şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'da semt. oyak sitesi ile me$hurdur. 41'li otobusler oraya gider. esas onemi oto sanayi sitesi'ni barindirmasindadir.
 • sapa bir semt. gelecek yıllarda metronun maslak'a kadar uzanmasıyla daha kabul edilebilir olabilecek bir semt.
  bu civarda çalışıyorsanız öğle yemeklerinde çok çaresiz kalabileceğiniz, öğle tatilinde bi yürüyüşe çıkmayı veya başınız ağrıyorsa bir eczane bulmayı ancak rüyanızda görebileceğiniz semt. (evlerin olduğu bölge hariç)
 • tatlises marketlerinin ilkine ev sahipligi yapan yer.
 • özhan canaydın tarafından, galatasaray'ın yeni stadının inşa edileceği yer olarak ilan edilen semt.

  mecidiyeköy'de galatasaray'a yakışır yeni bir ali sami yen stadyumu'nun yapılması beklenirken, kuşun uçmakta zorluk çekip kervanın geçmeye tırstığı böylesi bi yerde ne akla hizmet stad yapılmak istendiği henüz muammadır.
 • diyarbakır'ın aşırı göç alan semtlerinden biri.. gerçi şehrin her tarafı göç aldı ancak burada boyutları daha çok belli oluyor.. ayrıca, otobüs terminali, 7.kolordu karargahı ve diyarbekirspor'un idman tesisleri bu semtte bulunur..
 • diyarbakir'da 7. kolordu komutanligi karargahinin karsisinda askeri lojmanlarin yer aldigi semttir. lojmanlar ile karargah arasindan elazig caddesi gecer. diyarbakir'da levent adinda yine askeri lojmanlarin bulundugu bir semt daha vardir.
 • kadikoy yarimadasina girisin tam ortasina katakullilerle hayvani bir stad konduran fenerbahcelilerin galatasaraya peskes cekildigi diye ayaga kalktigi arazi.
 • türkiye'de üç büyük kulübün stadlarinin tapusuna sahip olmamasindan hareketle (fenerbahçe ve besiktas stadlarinin tapusuna sahip degildirler, zaman zaman referans verilen örnekler her nasilsa bugünkü fiili durumu açiklayamamaktadir) gerçeklesirse, galatasaray'in tapulu stad sahibi olacagi bölgenin adi olacaktir.
 • sabah'tan yavuz semerci'nin yazisindan alinti.... seyrantepe arazisi peskes mi degil mi konusunda...
  yorumsuz.....

  " yil 2003... arsa bulmakta zorluk çeken bazi kooperatifler, istanbul'da milli emlak'a (hazine'ye) ait arsalarin dökümünü çikarir. ayazaga'da bulunan seyrantepe ile bakkalköy'de bulunan iki devlet arazisi, yeni kooperatif alani olarak çok caziptir. kooperatifler bir heyet olusturur ve maliye bakani kemal unakitan'in kapisini çalar. günlerce süren lobi faaliyeti olumlu sonuçlanir. ve hükümet, (bakanlar kurulu) 22.12.2003 tarih ve 2003/6657 sayili kararname ile bu arsalari konut yapi kooperatiflerine ihale yoluyla satilmasini karara baglar.
  bu karar ardindan basta basisen sendikasi öncülügünde kurulan kooperatif (özelbirligi) üye toplamaya baslar. ayni çalisma imkb çalisanlari arasinda da devam eder. sonunda bu arsa üzerinde bina yapmak isteyen kooperatifler doga basak konut yapi kooperatifleri birligi çatisi altinda toplanir. ancak ilk ihale günü (19 mart) parayi toplayamadiklari için ihale iptal olur. ikinci ihale ise 24 mayis günü yapilacaktir. ancak bu tarihten iki gün önce, bu kez galatasaray, ankara'da kulis faaliyetlerini basariyla sonuçlandirilir. galatasaray, hükümet'ten bu arsanin üst kullanim hakkini 30 yilligina (yillik kirasi 700 milyar liraya) kendilerine verilecegine (ihalesiz) dair söz alinir ve 24 mayis günü maliye'nin talimatiyla ihale ikinci kez iptal edilir. artik kooperatifler arsayi satin alsa bile, arsanin üst kullanim hakkini ele geçiren galatasaray'in "borusunun ötecegi" bir süreç baslar. satin alma degerinin tahminen 75 trilyon lira olarak belirlendigini hatirlatmaliyim.
  bu kez kooperatifler ile galatasaray arasinda müzakere süreci yasanir. kooperatifler arsayi satin aldiktan sonra, galatasaray'a spor tesisi ve bir stad yapmasi için 50-60 dönüm arazinin tapusunu vermeyi, karsiliginda ise galatarasay'in 30 yillik kullanim hakkindan vazgeçmesini talep eder.
  galatarasay ise konuya sadece bir stad yaptirmak olarak bakmadigi ortaya çikar. amaç stad yaninda kendilerin de konutlar yaparak büyük gelir elde edecegi bir paylasim önerir. bu anlasmazligin çözümü 3'üncü ihale tarihinden önce bitmedigi için o ihale de iptal edilir. "