şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de korku/gerilim filmi yapmak istiyorsan yapılabilecek en iyi şeyin dini öğeler kullanmak olduğunu bilen adamlar tarafından biraz fazla zorlamaya yapılmış bir filme benziyor.

  gece karanlık bir ortamda kuran okuyan bir adam duyunca ürperen bir topluma bu tarz film iyi bir gerilim süreci yaşatabilir kısa süreli.
 • ismi ile bayağı güldürmüştür beni... korku/gerilim filmi değil de yaşattığı bu komedi filmi etkisi için kendisine teşekkürler...

  "şeytan-ı racim" ne lan ahahaha...
 • oncelikle verilen emege saygisizlik yapmak istemem.ama olmamış filmdir.

  korku filmlerinde gereksiz bagirma cagirma seslerinden sikayet edilir genelde. yahu kardeşim bu filme koyaydiniz bari 1-2 tane de biraz gerilim olsaydi.bi numaraniz yok yani.
 • inci sozlukteki quantum abimizin hikayesini calip yapmislardi ilkini hatta hikayenin sonu olmadigindan baglayamayip sik gibi bitirmislerdi. ikincisini nereden caldilar diye dusundugum film
 • korku filmlerini çok seven biri olarak bunu da izlemeye gittim. sinemaya gelen bütün korku filmlerini takip etmeye çalıştığım için çok kötülerine alışığım beklentimde yüksek değil haliyle. ancak bu gerçekten çok kötü. havada bir konu bir kere bile germeyen sahneler çok kötü oyunculuk. sanki sinema öğrencileri sınav için hazırlamış gibi.
  tanım tavsiye etmediğim başarısız film
 • 17.30 seansina bir arkadasimin zoruyla bilet aldigim ve izlemeden dahi bi boka benzemediginden zerre suphem olmayan film. liseden sonra hic degismemissin buse, hala sacma sapan gerilim filmlerini seviyorsun.

  edit: anladik buseyle sinemaya gidiyorsun diye mesaj atan gencler bu ne siddet, bu ne celal? cikin disari derin bir nefes alin, hepiniz mal olmussunuz pc basinda otura otura.
 • çok kötü bir film. sinemada para vermediğim için şanslıymışım. ileri alarak izlememe rağmen ki hiç adetim değildir bir saatimi verdim başladığım filmi bitirme inadımdan dolayı tek kaybım vakit oldu. filmde olmamış her noktayı geçsek bile kömür gibi bir şey görünmeyen bir çamur görüntü yönetimini sinemada büyük perdede izlettirmek sinemaya en büyük saygısızlık bana göre. cidden bu filmin görüntü yönetmeni ne iş yapmış anlayamadım? kamerayı alıp ışık mışık açı bakmadan kendi aralarında çekmişler gibi, görmemiş olayım ama gördüm maalesef! sinemada giden 105 bin küsur seyirciye de şimdiden geçmiş olsun diyorum.
 • izlediğim kadarıyla 3. filmi de çıkacak olan fiyasko. ulan birinci neydi ki ikincisi ne olsun. izleyende hata.
 • korku filminden ziyade mesaj verme filmi gibi duran 2015 yapımı yerli film.

  emsallerinden farklı gibi duran bir konuyu o kadar vasat, o kadar başarısız senaryolaştırmışlar ki korku/gerilim adına pek bir şey barındırmamış. diyaloglar çok kopuk bir kere. oyunculuklardan ziyade asıl sinir eden sürekli dayanan ses efektleri, kurandan ayetler ve çığlıklar. elbette bunlar da bir korku öğesi fakat senaryo o kadar etkilemiyor ki insanı, tüm bu efektler çok eğreti ve manasız kalıyor. yahu sırtını ses ve görüntü efektine dayamaktan vazgeçmeli artık yerli korku sineması.

  film ile alakalı elle tutulur tek yan, vermek istediği mesaj ve son bölümdeki monolog.
 • *--- spoiler ---

  konu karanlığı falan gerektirebilir de fazlaca karanlık çekmişler filmi.

  klişeli; hatırladığım kadarıyla ilki de öyleydi. ilkinde de yoksul bi' çevre vardı; yani olay villada falan geçmiyor.

  bundaki yenilik, kızın sonuçta bariz üç harfliye bağlaması.

  sonuç olarak; birkaç farkla bildiğimiz din temalı filmlerden. evet...
  --- spoiler ---