şükela:  tümü | bugün
 • vanspor , altay , kocaelispor ve trabzonspor formalarını giymişti bir dönem . 99 senesinde trabzon'da bir trafik kazası geçirip ölümden döndüğünü hatırlıyorum . ortalama bir futbolcuydu .. kariyerinin en üst noktasına trabzonspor'da oynarken gelmişti .
 • türk futbolunun yakın tarihinde bize kendini tanıtmı$ olan kore'li, ispanyol türk futbolcu.
  nerede oynadıgı tam anlamıyla muamma olmakla beraber kore'de samsung takımında üzerinde barcelona forması ile resimlenmi$tir. trabzonspor yöneticilerinin barcelona forması giyiyosa iyidir bu karde$ dü$üncesiyle kulube katıldı seyit cem.

  ancak biraz $annsız biriydi. öncelikle üzücü bir trafik kazası gecirdi. trafik kazasının izi silinip lige ba$lıyacakken inzibatlar ensesine yapı$tı ve askere götürdü. trabzonspor'a kuru$ yararı olmadı ama ordu milli takımıyla trabzonspor'a kar$ı 2 tane koydu. daha sonra seyit'in kore'deki kulubu samsung trabzonspor'un üstüne cöreklendi ve para istedi trabzonspor'da biz bu adamı tanımıyoruz ayaklarına yattı ve seyit cem türk futbolundan sessizce dibe dogru gidi$e ba$ladı.
 • ayrıca kendisi koskoca trabzonspor kulubunun telefonlarını kestirmi$ yegana futbolcudur. biraz daha sinirlense alacaklarına kar$ı kulubun renklerini degi$tiricekti.
 • bir ara cin'de her gün köpek eti yiyoruz diye yanında bir iki tane daha futbolcuyla daha haber olmu$lardı.. e afiyet olsun ne diyelim..
 • trabzona transferinin tek referansı figoyla idmanda çektirdiği fotoğraftı bu adamın
 • geçen yıl şanlıurfa belediyespor'da oynuyormuş. şimdi ne yapar haberim yok.
 • galatasaray barcelona'dan hagi'yi aldiktan sonra mehmet ali yilmaz bo$ durmami$ ve seyit cem'i kadroya katmi$ti.

  hareketli bir transfer donemi geciren takim ayni donemde;

  tansel baser ve yuri kalitvintsev transferleriyle ligin ikinci yarisina hizla bir giri$ yapip ligi kocaelispor'un onunde bitirmeyi ba$armi$ti.
 • seyit cem yüzünden trabzonspor barcelona kulübüne 600.000 dolar para ödemiştir. bonservis olarak, kapı gibi.

  barcelona'nın ne ara seyit'e sözleşme imzalattıgı, hangi ara fifa'ya başvurdugu game filminde nicholas van orton'un içine girdigi ortam kadar muammadır. neyse, seyit her saglıklı futbolcunun yaptıgı gibi sözleşmesi bitmeden şehri terk etti. daha önce da silva, vugrinec, rada, victor daha sonra marcelinho, risp, szymkoviak gibi oyuncuların yaptıgı gibi kulübe mektup yazdı. ancak hesap etmedigi bir olay vardı. seyit bu memleketin cocuguydu ve gidecek bir yeri yoktu.!

  trabzonspor artık illallah etmişti başına gelenden. daha önce da silva'yı elinden kaçırmıştı ve silva elazıgspor'da trabzon'u affetmemişti. o dönem kaçan tetteh keza.. rizespor forması giyerken trabzonspor'a golünü atmıştı. bunlardan bunalan yönetim seferber oldu ve seyit cem'e lisans verdirmedi. ancak dedigim gibi, game filmi bu olaylar yanında mahallenin muhtarları gibi kalır.. seyit cem yurtdışında geçirdigi yıllar boyu yoklamaları es geçmiş ve kendisine kulüp ararken inzibatlar tarafından askere alınmıştı. trabzonspor'un kör talihi burada sahne aldı. ordu milli takımı ve trabzonspor sezon öncesi hazırlık karşılaşmasında karşı karşıya geldi. sahanın yıldızı 2 gol atan seyit cem oldu. mehmet ali yılmaz bu durum karşısında başkanlıktan sogudu, ismail türüt bir daha çarkıfelek programına çıkmama kararı aldı. seyit cem alacaklarına karşı tesislerin telefonunu kestirdi. fifa en son olarak trabzonspor'un barcelona'ya 600.000 dolar ödemesine karar verdi.

  trabzonspor taraftarı en sonunda birisinin çıkıp '' şaka ulan, şaka '' demesini bekledi. aslında hala bekliyorlar.
 • bakmayın siz bu adamın, koresine, ispanyasına barcelonasına. adam sarıoğlan doğumlu, hacılar erciyesspor altyapısından yetişmiş biridir.
 • nou camp'daki barcelona müzesinde barcelona'da oynayan türk futbolcular listesinde rüştü reçber ile birlikte bu arkadaşın da adı bulunmaktadır.