şükela:  tümü | bugün
 • zeytinburnu - kabataş tramvay hattında kabataş yönündeki ilk duraklardan biri.

  ingilizce telaffuz edildiğinde yine ingilizce "satanism" ile neredeyse eşsesli oluyor: "seytnizım!"
 • bu durakta inip bir süre yürüdükten sonra olivium alışveriş merkezine ulaşılabilir. civarında bol tekstil atölyesi bulunur. saçma sapan güzergahdaki saçma sapan yerlerden biridir. bilmeme sebebiyet olan aos günlerine ve o günleri ısrarla silmeyen hafızama tekrar tekrar selam ederim.
 • tramvay apollosundaki hatun bu durağa gelince harika bir tonlamayla söyler bunu.
 • seyitnizam tramvay durağının hemen yanında ümraniye, sarıyer, tuzla, kadıköy vb. otobüslerinin bulunduğu topkapı - cevizlibağ otobüs hattının son durağı yeralır. otobüs durağının hemen yanında * yeralan geniş yoldan e-5'e inilerek taksim otobüslerine ya da minibüslere ulaşılabilir. ayrıca seyitnizam tramvay durağın hemen yanından topkapı- bakırköy minibüsleri geçer.

  olivium alışveriş merkezine gitmek için tramvayı kullandıysanız bu durakta değil bir sonraki akşemsettin durağında inip avrasya hospital ismiyle kendine yer bulmuş olan hastanenin önünden dümdüz yürüyerek 15 dakika içinde olivium alışveriş merkezine ulaşabilirsiniz.
 • durağa bu ismi veren, mahallenin ismidir. oraya hop diye seyitnizam durağı dikilmemiştir. o mahallenin adı ve akşemsettin tramvay durağının bulunduğu caddenin ismi seyitnizam'dır.
 • istanbul zeytinburnunda bir mahallenin adı olmasının yanısıra çorum ili alaca ilçesine bağlı bir köyün de adıdır.

  (bkz: vikipedia)
 • adını şeyh seyyid nizameddin efendi ve seyyid nizam tekkesi'nden almaktadır. tekke seyitnizam ve akşemsettin tramvay durakları arasında yeralan kavşaktan mezarlıklara sonrasında da silivrikapıya giden yolda yeralır. . aynı yolda azınlıklara ait mezarlıklar ve ibadet yerleri de bulunmakta.
 • gerçek adı tepebağdır. son 10 -15 senelik bir süreç içinde adı orada bulunan bir tekkenin adına çevrilmiştir.
 • yaklaşık son 10 yıldır tepebağ semtine belediyecilerin taktıkları ad ve aynı isimli tramvay durağı.

  şans eseri; durak olan kiptaş evlerinin alt katlarında yapılmış olan dükkanların ve çarşısının önünde yer aldığı için birilerinin ceplerinin talepleri doğrultusunda kaldırıldı.

  halk yeniden durağın çalışması için talep bildirince de emir büyük yerden bir daha o durak yerine gelmez diye cevap verip milleti geri yolluyorlarmış...

  hayırlısı seyitnizam ismi de cebi dolu birilerinin imajına uymaz da o ismi de yakın zamanda kaldırırlar inşallah. baksanıza devlet halkın değil para babalarının hizmet edeni olmuş. o yüzden biz de para babaları istesin de bir şeyler olsun diye umutla bekliyoruz,
 • cevizlibağ ve e-5'e en yakın ve aynı zamanda kentsel dönüşüm kapsamında yeni bir çehreye kavuşması beklenen zeytinburnu semti.