şükela:  tümü | bugün
2766 entry daha
 • doğum günün kutlu olsun kraliçe .

  kim ne derse desin nasıl kötülemek isterlerse istesin türk müzik tarihine öyle bir damga vurdu ki değil yüzyıl, bin yıl geçse dahi emsali gelmeyecek.
  aşkta, kavgada, ayrılıkta, sevinçte ve hüzünde hep onun şarkıları çaldı. hep onun dizelerine sigaralar yakıldı ve ağladı. kimsenin veremedigi aklı ve dermanı verdi. gidenlere kahrolurken acı ektim yerine aşk yeşerecek başka bahara diyerek teselli verdi, güç verdi. daha öncekiler gibi bu da geçer dedi. yok öyle el gibi durma diyerek yeri geldi aşktan ödün verdirdi. seni kimler aldı diyerek gözlerimizi doldurdu. ve vazgeçtim diyerek kimi aşkları kalbimize gömdürdü.
  yeri geldi insanlar bir aylık aşk mı olurmuş diye bizleri küçük görürken dört günlük bir şey işte diyerek bizlerin yerine cevabı onlara verdi. daha sonra gidenlere beni unutma diye haykırdı. gitmesinler diye de git me dur diyerek sahip çıktı.

  kısaca aşka dair ne varsa bizlerin dile dökemedigini o satırlara, notalara döktü. kimse bizleri anlamazken o şarkılarıyla bir anne şevkatiyle sardı. bu acıların sadece bizlere mahsus olmadığını söyledi bize. yeri geldi ağlama krizlerine soktu yeri geldi kahkahalar attırdı. çalıştı çabaladı. hep zirveye oynadı. hep daha iyisini sundu. hep farklı olanı seçti ve tahtı kendisine aldı. ama kolay almadı. nice gözyaşları döktü. sevdiklerinin tek tek gidişine şahit oldu. ama yine yazdı hep yazdı.

  seni kim kötülemek isterse istesin. sen yediden yetmişe herkesin sırdaşı oldun kraliçe. sen hep yaşa. hep bestele. hep üret. üret ki eksik kalmayalım. üret ki kimse bizi anlamaz derken sen ordan bir şarkı patlat. sen bu dünyada kıymeti bilinecek az sayıda insanlardan birisin.

  iyi ki doğdun. iyi ki şarkılarına denk gelecek zamandayız. sen hep yaşamaya ve en acılı günlerimizde elini omzumuza koyup gececek az kaldı de.

  iyi ki varsın...
 • 20 yaşından (1974) beri türk pop müziğinde var olan, dahil olduğu müziğe yön veren, yol açan, şekillendiren, bugün 64 yaşına giren kraliçe.
 • bugün doğum gününü kutladığımız yaşayan efsane.

  kelimelerin efendisi ;

  iyi ki doğdun , nice güzel sağlıklı ve bol şarkılı yıllar diliyorum.

  god save the queen.
 • aşkı da özlemi de ayrılığı da iliklerimize kadar hissettiren kadın, iyi ki doğdun.
 • duygusal anlamda hissizlik yaşadığınız ya da artık geçmişinizle ilgili hiçbir şeye takılmadığınızı düşündüğünüz anda winampınız size oyun edip bir sezen aksu şarkısı çalmaya başladıysa; insanın kendisini kendisinden ne kadar güzel saklayabildiğini, ulaştığınızı sandığımız yüksek ruh halinin aslında sadece düşeceğiniz mesafeyi görmek için bize oynadığı bir oyun olduğunu anlıyorsunuz demektir saniye saniye. bu kadın öldürüp gömdüğünüzü sandığınız her şeyi dipdiri ve zaman hiç geçmiyormuşcasına önünüze diken bir büyücü.

  (bkz: duygu arkeoloğu)
 • yine bir yaz tatili bodrum'da çalışıyordum. bazı villaların bahçıvanlığını yapıyordum. çiçekl, böcekli güzel bir iş'ti.

  bir öğlen vakti çalıştığım villanın bahçesinde dinlenirken bi baktım sezen aksu da hemen yanımdaki villalardan birine misafir gelmiş. misafir olduğu evin sahipleri severdi beni. "italiano gelsene. soğuk bira var. içelim." dediler. gittim. hiç konuşmuyorum. onlar sohbet muhabbet almış başını gidiyor.

  sonra birden [biranın verdiği cesaret mi bilmiyorum ama] seni kimler aldı şarkınızı söyler misiniz? diye sordum.

  sağolsun kırmadı ve bana özel tek parçalık bir konser verdi.

  özlem tekin'i de sevseydi iyiydi.
 • göstermelikte olsa yıldız tilbeyle barış imzalaması nedeniyle şarkılarını dinlemeye başladıgım sanatçıdır sanatçı kimligi çok mükemmel olsada mafya anası oldugunu düşündügüm için pek sevemiyorum yinede tilbe gibi muhteşem bir sanatçıyı bulup türkiyeye armagan ettigi için yeri hep ayrı kalacak
 • kıskandığım ,en çok yanınındakileri ve ona yakın olanları kıskandığım kadın . herkese kucak açtınız ,kimleri kimleri hayatınıza sığdırdınız da bir beni sığdıramadınız ,bir beni bulamadınız .ne ben sizi bulabildim ne de siz beni bulabildiniz .bulunmazım benim ,ulaşılmazım .doğum gününüz kutlu olsun .umarım dünya gözüyle birgün biryerlerde buluşuruz ,sarışırız.içimde ki şarkı söyleme isteğini ateşleyen kadın. umarım birgün bu hayalimle buluşuruz .nice nice yaşlarınız olsun ,gönlü büyük kadın.
44 entry daha