şükela:  tümü | bugün
 • bekletir. öyle bir şeydir.

  edit: 8 ocak 2016 tarihi itibariyle satışta olacak.
  kitap 100 sayfa, 10 tl.
  kitaptan bir bölüm
 • barış bıçakçı 'nın yeni romanı seyrek yağmur ilk kez ankara kitap fuarı'nda (8-17 ocak) satışa çıkacak.
 • en sevdiğim yazarın güzel isimli romanı. benim romanımın ismini andırması da ayrıca gururumu okşuyor.

  bekliyorum hayecanla..
 • öncelikle (bkz: bekledik bunu çok bekledik)

  barış bıçakçı'nın yine muhtemelen sade cümleleri ile yürek dağlayacağı bir kitap olacak, gün sayıyoruz. ayrıca bu kitabın ilk olarak ankara'da satışa çıkacak olması da ayrı bir güzellik, zira kendisi kadar güzel bir şekilde ankara'yı anlatabilen insan görmedim.
 • daha kötü bir kapak tasarımı olur muydu diye düşündüğüm roman. kapak tasarımı
 • kapak tasarimini baris bicakci'nin bes yasindaki oglu, sekiz yasindaki yigeni falan yapmis da kiramamislar gibi sanki. yakisiyor mu koca iletisim'e soyle bir kapak?
 • yeğenim kerem, geçen sene ilkokula başladı ve okumayı söktü. yine geçen yaz boyunca uyumadan önce, bir hikaye okumaya başladı. onun yanında olduğum zamanlar, beraber okuyorduk hikaye kitaplarını. daha okumaya başlar başlamaz, o hikayeyi sevecek mi, sevmeyecek mi anlıyordu. sevemediği hikayeler için, "şimdi uykum geldi, devamını yarın okurum artık" derken, sevdiği hikayeleri, gözlerinden uyku aksa bile, bitirmeden uykuya dalmıyordu. okudukça keşfettiği ve yavaş yavaş gelişen bir ağız tadı var, mutlu oluyorum onun için....

  neden bunu anlattım? çünkü benim ağız tadımı keşfetmeme en çok imkan sağlayan yazardır, barış bıçakçı. yeğenime de, vakti gelince, bütün kitaplarını emanet etmek istediğim bir yazardır aynı zamanda. seyrek yağmur'u da seveceğime o kadar eminim ki; gözlerimden uyku aksa da, çok yorgun olsam da, canım kitap okumak istemese de, bana tüm bunları unutturacak biliyorum. ve bu yağmur'da layıkıyla ıslanmadan, onu elimden bırakmak istemeyeceğim asla.

  ankaralılara not: ey güzel ankaralılar, kitap ilk olarak ankara kitap fuarı'nda görücüye çıkacakmış diye duydum. seyrek yağmur'u aldığınızda, onu bir kere de benim için sevin olur mu?
 • 8 ocak tarihinde raflardaki yerini alacaktır.
 • kapağı eğer prototip filan değilse, ki hiç öyle durmuyor, okuyucusuna gerçekten büyük bir ayıp edilmiş. kardeşim bu yazarı, kitaplarını naif-edebiyat seven insanlar okuyor genelde, kazulet gibi kapak yapmışsınız. gazeteye saracağız mecbur kitabı. o kapağı görünce çıldırırım ben çünkü.
 • harikulade kapakların altında defalarca berbat romanlar ve hikayelerle karşılaşmış biri olarak, kapaktan ne kadar memnun olmasam da çok dert edilecek bir şey olduğunu da sanmıyorum bir barış bıçakçı romanı kapağının.

  aslolan edebiyattır. barış bıçakçı da hangi kapakla olursa olsun bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayacaktır. bu da bize kapak olsun!
hesabın var mı? giriş yap