şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istisnasız hemen her akşam odaya gelip "çöp var mı hocam" diyen, yetmis sekizinci yurt'un çalışkan piresidir.
 • bazı rivayetlere göre 1 paket samsun sigarası karşılığında yurt mutfağında bulaşık yıkamaya hazır bilkent 78. yurt emekçisidir.

  evet, hatırladığım kadarı ile samsun içerdi seyit koc. hala orda mı bilmiyorum ama bizim zamanımızda pek bir popülerdi yurt camiasında. günde 9-10 sefer 78. yurtta "seyit koç! seyit koç! lütfen danışmaya" diye anonsu yapılırdı. hala çözemedim garibanı niye habire danışmadan çağırdıklarını. herhalde yurt mutfağında bulaşıklar biriktiğindendir.
  şu anda sanırım bir tekel bayisi açmıştır kendisi.
 • pire gibidir. kendisine verdiğim bilkentli kartallar atkısı için benden imzalı yazı istemişti verdim diye. böyle de kuralcıdır. kraldır.
 • 78. yurtta anons yapilan yillarda "seyit koc, seyit koc, lutfen danismaya!" anonsuyla meshur olmus, etrafindaki parazitler tarafindan somurulen saf ve tertemiz bir kalbi olan gariban emektar. asiri derecede telefon, hafiza karti meraki vardir ve en buyuk kabusu telefonuna virus bulasmasidir :)
 • https://www.facebook.com/seyit.koc.5

  facebook hesabı var. özleyip yıllar sonra entry girmişsiniz, o kadar seviyorsanız adamı facebook'tan bulup ekleyin bari. burada yazanlardan haberi olduğunu bile sanmıyorum. yurtlarda anons olayı ne zaman kaldırıldı bilmiyorum, bizim zamanımızda anons manons yoktu. dolayısıyla bu adamı ben kafaya "deli abi" diye kaydetmiştim, taa ki şimdiye kadar. kendisiyle ilk karşılaşmamız 2010 yaz okulunda 78. yurt'ta kalırken odaya bam diye girip, çöp kutularını değiştirmesiyle oldu. "lan ne oluyor amına koyayım?" diyemeden adamın çöp kutularına düşman gibi saldırmasına, işini inanılmaz bir ciddiyetle ve ivedilikle bitirip çat diye çekip gitmesine şahit olmuştum. yarma gibi adamımdır, bu olaydan sonra heriften hafif tırsmadım desem yalan olur valla. adamda çok tekinsiz bir hal ve bir psikopat katil sessizliği var.

  sanırım geçen seneydi, çalışma yerini değiştirdiler. artık 78'de değil, 77'de çalışıyor. 77'ye geçince daha sık denk gelmeye başladık, hatta ben geceleri yemek yaparken bir kaç kere muhabbet etmiştik ama adam enteresan olduğu için ister istemez konuşurken bir tutukluk oluyor. ne 77 ile ne de 78 ile artık alakam kalmadı ama kampüste kendisini bir yerlerde görürsem bilkent 78. yurt ve bu başlıktan söz edeceğim. yıllardır her türlü temizliğini, osunu busunu yaptığı insanların kalplerinde ufak da olsa bir yer edindiğinden haberi olsun. hayata, insanlara iz bırakmak güzel bir şey. şu an düşününce bana da "etrafındaki parazitler tarafından sömürülen saf ve tertemiz bir kalbi olan gariban emektar." gibi geliyor, ayıp etmişim gerçekten.
 • sigarayi birakip malulen emekli olmus bilkent universitesi eski emektari.