• 7 haziran perşembe günkü yazısının bir kısmıyla beni cezbetmiştir...

"yavukluna hediye alma yarat, öz ve özden olsun.yağmur suyu topla, çiçeğini sular, yüzünü ya da saçlarını senin topladığın ve bulutlardan gelen yağmurunuzla yıkar...toprak kokusu hediye et yağmurdan sonra,avuçla koy bir şeyin içine götür...tişörtlerini denize sok, güneşte kurut, kuma serip kumla yoğur, sonra sakla...kışın kara vaktinde, şehrin ortasında o kokunun hatırlattığı şey ümitlenmenizi sağlayacak..."
  • "sempatik görünmek ve her şeyi hatırlamak mecburiyetinde değilsin. zamanın ve durumun müsaitse, sadece kendi mutluluğun için sık sık arkanı dönüp gitmelisin." demiştir. ağzına sağlık.
  • "bazı insanların sohbeti hep ilkbahar, gülüşü cumartesi. içten kahkahası cıvıl cıvıl yaz..." demiş bir penguen.
  • penguen'deki köşesinde bir süre önce; "iktidar partisinin iyi tarafı dini itikadımı güçlendirmesi. artık biliyorum ve inanıyorum. kesin cehennem var." yazmış ünlü türk düşünürü. okunası insan.
  • 11 kasim persembe penguen sayisindaki yazisindan bir alinti:
    "insanlari bütün gün hoperlör ile azarladığın bir meslekteysen ya trafik polisi, ya anadolu'da küçük bir belediyenin elemanı ya da bir ülkenin başbakanısın demektir."
  • "demlenen çay gibi yavukluyla buluşmak; zamanlaman iyi ise, rengi güzel, tadı şahane. bekletirsen lezzeti döner asabi, acı ve koyu bir kahverengiye."

bu renksiz sabahıma renk kattı sağolsun. her hafta tek başına, penguen almama bile yetecek kadar iyi iş çıkarıyor. ilk okuduğum köşe ve perşembeyi iple çekmemi sağlayan yazar.
  • dannnn diye durup kaldığım; "yalnız, bir daha yalnız kalmayı göze alamadığı için aşık olamaz." sözünün sahibi penguen dergisi yazarı.
  • 25 mart 2010 perşembe penguen dergisindeki yazısından bir alıntı :

nineyle aynı banktayız. güvercin yemliyor, ayaklarının dibine geliyorlar, çat korkutup uçuruyor. veriyor buydayı, yine çat. dedim teyze niye: eski sahne sanatçısıymış "kanat sesleri gençliğimdeki alkışları hatırlatıyor" dedi. bittim ben...
  • bu hafta bana çalışmış diye düşünüyorum. hastası olunan sözlere birkaç tane daha ekledi sağ olsun. kötü alışkanlıklarını bırakmak isteyenlere de güzel bir öneri getirmiş:

"kötü alışkanlıkları, aşkla bırakın. sigarayı bırakın, yavukluya başlayın."
  • "hamur açar gibi kalbini açabilen kadınlar var, değerini bilip ona güzel bir iç olursan, o da sana hayatını doyuran muhteşem bir börek yapar." demiş, birbirinden deli tarifleri veren içli köfteci.
hesabın var mı? giriş yap