• eğer instagramda paylaştığı hadis muhabbeti doğruysa kafası bir hayli karışık olan bir hanım imajı ortaya çıkıyor.

  ne diyor paylaştığı hadis? büyük günahlardan birisi mümin, namuslu kadına iftira atmak.

  bunu paylaştığına göre sanıyorum acun bey'le aralarında dini nikah var. bu kadar alenen hamile kalması, bu kadar alenen evli bir adamla bir ilişki sürdürebilmesi bunu gösteriyor.

  bu hanımın yaşı küçük. onun yaşındakiler genelde üniversiteden arkadaşlarıyla flört ediyorlar, gençliklerini yaşıyorlar. şeyma hanım gibi bir yaşam tarzları yok. yine de bu, bu kadının 20li yaşlarının ortalarında olduğu gerçeğini değiştirmiyor.bul bir imam, kıy imam nikahı, çevresinde de insanlar kızı gazlıyorlarsa "sen de onun karısısın,adamın helalisin" fln, kız bu rüyaya inanıyordur.

  ama şunu hatırlatmak lazım. bu ülkede hala bir medeni kanun var. seni istiyorsan şeyh-ül islam evlendirsin, bu ülkenin kanunlarına göre çocuğunun babası bir başka hanımla evli. bu hanım istese, "yuvamı yıktı" diye sana tazminat davası açabilir. allah korusun acun ilıcalı bir kaza geçirse, cenazesini sana teslim etmezler.yanına bile yaklaştırmazlar. ve sen her zaman babanın soyadıyla takılmaya devam edersin.

  işler ters gider de ayrılırsanız bu ülkede yaşamak oldukça zor olur. herşey para pul değil. burası türkiye. çocuk için de,kendisi için de yaşam bir hayli zor olur. kendisi bir hayli genç, bunları düşünemiyordur belki. keşke yanında onun için düşünen, onu uyaran birileri olsaymış. annesi,babası gibi mesela.

  peşinen not: evet boş işlerle uğraşan boş bir insanım.
 • kendisinin de dahil olduğu insanların dünyası çok ilginç geliyor bana. hadi acun'da kızlarının ve eşinin hatta halkın yüzüne bakacak bir yüz var da, bu kadar insanın bu kıza baktığı göze, kendisi hakkında söylenen onca iğrenç sıfatlara, bu kız para ya da rahatlık ama doğru ya aşk adına(!) bile olsa nasıl dayanıyor. nasıl bir yüzdür bu ya. hadi acun'a baktın, halka da baktın, ama o iki kız çocugu ve annesini nasıl yok sayarak bencilce yaşıyorsun anlamıyorum.

  yaptıkları mide bulandıran insan.
 • acun gibi bi sevimsiz ve ego manyağı bir adama para için bile olsa tahammül edebildiğine göre sabırlı kadınmış vesselam
 • suyun başını tutmak isteyen bir kız. gençliğin ve güzelliğin prim yaptığı bir dünyanın primadonnası olarak, kırklarına yaklaşan, zarif ama kendisi kadar bebek yüzlü güzel olmayan rakibesini hala nasıl altedemediğine inanamayarak doğum restini çekmiş kişi. acun ılıcalı'yı hiç sevmem aslında karakterine uygun olan da muhtemelen şeyma subaşı'dır. büyük kızı zaten yetişkin. ama küçük kızların bu olaydan oldukça kötü etkilenecek olmaları muhakkaktır. zeynep ılıcalı'nın yerinde olsam, asıl şimdi asla boşanmazdım. kızlarına bu yapıldığı için.
 • sonunun böyle olması muhtemel kişidir.
  tabi acun'un karısının,buradaki asıl eş figüründe olduğu gibi saçını süpürge etmediği aşikar.
 • insanın para ve akılla vezir olabileceği gibi yine para ve uçkurla nasıl rezil olacağının canlı kanıtı.

  aman iyi oldu ya acun çözmüştü türk halkını, kendi başını yemeseydi her gün ekranlarda beynimizin içinde boza pişirmeye devam edecekti. böyle böyle gider belki.
 • edepsizliğinin ne olduğunu çözemediğim birisi (hatta edepsiz anandır).

  evli bir adamla ilişkisi var, çocuk doğuracak? ee? kime ne girip çıkıyor? kim kimi neye zorlamış, kimi kandırmış? nasıl bir ahlaksızlık edepsizlik sorunu var?

  bundan rahatsız olabilecek kişi adamın karısı, o da kocası ile arasında çözsün, boşansın, belki senin ahlak anlayışını paylaşmıyor, sorun etmiyor. nedir yani giren çıkan? ben karım başka bir adamla ilişki yaşasa boşarım, boşamayan da olabilir. bu tip cinsel sahiplenmecilik ve kıskançlığı ahlak ve edeple birleştirmeyin, her türlü hayvanda aynen var. eşşekte de var, sırtlanda da var, kedide de var, özellikle erkeklerinde. bu insanın iç güdüsüdür, ahlak edep ise, başkasına zarar vermek, zor kullanmak, kandırmak, yanıltmak vs. gibi temel/soyut ahlaksızlık-kötü davranış kategorilerini içerir.

  evlilik ve sevgililik gibi şeyler ise ticari anlaşma değil, hukuki kontrat işi değil, gönül/cinsel çekim işi, öyle olur ki evliye de gönlün kayar, 15 yaş küçüğe de, 20 yaş büyüğe de. burada 3 kişilik durumlarda, 3. kişi yani kenarda kalan kişinin (her zaman kenarda da kalma durumu olmuyor, eşkenarüçgen kuruluyor bazen) sevginin kaybını nasıl karşıladığı önemli, acunun karısı demek ki, sorun etmiyor, o zaman sen neyi sorun ediyorsun.
 • bence dünya güzel bir kızcağız, bir seruvenin peşine düşmüş gidiyor. ailesi de belli ki destekliyor durumu,yoksa 23 yasındaki bir kız 5 yıldır böyle bir ilişki yaşayabilir miydi? kızın yüzüne bakınca insanın kızası gelmiyor ama doguracağı cocuga da acunun diğer çocuklarına da yazık,onlar bu hikayenin tek masumları ne de olsa
 • imam nikahı kıyılmış bile olsa bu nikah geçersizdir, hanım kızımız kendini kandırmasın boşuna "iffetli mümin kadın" vs. diye. çünkü ikinci bir kadına imam nikahı kıyılabilmesi için ilk eşin onayının olması gerekiyor. zeynep ılıcalı'nın izni olduğunu herhangi birimiz düşünmüyoruz sanırım ;)
  bu ülke insanların gözüne soka soka yuva yıkan kadınların halini ibretle izledi. bkz. ayşe özyılmazel, deniz seki, hülya avşar. (örnekleri çoğaltmak mümkün) bu kız hiç değilse bu ablalarından ders çıkarabilirdi kendine.
  acunun hiç mi suçu yok diyeceksiniz? asıl suçlu o tabi ki, senin paranla hesapların varsa, allah'ın da bir hesabı var acun efendi. öyle millete masum yetim rolü oynayıp, başbakanın eteğinde gezerek zeynep ılıcalı'nın gözyaşlarının üstünü örtemezsin!