şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde dikkatimi çeken ve ne zaman bu kadar yayıldığını anlamlandıramadığım, ekseriyetle türistik yerlerde bulunan kimseler. şimdi bunun benim ayırdığım iki türü var, birincisi beni pek ilgilendirmeyen sakince parklarda veya meydanlarda bir köşede duran kendince çiçeğini satan tipler. sıkıntı ikinci tür olan orospu çocuğu seyyar çiçekçilerde.

bu puştlara neden böyle bir tanım yakıştırdım hemen açıklayayım. bu yavşaklar yanınızda bir karşı cins varsa hemen yanınıza damlayıp ellerindeki gülleri size satmaya çalışıyorlar hadi neyse diyelim olabilir para kazanmaya çalışıyor vs. ama durum öyle böyle değil bu siktimin balici tipli darbuka suratlıları ısrar ediyor, peşinize takılıyor ve yetmiyor vay efendim hak etmiyor mu, çok mu gördün tarzı yarak kürek laflarla iki kişininde ister istemez moralini bozuyor. dahası bu mazot içmiş gibi ortalıkta dolanan göt laleleri mekanların bile içine giriyor hiçbir yerde rahat vermiyor.

ulan her gezdiğmizle sevgili mi olucaz insanı niye garip durumlara sokuyorsunuz. sevgili olduğumuzu varsaysak bile ben sevgilime senin dibime kadar getirdiğin gülü alsam ne yazar almasam ne yazar, o gülün içerdiği anlamı da onu alıp yanındaki kişiye özel bir şeymiş gibi verenin de bununla mutlu olanında ta amına koyayım.

derdini sikeyimcilere dipnot: oğlum demeyin bak öyle insanın çok canını sıkıyorlar.