şükela:  tümü | bugün
  • eşimden biliyorum, bebeğimiz doğalı beş gün oldu ve beş gündür onu sezaryenle doğuran anne hiç uyumadı. o annenin bundan en ufak bir şikayeti de yok. çok mutlu. anne olmak senin anlayamayacağın bir şey troll kardeşim. bu konuda bari yavşaklık etmeseydin...

ekleme: başlık bizim başımıza kalmış :/
  • bazı zihin özürlü trollere dert olan annedir. kendisine laf eden orospular (dikkat edersen orospu çocuğu demedim anneye saygıdan dolayı) keşke tecrübe edebilse sezaryen denilen operasyonu.
  • valla 2 ay oldu normal doğum yaptık. doğal mı diyorlar, ondan işte. bildiğin eşeklik. kadıncağız neredeyse ölüyordu. yedibuçuk saat boyunca bir yatakta çığlıklar attı tüm vücudu mosmor oldu. son anlarında artık yapacak hiçbir şey olmamasının çaresizliği ile yanında dikiliyorsun sadece. tamamdır doğumhanee alıyoruz dediklerinde rahatladım açıkçası, gitsin orada ölsün diye. en azından görmem diyorsun. pek zor şeyler bunlar. doğumhanede de 1saat 15 dakika kaldı. kapıda biz tüm çığlıklarını duyduk elden ayaktan kesildik. kapının önüne yığıldım kaldım. kalkamadım en az bir saat. (yedibuçuka dahil bu süre). sonra eve geldik. sezaryenden farkı yok ki zaten bunda da dikiş var aynı sayıda hem de. ama bunun dikişi karın da değil o sebeple de sürekli hareket görüyor ve geçmesi daha uzun sürüyor. her gün kanıyor zaten ve bu böyle 15-20 gün sürüyor en az 10 gün yürüyemiyor. süt hemen gelir dediler. o ölüm korkusu ile 15-20 gün hiç gelmedi. sezaryen olsa daha önce gelirdi eminiz.

nihayetinde sezaryen rahatlıktır. kasmaya gerek yoktur. bana bunun böyle olacağını birileri söylemiş olsaydı hiç bakmadan sezaryen tarihi alırım.

edit: bir de çocuğun kafası yamuk çıkıyor. doğumdan sonra düzeliyor ama düzelene kadar da insan bakmaya kıyamıyor nerden baksan 10 gün sürüyor. sürekli kafa bir sağa sola yatırıp duruyorsun. vakum denilen bir alet ile çekiyorlarmış gelmezse. bizimkinde çekmedikleri halde böyle oldu çekseler daha bi uzun kafası olacaktı.
  • genelde doğurduğu çocuğun ona "anne" dediği kadındır... şimdiye dek kendi kendine anne diyen bir kadına rastlamadım açıkçası. ha anneyim diyebilir o başka...
  • çocuk doğurmakla alakası olmayan kişilerin anlayamayacağı kadındır. o sezaryenle doğurdu diye sana niye dert oluyor arkadaşım. doğurdu mu doğurdu. onda sancı yok mu sanıyorsun, o acı çekmiyor mu sanıyorsun, sana giren çıkan ne afedersin?
  • amından çocuk çıkmamış kadındır. illa bir anne sikilecekse tercih sebebidir.
  • anne olabilmenin hakli gururunu tasiyan kisidir. boyle garip basliklari acanlar sonra gidip doktor dovuyor, tabi yonteme karsilar sadece...
  • sezaryeni kolay bir şey sanan, ömrü hayatında hiç narkoz yememiş, tenine bisturi değmemiş, ameliyat masası yüzü görmemiş, lavman yaptırmamış trollcüğün komik iddiası.

o masayı hiç görmemeni diliyorum yine de bak, ne iyi kalpliyim.
  • çocuğu var mıdır, vardır. anne midir, annedir. budur, ötesi laftır.