şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da sevgilisi olduğu için babası tarafından 17 yaşındayken öldürülen bir genç kız.

haber
  • allah rahmet eylesin, çok yazık olmuş. bir baba, kızı hoşlanmadığı bir şey yaptığında bunun cezası ölüm olmamalı. nasıl kıydın kızına aklım almıyor :(
  • çok üzücü. bir baba, sevgilisi var diye 15-16 yaşındaki kızını öldürüp yol kenarına atıyor. haberi okuyunca ilk aklıma gelen; o kız çocuğu 15-16 yaşına gelene kadar o babayla kim bilir neler yaşadı? nasıl bir zulme maruz kaldı ki bu zulmün sonunda öldürüldü? herkes anne baba olmamalı.
  • çok çok çok üzücü ve maalesef artık şaşırmadığımız durumlardan biridir. çok yazık gerçekten bir şey söyleyemiyorum allah rahmet eylesin
  • başımıza gelen bunca olayı 2020 kötü geldi diye sorgulamak yerine ülke boka sardığı için bu felaketlerin geldiğini düşünmek gerekiyor aslında. yine genç bir kadın daha gitti. artık bir kadın adı soyadı görünce acaba nasıl öldü demek ne kadar acı?bu kez bir kadın babası tarafından sevgilisi var diye katledilmiş, bu daha da acı.
  • yine bir ortadoğu klasiği. bizim doğamız böyle.biz cahiliz, ilkeliz, güçlü hissettiğimiz her fırsatta karşımızdakini ezeriz.

bu piç ve bunun gibi düşünen, yaşayan milyonlarca insan olduğu bilerek geleceğe umutla nasıl bakılır bilen varsa anlatsın.

kaynak: https://twitter.com/…tatus/1225726879241515008?s=20
  • öz babası tarafından erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle öldürülüp, yol kenarına atılmıştır. #kadıncinayetleripolitiktir
  • ülkenin çivisinin çıktığını gösteren bir örnek daha. bir baba düşünün, kızının sevgilisi var diye kendi öz evladına kıyıyor. insan kafayı yer ya, nasıl kıydın gencecik insana? türkiye dediğimiz kocaman bir akıl hastanesi olmuş durumda. imkânı olan, acilen kaçmalıdır
  • insanın bir kızı olduğunda gözü gibi bakar her zaman destek çıkar en iyi şekilde eğitimini alması için çabalar kendi ekonomik özgürlüğü olsun diye uğraşır.

onu dinler sevgi gösterir yol gösterir arkasında durur, öğretir.

bilinçli, eğitimli, donanımlı bir birey olması için ne yapması gerekiyorsa yapar çünkü o türkiye'de yaşayan bir kadın her zaman zor koşullarla karşılaşacak buna hazırlar haklarını öğretir ne yapması gerektiğini öğretir.

insanın kızı olunca sevinir mutlu olur. sevmenin ve sevilmenin güzelliklerini anlatır.

ama bizim ülkede vahşi mahluklar kızının sevgilisi var diye öldürür ve bu adam babası anlam veremiyorum ben kızına böyle saçma bir sebepten dolayı bunu nasıl yapabilir insan, anlamıyorum. üzgünüm çok üzgünüm.