şükela:  tümü | bugün
  • halil söyletmez'in sevgilisi ve aşk şiirleri yazan insan.

aşk ve halil söyletmez.
  • (bkz: halil söyletmez kim amk) da cuk oturdu bence.

şeyma ya da valla bravo. başlığı görünce solda haberim oldu kitaplar çıkarmış. antolojiden bi iki bakındım da fena değil bence.

ama demek ki böyle eserler çıkarabilmek için travma yaşamak gerekiyormuş yoksa öyle bir ablan olup, onunla aynı ortamda büyüyüp de şiire heveslenmek mümkün mü?
  • birazcık daha ün için halil söyletmez gibi bir tipin ağız kokusunu çekip, yeni müşterileri ile yaşam koçluğuna ve kişisel gelişmciliğine* devam edecek olan abla. bu abla kendisine yaşam koçu diyor. tabi sertifikası falan vardır, ondan diyodur. abla dediğime de bakmayın 26 yaşında falan. hani yazdıklarına falan bakıyorum da çocuğuma bakıcı olarak almam. bundan yaşam koçluğu hizmeti alan zavallılara allah akıl fikir versin. bunun gibi bir sürü tip türedi piyasaya. akademik nitelikte hiçbir yazısı yok. 1-2 seminere katılıp kendilerini atıyorlar ortaya psikoloji uzmanı yaşam koçu bilmemne. öyle roman yazar gibi şiir yazar gibi yazıyorlar. kendinizi çoluk çocuğun eline oyuncak etmeyin. hangi niteliklere sahipmiş de benim hayatıma koçluk yapacakmış? ne eğitimi varmış? yönlendirdiği alanlarda hangi bilim insanlarından referanslar veriyormuş? kendisi bile ne yaptıptığını bilmiyor, hayal dünyasının içerisinde kaybolmuş.

bunlar modern toplum şarlatanlarıdır. zamanın hacısı hocası şeyhi gibi bunlar da yeni çağ inançlarının şeyhleri. ne idüğü belirsiz spiritüel kurgular üzerinden cahili cühalayı soyup soğana çeviriyorlar. ve bunu da kendilerinin dahi inanamadığı kadar kolay şekilde yapıyorlar. kalp, enerji, ruh gibi temelsiz ve ne ifade ettiği belli olmayan kavramlarla.