şükela:  tümü | bugün
 • rahmetli oğuz aral'ın müzisyen oğlu.. msü gitar bölümü mezunu.. fakat on parmağında on marifet vardır.. dalgıçlık brövesi vardır, çok iyi yemek yapar, hatta bir ara bir cafe işletmekteydi.. besteci ve aranjördür.. hatta oğuz aral, avanak avni tiplemesini seyit ali'den esinlenerek yaratmıştır.
 • penguen dergisinde kose yazmaya baslamistir.
 • penguen de içli köfte yi hazırlayıp bizlere sunan kişi. kitap tavsiyeleri iyi hoş ancak her hafta 3-5 kitap biraz fazla gelmekte bünyeye. süper yemek tarifleri de vermekte, ben denemedim o ayrı.
  ailecek begenerek izliyoruz
 • 7 haziran perşembe günkü yazısının bir kısmıyla beni cezbetmiştir...

  "yavukluna hediye alma yarat, öz ve özden olsun.yağmur suyu topla, çiçeğini sular, yüzünü ya da saçlarını senin topladığın ve bulutlardan gelen yağmurunuzla yıkar...toprak kokusu hediye et yağmurdan sonra,avuçla koy bir şeyin içine götür...tişörtlerini denize sok, güneşte kurut, kuma serip kumla yoğur, sonra sakla...kışın kara vaktinde, şehrin ortasında o kokunun hatırlattığı şey ümitlenmenizi sağlayacak..."
 • bu perşembe özge ile dünyaevine girecek olan güzel insan. allah bir yastıkta kocatsın.
 • her hafta düzenli olarak penguendeki köşesinde verdiği kalori bombası tarifleri sebebiyle hayalde obez resmi çizmemi sağlamış kişi.
 • sanki uzun zamandır önerdiği sosyal etkinlikler* istanbul içinde değilmiş gibi, bu haftaki tavsiyesinin başına:"biraz istanbul'a yönelik gibi oldu ama" tarzı bir şey yazan yazar.

  (bkz: yazamayan kendi bilir)
 • 5 mart 2009 tarihli içli köfte köşesinde bu haftaki (12 mart 2009) süper loto ikramiyesi 50 trilyonu koklatmış yazardır. "sarhoşken loto kuponunu doldurun,kuponu çevire çevire,ters,yan,düz.rastlantısallığın tadını çıkarın " olarak verdiği öğütünü bir de vinyeti kamuran küçük bir karikatürle süslemiştir.bu karikatürde sarhoş bir adam 5, 22 , 29 , 38 , 41 rakamlarını loto kuponuna yazmaktadır. bu haftaki 50 trilyonu kazandıracak numaralar ise 2, 5, 29, 38, 41, 51 idi.

  kendilerini artık büyük bir tebessüm ve keşkelerle okuyacağım.

  (bkz: süper loto)
  (bkz: penguen)
 • penguen okurken mutlu olma sebeplerimizdendir. diğer ikisi için: (bkz: metin üstündağ) , (bkz: serkan altuniğne)
  ne diyorduk, mutlu olma sebebi... aslında mutluluktan çok, huzura benziyor köşesini okurken hissedilen şey - öte yandan bence bu iki duygu çok yakın, hatta çoğunca aynı - yine de bundan yeri gelince bahsedeyim- şu an yeri değil farkındayım, evet seyit ali aral: yaşamaya dair küçük büyük, sevimli, sevimsiz - sevimsiz bir şey pek görmedim ama neyse- önemli önemsiz - kime göre neye göre- bir sürü ayrıntı, bazı bazı naif ve fakat kesinkes iyi niyetli öneriler verir köşesinde, incelikli nüanslarla dolu, babacan öneriler... tabii bütün bunlar olurken kendisinin kelli felli bi adam olduğunu kabul ederek şaapıyoruz hep -kelli felli adamdan kastımız saç dökülmesi değil. eğer kendisi hiç değilse otuzlarını sürmüyorsa şu sıra, çok fena hayal kırıklığına uğriyciim... yani hayatı daha yaşanılır kılmaya dair renkli nasihatler dinlediğim bu kimse yirmilerinde bir afacansa.... ama ama... ama olmasın öyle, yok, olmaz öyle...

  (bkz: olur mu olur)

  haksızlık da olmasın... ne yapalım, yirmisinde mirmisinde, yaşamayı biliyor afacan. e hörmetler o zaman...
 • penguen adlı mizah dergisinin muazzam tespitleri olan insanı. köşesindeki alt başlıklardan ''kendimden biliyorum'' ya da ''manyak mısın oğlum'' u okuyunca '' hakketten yahu'' demeden geçmek zor. hele ''salak sevinçler'' kısmı yaşadığın çevreyi, etrafındaki insanları daha iyi seyret diyor bana. muhakkak herkese.