şükela:  tümü | bugün
 • zoraki evliliklere ve cinsel suçlara yönelik hassasiyeti bulunan berlin'li bir avukat. ayrıca yazar.

  *
 • ailesinin diretmelerine karsi cikarak liseye gitmis, üniversiteye kaydolmustur.
  tanidigimda cok güzel bir kizdi.
  80'li yillarin ortalarinda "türk kadinlari icin danisma ve bulusma dernegi'nde (berlin-kreuzberg) yaylim atesine tutulur, bir kursun bogazini delip gecer. aylarca tekerlekli sandalyeye muhtac olur. ayni saldirida yaralanan kadin ölür, seyran kurtulur.

  zanli bir türk ve tahmin edeceginiz cevreden. kadinlarin bilgilenmesine, bilinclenmesine homurdanan kesimden. durusmada mahkeme salonu tiklim tiklimdi. seyran'a sadece uzaktan selam verebildim. tahkikatta usul hatasi vb. gibi düttürük nedenlerden dolayi olasi katil serbest birakildi. o simdi kreuzberg'te elini kolunu sallaya sallaya geziyor.

  seyran üniversiteyi bitirdi, avukat oldu, bircok ödüller aldi. dogru bildigi yolda yürüyor.
  kitabinin adi: atese uzun yolculuk

  ek:
  savundugu kadin müvekillerinin es ve akrabalarindan gelen baski ve tehditlerden dolayi hem kendi canini, hem de kücük kizinin yasamini korumak amaciyla 11.8.2006'da avukatlik meslegini birakip bürosunu kapatmistir.

  http://www.seyranates.de/
 • die zeit gazetesinin 07.09.2006 sayisina haber olmus mücadeleci, hirsli, hayran olunasi kadin. haberin basligi, ein opfer des kulturkampfs yani kültür catismasinin bir kurbani (daha)...artik meslegini icra edemeyisinin nedenleri ise düsündürücü ve üzücü...
  (bkz: http://www.zeit.de/2006/37/anwaeltin)
 • pensilvani hazretlerinin emriyle almanyada ödül verilmiş. çift taraflı takiye. heyecanla izliyoruz. it köpek şaşırtmıyor da çok feminist hiper aktivistlerin geldiği nokta güzel. ben sığır otlatacam.
 • dünyada ibn rüşd-goethe camisi adlı ilk liberal camiyi almanya'da berlin'e açan kadın avukat. camide erkekler ve kadınlar birlikte ibadet edecek. kadınlar, camiye burka ve peçe takamayacaklar.
  16.0.2017 cuma gün açılışı yapan ve cuma namazını kılan ateş, “burka ve peçe yasağını güvenlik sebebiyle aldık". cami için, "kadın, erkek, sünni, şii, heteroseksüel ve eşcinsel herkesin yan yana dua edebileceği bir yer olacak” dedi.
 • arkasında fetö desteği olmadığı kabulüyle yazıyorum.

  hep söylüyorduk islamın reform geçirmesi gerektiğini. bence bu reformun ilk adımlarını açtığı camiyle atmıştır. islamı göbeğine kadar sakallı kafa kesen cihatçıların, din tüccarlarının, kadını 2. sınıf mal olarak gören şeyh takımının elinden kurtarıp yeniden mevlana'nın, yunus emre'nin, barışın, kardeşliğin dini yapmak gerekiyor. umarım attığı bu adım ve gelecekte yeni açacağı camiler bu amaç doğrultusunda meyvelerini vermeye başlar.
 • savundugu dusunceye katilalim katilmayalim, sirf islami farkli algiliyor ve uyguluyor olmasi dolayisiyla ölüm tehditleri alan cesur kadin. ki yillar once de, bir vahsinin saldirisina ugrayip olumden donmustur. gösterdigi cesaretin yuzde birini gosteremeyecek, "sozde" savunduklari dine, gercek anlamda iman etmediklerini dusundugum zavallilar tarafindan sürekli taciz edilmektedir. seyran yanlis yoldaysa, neden bu kadar ciddiye alip saldiriyorsun madem diye sormak istiyorum o korkak ruh hastalarina. yurudugun yolda allah yar ve yardimcin olsun sevgili seyran.
 • kadın-erkek birlikte ibadet edilebilen kendisinin kurduğu camiiyi savunmuş. elbette güzel bir uygulama, lakin müslüman ibadet pratiklerini bilen biri olarak konuşuyorum, bence burada kadınların yanda farklı bir bölümde ibadet etmeleri sanki daha doğru olur. zira aksi takdirde allah arayışı sırasında dikkat dağıtıcı durumlar ortaya çıkabilecektir.

  http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40886961
 • kadın erkek birlikte ibadet edilebilen camiiye ilişkin görüşlerini bbc'ye görüntülü olarakaktarmış kadın.
 • hakkinda hiçbir önyargim olmayan abla.
  alman kanalinda gördüm. altinda "imam" yaziyordu. açtım. okudum.
  kendisine tek sorum var.
  inançli misiniz? kivirmadan uzatmadan. kendinize müslüman der misiniz?

  inançsızsaniz sahtekarlık yapiyorsunuz.
  inançlıysaniz bravo.