şükela:  tümü | bugün
  • bucaspor'un mimarıdır. halen altyapılardan sorumludur kendisi. tabii ki yonetimin de ayrılmaz bir parçasıdır.
  • 5-6 yıl içinde altınordu'yu yeniden türk futbol vizyonuna kazandıracağından eminiz. ayrıca kendisi hasta izmirspor'ludur orası ayrı.
  • türkiye'nin ilk 100 firması içindeki, sanırım 98., özkan demir çelik firmasının başkanıdır.
  • bugün otobüs durağına yapıştırılmış olduğunu gördüğüm bildirge ile haberdar olduğum kişi. sanırım nefret edeni çok. elini izmir futbolundan çekmesi yönünde telkin veriliyordu.
  • http://altinordu.org.tr/yazar.aspx?i=1

ilginç bir adam, eğer dediklerini yaparsa çok güzel olabilir türk futbolu açısından.
  • bu sezon başkan olduğu altınordu'yu 2.lig'e çıkaran isim. adam fm'de alt ligden takım alıp çıkarmanın gerçekteki halini başkan olarak yapıyor.
  • fenerbahçe altyapısına çağ atlatan john bilton ve ekibini göreve getirdikten sadece 5 hafta sonra kovmasıyla çapını göstermiş başkan.

altınordu'yu da bucaspor gibi hızla süper lige doğru çıkarıp ondan sonra da üçüncü sınıf yabancılarla kulübü borç batağına sürükleyip terk eder gider. vizyon o kadar çünkü.
  • cv'si ile beni akşam akşam gülümsetmiş altınordu başkanı, memleketimin** fitbol önderi, bir deli oğlan...

"doğumu: 1955 yılında, izmir’de, o yılların en hareketli semti olan eşrefpaşa’nın, en hareketli mahallesi çimentepe’de doğdu.
    - genetiği: baba dedesi kırşehirli, babaannesi şumnu tatarı . anne dedesi kırcaali’li, anneannesi gümülcine’li. genetik 1/4 anadolu , 3/4 balkanlar. “karışım”’dan memnun.
    - ailesi: tornacı-demirci rahmetli kenan usta’dan olma, evi çekip çeviren rahmetli annesi,“işletme uzmanı” ayşe hanım’dan doğma. dört kardeşin en büyüğü…
    - eğitimi: ilköğretim eşrefpaşa zafer ilkokulu, orta öğretim güzelyalı türk koleji, üniversite ankara odtü işletme’79. top eğitimi ise “alaylı“, damlacık .
    - medeni hali: 30 yıllık evli, çocuğu yok, ama iki taraf ta kalabalık. kendisinin sayısı çok, o da eşrefpaşa’lı olan sevgili eşi tülay hanımın ise en az 12 tane çocuğu var.
    - mesleği: yaşamak ve yaşatmak.
    - bu kahpe dünya’daki görevi: aile şirketi özkan demir çelik sanayi a.ş.’yi kardeşleri, akrabaları ve personeli ile birlikte “onurlu” ve “topluma yararlı” olacak şekilde yönetmek .
    - öbür taraf’a hazırlıkları: çocuklarımızın-gençlerimizin daha çok spor yapmasına ve onların sportmen bireyler olarak hayata hazırlanmalarına katkı koymak .
    - altınordu’daki görevi: göğsünde altınordu arması taşıyarak spor yapan çocuklarımızın sayısını artırmak ve içlerinden önce ahlaklı, sonra hızlı ve doğal yetenekli olanların gerçek profesyoneller olmalarına katkı sağlamak.
    - hobileri: doğal olan her şeyi sevmek, avrupa’da maça gitmek, kaybolmak, şarkı söylemek, yürümek, yüzmek, okumak, doğa’nın sesini dinlemek, en çok da bilgeler’le sohbet etmek…
    - hayali: süper lig’de, tamamı “ altınordu özkaynağı’ndan” yetişmiş, t.c. vatandaşı gençlerden kurulu, yalandan değil, “gerçekten profesyonel” bireylerden kurulu, toplumumuza örnek bir futbol kulübü ve takımı yaratmak."

http://www.altinordu.org.tr/…urumsal/yonetim-kurulu
  • insanın düşmanı hakkında yazmayacağı berbatlıkta bir özgeçmiş'i kendisi için yazan insan.
  • geçenlerde trt 3'de oğuz tongsir'in birebir programına katılan altınordu başkanı. anlattıkları doğruysa ki daha önce çok fazla duydum muhtemelen doğrudur, inanılmaz planlı programlı 3-5 sene içerisinde türk futboluna damga vuracak bir takım geliyor. aynı yapılanmayı bucaspor'da da yapıp kavga ederek ayrıldığını ve tüm ekibi altınordu'ya taşıdığını biliyorum. buca ile sorunu nedir, altınordu'da aynı şeyler yaşanır mı bilmiyorum. bir de adam tip ve konuşma olarak aziz yıldırım'a çok benziyor yahu. allah karakterini benzetmesin.