şükela:  tümü | bugün
 • mısır'da 1906-1967 yılları arasında yaşadı. siyasal islam'ın fikir babası. islam'ın iktisat sistemini sosyalizme göre açıkladı. ihvan-i müslimin adlı gazetede yazarken 27 kasım 1954'te mısır devlet başkanı cemal abdunnasır'a suikast girişimiyle itham edilince tutuklandı. 15 yıl hapse çarptırıldı. 10 yıl hapisten sonra dönemin irak devlet başkanı abdusselam'ın, abdunnasır'a ricasıyla affedildi. hapisten çıktıktan sonra 1965'te "yoldaki işaretler" adlı kitabını yazınca yine tutuklandı. darbecilikle suçlanıp idam edildi.
 • zor anlaşılan yada anlaşılmak istenen anlaşılmaması işe gelen bir insan doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ...seyyidkutupta bir çok köyden kovulmuştur. ama tilkiler kürkçü dükkanına gelecektir.
 • hey gidi hey ansiklopedi caginin esrarengizlerinden biri olan karizmatik islam ansiklopedisinin her cilt kenarinda bir harfi yazardi bu adamin isminin. ve de seyyid seklinde yazardi. (ansiklopedi cilt kenarlarının yalancısıyım)seyyit kutub basliginda da kim oldugu incelenmis aciklanmis elbet. hurmetler seyyid bey.
 • musluman kardesler uyesi oldugu soylenir. yazdigi gazete de zaten ayni grubun.
 • laiklik ve dinin uyumsuz noktalarını çok isabetli bir şekilde açıklayan insan. hatta kendi içerisinde o kadar tutarlı ki, tam olarak inancını uygulayan bir müslümanın laik olamayacağı sonucuna varıyor insan. bu konudaki argümanları genelde "eğer evrenin tek doğrusu olarak bir dine inanıyorsanız, politikaya din karıştırmamakla bu kutsal doğrudan sapmış ve haliyle yanlış yapmış olmuyor musunuz" çizgisinde gider, düşüncelere sevk eder. müslüman olsam, imanım kuvvetli olsa peşinde devrimci olurdum herhalde.
 • dünya korku salan ve "müslüman=terörist" fikrini batılıların kafasına yerleştiren selefi zihniyetin akıl ve pratik babalarından!

  filistinden afganistana kadar birçok sahada -güya- cihad yapan, intihar saldırıları düzenleyen, masumları gözü kırpmadan öldüren zihniyetin temel dayanağıdır. bunların zararı da, anlaşıldığı üzere bir misyoner teşkilatın yapabileceğinden çok daha fazladır.

  yazdığı kitaplarda, özellikle fi zilal-il kuran adını verdiği -güya- tefsirde kendi kafasına göre yorumlar yapmış, heyecanlı yazıları ile birçok gencin hapishanelerde çürümesine, birçoğunun da anarşi olaylarında ölmesine sebep olmuştur...ve hala da olmaktadır!
 • suudi arabistan yönetimince kitapları yasaklanan şahıs.

  http://www.timeturk.com/…asakladi-36979-haberi.html
hesabın var mı? giriş yap