şükela:  tümü | bugün
  • evren dediysek de “semavi evreni”. hakkını aradığı için yüce allahımız tarafından hor görülüp terörist ilan edilmiş, lanetlenmiştir. haklı mıdır, değil midir bilmem, fakat hakkını sonuna kadar aradığı çok açıktır. sahi yüce allahımız neden onu sürekli bize kötülüyor hiç anlamıyorum belki derdini anlatıp haklığını kanıtlamasını istemediği için mi? bilemedim sözlük bilemedim.

t: avukatlık mesleği ile şeyta’nın sürekli birbirine yakıştırılması üzerine, aklıma gelen dini-felsefik bir soru.

edit: bugünlerde üzerine düşündüğüm diğer bir bilinmezlik olarak (bkz: büyücülerin evrenin yazılımcıları olması)
  • bedelini siktir edilerek ödemiştir.
    nedense tanıdık geldi.
  • bu benzetme şuna çıkmış:
    insanların birlikte yarattığı yasalara aykırı hareket edenin, buna göre de cezalandırılanların "sisteme karşı gelebilmiş bir cesur" olarak algılanıp, şirinleştirilmesi.
    nasıl yorumladığınıza göre değişir yani durum, devletin kendine göre de bu eyleme girişen teröristtir.

ekleme:
    "insanın yarattığı yasa" sözünden tanrının da insan yaratımı bir şey olduğunu çıkaran düşük iqlu kardeşlerim, mesaj atmadan önce beyninizi biraz daha zorlayın. aksi halde bu saçmalığa vakit ayıramam.
  • şeytanın başına gelenler ekşici ateistleri hep hüzünlendirir. bu nedenle sıklıkla bu tarz başlıklar açarak fanboyluk yaptıkları şeytana övgüler düzerler. bakmayın öyle ''şeytanda neymiş? biz hiç bir şeye inanmıyoruz'' dediklerine. ateistler allah'ın da şeytanın da varlığının gayet farkındalar. iş sıkıya gelince, can korkusuna düşünce ateizm falan yalan olur:
    (bkz: düşen bir uçakta ateist olmaz)
    (bkz: beş üzeri depremde hiç ateist olmaması)

ateistlerin klasik argümanlarını bilirsiniz: ''çocuklar neden ölüyormuş, dünyada kötülük varmış, oturmuş düşünmüşler böylece ateist olmuşlar '' falan, gerçekte ise bu ateist olma bahaneleri tamamen yalan. ateistler aslında allah'a inanmıyor değiller ''inanmak istemiyorlar'' şurada bir ateist bu durumu gayet net şekilde itiraf ediyor. yanında maytap patlasa korkudan altını dolduracak olan insancıklar allah'ı karşılarında görseler inanmayacaklarmış :))))

şu korona döneminde de ekşide yazılanlara dikkat ederseniz "öldük, bittik, mahvolduk, anksiyete krizine girdim, hepimiz ölücezzz" kafasında feryat edenlerin, sürekli daha fazla yasak olsun diye yırtınanların, yasaklara en ufak eleştiri getirenlere küfürler edenlerin çoğunluğu ateist. tamam, insan hastalıktan falan korkabilir ama bunun normal bir korku olmadığını hemen hissediyorsunuz, ateistlerde hastalıklı seviyede bir can korkusu görüyoruz. bu aslında ölüm korkusundan ziyade hep kafalarını kemiren "ya ölümden sonrası varsa?, ya ahiret, cehennem, ceza vs. doğruysa, ya dinler doğru söylüyorsa" korkusudur.

eee ne demişler, "insan sevdiği ile beraberdir." bu dünyada da ahirette de durum böyledir. zamanı gelince şeytan, taraftarları ile birlikte cehenneme tıkılacak.

ateistler şeytanı şimdi ''özgürlük savaşçısı, büyük devrimci'' olarak tanımlıyorlar ama zamanı gelip de cehennemin karanlık köşelerine atıldıklarında büyük üstadları şeytan hakkında şöyle diyecekler:

furkan 27,28,29: "o gün, zalim kimse ellerini ısırıp: "keşke peygamberle beraber bir yol tutsaydım, vay başıma gelene; keşke falancayı dost edinmeseydim. and olsun ki beni, bana gelen kuran'dan o saptırdı. şeytan insanı yalnız ve yardımcısız bırakır" der.

edit1: tabi birde ateistlerin en büyük destekçisi olan münafık dostlarını unutmamak lazım. bunların en arsızları tarikat-cemaat yapıları ve tarihselci çevreler içinde yetişirler. işlerine gelince çok dindar ayakları yapan, işlerine gelince de islam'a, kuran'a aykırı her haltı yemekten geri durmayan, özellikle siyaset sahnesinde bol miktarda gördüğümüz bu aşağılık tiplerin akıbeti ateistlerden bile daha beter olacak.

nisa 145:''münafıklar cehennemin en alt tabakasındadırlar. onlara bir yardımcı da bulamazsın.''

ibrahim suresi 22:''allah’ın hükmü yerine getirilince şeytan şöyle der: "şüphesiz allah size gerçek bir vaadde bulunmuştu; ben de size bir söz verdim ama yalancı çıktım. aslında benim sizi zorlayacak gücüm yoktu; benim yaptığım size çağrıda bulunmaktan ibaretti; siz de benim çağrıma uydunuz. o halde beni kınamayın, kendinizi kınayın. ne ben sizi kurtarabilirim ne de siz beni kurtarabilirsiniz. ben daha önce, beni allah’a ortak koşmanızı kabul etmemiştim." doğrusu zalimler için elem verici bir azap vardır.''

edit2: şaşkının biriside çıkıp ''dinler özgür düşünceye engel oluyor'' demiş. hadi buyur öyleyse ateizm ideolojisi ile yönetilen çin veya kuzey kore'ye git dinin yasak olduğu bu ülkelerde özgür düşüncelerini ifade et, bakalım kendini hangi karanlık delikte, ne tür bir işkence aletinin üstünde bulacaksın.
  • zeus da kronos'a karşı hakkını aramıştı, lakin kronolojiyi kestirmek güç.
  • tam bir özel sektör hikayesidir. işveren/yönetici sikkodan bir kural uydurmuştur. bu kural muhtemelen sadece kendine göre mantıklıdır. uyulacaktır. uymayanlar bezdirilecek hatta kovulacaktır.
    şeytan; malum olaya kadar çalışkan, itaat eden, bir denileni iki etmeyen idealist bir "köle" olarak bu kuralın mantığını anlamaya çalışmış, hakkını aramıştır. sonuç hepimizin malumudur.
  • şeytan'a aldanan yazar beyanı.
  • genel kanının aksine, bir "melek" olmadığının göstergesidir. zira melekler isyan etmezler.
  • kişi değil de varlık demek daha doğru bir tanımlama.
  • semavi dinlerdeki yalanlarin aksine, lusifer isik getiren. bilginin babasi gercek tanridir. dincilerin dunyanin her yerinde bilgiye ve bilgili insana dusmanligini herzaman hatirlayin. yerlesiklerin menfaatlerini koruyan sahte tanri insanligi esir almistir. (bkz: lusiferizm)