• mardin'de, mezopotamya'yı terasından seyr eyleyebileceğiniz güzelim yer. sahibi/ortağı koray büyüktuncer, odtü'de kamu yönetimi lisansının ardından, ingiltere' de siyaset bilimi yüksek lisansı yapıyor ve ankara'ya geri dönüyor. ancak bu akademik ortamın içerisinde dönen dolaplardan illallah ediyor ve kendini mardin yollarına vuruyor. gidiş o gidiş, bir baktık ki hayatının seyrini değiştirmiş o topraklarda. böyle de bir işe girişmiş. iyi ki de yapmış. buyrun siz de bakın: seyr-i merdin video

seyr-i merdin, eski mardin'de cafe olarak açılıyor, şimdilerde restaurant olarak da hizmete açılmış. detaylar için buradan bakabilirsiniz: seyr-i merdin
  • muhteşem bir terasa sahip cafe&restaurant&bar.. yemeklerin lezzetinin de terasından aşağı kalır yok e tabi güneydoğu mutfağını tartışmıyoruz :)
  • sahibi mi ortağı mı bilemediğim koray'ı tanırdım. iyi adamdı, 45lik severdi. 45lik geceleri olurdu o zamanlar dummy ve ssk'nın içindeki fikrim barda. salı fikrim, perşembe dummy de kesin bulurdunuz onu. piste atlayıp dans etmeye başlayan ilk kişi olurdu genelde. ceketiyle falan dans ederdi, entel bir tipti.

çok sıkılmış olacak ki buralardan basmış gitmiş. benim yapamadığımı yapmış, ben sıkışıp kaldım ankara'da. artık 45lik gecelerine de gitmiyorum. ankara'nın da tadı kalmadı, tayinim çıkmıyo amk... basıp gitmek de yemiyor. neyse iyi adamdı, güzel mekan açmış fotoğraflardan anladığım kadarıyla. mardin'e yolum düşerse kesin gidip görücem. kaburga dolmasına da bayılırım...
  • cumartesi akşam saatlerinde (bir isletme icin genelde en pick saatler) tek kişi olduğum halde tek boş masa olan 4 kişilik masaya beni oturtup benden sonra kac kisi geldiyse hepsine "yerimiz kalmadi maalesef" diyip en ufak saygısızlık yapmadan misafirlerini agirlayan manzarası inanılmaz(gercekten), turk kahvesi de cok güzel mekan. zamansizliktan cok kisa kaldim yerime de baska musterileri alsinlar diye alel acele ictim kalktim ama o kisacik surede yaşadığım deneyim aşırı iyiydi. ilk firsatta tekrar gelip yiyip içip mezapotamya seyretmeliyim.
hesabın var mı? giriş yap