şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ordu belediye başkanı. chp genel merkezinin adaylığını onaylamaması üzerine dsp'nin adayı olup yüksek bir oy oranıyla belediye başkanı seçilmiştir. seçimler sırasında bu konuda epey gürültü olmuştu. halkın sevdiği genç bir belediye başkanı olarak bilinir.
 • 29 mart 2009 yerel seçimleri sonucunda koltuğuna ne kadar çok yakışıtığını gösteren, koltuklarımı yeniden kabartan başkan, başkanımız. *
 • yerel seçimlerde mustafa sarıgül gibi ismiyle dsp'yi ayakta tutan belediye başkanlarından.
 • 17 temmuz 2010 akşamı, nikahımı kıyan ordu belediye başkanı, başkanımız.
 • önümüzdeki seçimler öncesinde cumhuriyet halk partisine geçmesi beklenen ordu belediye başkanı.

  bir diğeri için;

  (bkz: yılmaz büyükerşen)
 • yılmaz büyükerşen'in izinden gidiyor. yılmaz abi gibi az konuşup çok çalışan biri.
 • beklenilenin aksine, bu gün mesai saati bitimine kadar istifa etmeyerek, milletvekilliği için hayallerini bir başka bahara bırakmış olan belediye başkanıdır. geçtiğimiz günlerde ankara'da bulunup kılıçdaroğlu ile görüştüğü söylentileri var. anlaşılan dsp'den chp'ye geçerek yaptığı jest kılıçdaroğlu tarafından karşılık bulmamıştır.

  aslında istifa etmemesi gayet normaldir. çünkü dsp'den istifa ederek chp'ye geçtiği süreçt,e belediye meclisine beraber seçildiği 17 dsp'li arkadaşından 12 tanesini chp'ye geçmeye ikna etti. bu durumda ordu belediye meclisinde oluşan yeni koltuk dağılımı şu şekilde gerçekleşti: 14 akp, 12 chp, 5 dsp. bu durumda seyit torun'un olası istifasında belediye başkanlığına ak partiden bir meclis üyesi de seçilebilirdi. bu tamamen meclis içerisindeki dengelerle alakalı bir durumdu. bu gün chp'ye geçmeyen üyeler olası bir seçimde ak parti yanlısı tavır da takınabilirdi. bu durumda ak parti kaleyi içten fethetmiş olacak ve seçimle kazanamadığı belediyeyi, kolayca elde etmiş olacaktı.

  olaylar bu şekilde gerçekleşince chp elindeki il belediyelerinden birisini kaybetme tehdidi altında kaldı. oysa seyit torun belediye başkanı adayı olursa ne değişecekti. belediye başkanlığı gibi bir görevi bırakmak için seyit torun'un birinci sıradan aday gösterilme garantisi alması gerekirdi. ayrıca şimdiki chp vekili rahmi güner bu durumdan son derece rahatsız olacaktı. ayrıca ordu'da milletvekili sayısının 7'den 6'ya düşmesi de chp'nin 2 vekil çıkarmasını zorlaştıracak bir etkendir. çünkü diyelim ki seyit torun iyi bir genel seçim çalışması yürüttü, chp'nin ordu'dan iki vekil çıkarma ihtimali mi belirecekti. ordu'da chp'nin oy potansiyeli ağırlıklı olarak merkez ilçeden, referandumda 30 bin civarı nüfusu olan ilçeler %80 civarında evet demişti. bu ortamda chp'nin 2 vekil çıkarması neredeyse olanaksız bir durumdur. bu durumun genel merkez tarafından etüd edilmesi seyit torun'un milletvekilliği hayallerini sona erdirmiştir. çünkü ister seyit torun olsun, ister rahmi güner olsun, isterse de herhangi biri olsun chp'nin ordu'dan çıkarabileceği vekil sayısı 1'i geçmeyecektir.
 • 1994 de henüz 26 yaşındayken chp' den ulubey belediye başkanı seçilen çalışkan başkan.
 • ordu'nun çehresini değiştiren belediye başkanı.

  (bkz: ordu - boztepe teleferik hattı)
 • ordu'nun büyükşehir olmaması için elinden geleni yapan sonra da hiçbir şey olmamış gibi büyükşehir belediye başkanlığına aday olan şahsiyet. 9 yıllık belediye başkanlığı yapmış olup, belediyenin hali hazırda 140 küsür milyon borcu bulunmaktadır. teleferik haricinde yaptığı doğru dürüst bir hizmet de yoktur. teleferiği de iller bankası kredisiyle almış, krediyi almak için de adeta iller bankasının kapısında yatmıştır. bilenler bilir, ordu'nun en canlı ticaret alanlarından biri olan cumartesi pazarını rezil bir proje ile berbat etmiştir. hatta utancından yeni yaptırdığı pazar yerine açılış yapacak yüzü bile bulamamıştır. ordu'nun en güzel meydan alanlarından birin şuan betona boğarak belediye binası yapmaya çalışmaktadır. zemininde sıvılaşma problemi olduğu halde o bölgeye bina yapmak konusunda ısrar etmiş, sadece zemin güçlendirmesine 3 milyon tl para harcayarak o alanı katletmiştir. sonra da hükümet bana bina için yer göstermedi bikbik diye kendini acındırmaya çalışmıştır. halbuki kendisi ordu belediye başkanıdır, yürürlükteki belediye kanununda belediyelerin ihtiyaçları ölçüsünde kamulaştırma yetkileri vardır. 14 milyon tl'ye bina yaptıracağına 1 milyon tl daha harca da bina yapacağı yeri kamulaştır derler adama. başka yer mi kalmadı o alana bina dikiliyor. hem de ordu halkına rağmen.

  seyit torun şimdi köy köy,belde belde geziyor. yüzünde gülücükler kol geziyor. ama zor be abi. bu sefer zor. korgan'da, kumru'da %80-85 ak parti oyu var. sen ne kadar çabalarsan çabala ordu'nun kırsalından oy alamazsın.

  seyit torun 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için değil, bir sonraki genel seçimlerde talip olacağı milletvekilliği koltuğu için çalışacaktır.