şükela:  tümü | bugün soru sor
66 entry daha
  • (bkz: #66507736)
    (bkz: #67060561)
  • arkadaş sezen aksu'ya da dahi laf atıldı ya bu sözlük harbiden eğitilmez.

herkes eleştirilebilir ve herkes eleştiriye açık olmalıdır ama biz ülkece ne yazık ki bunu nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. ya göklere çıkıyoruz ya da yerin bin kat altına sokuyoruz. ne zaman durup iyisi ve kötüsü ile bir bütün olarak görmeyi başaracağız.

sezen aksu'nun karakterini bilmem. çoğumuzun da onun karakterini tanıyabilecek kadar onunla tanışıklığı olduğunu düşünmüyorum. şarkılarını ara ara dinlerim. beni keyiflendirir hüzünlendirir.mükemmeldir demiyorum ama asla 'tırt' lafını hak etmez.
  • ek$isözlük öfkeli linç ekibinin yeni kurbanı. derdini kokladıklarım gözünü sezen'e dikmişler. birkaç gündür palu, ali ece, yıldız tilbe, didem soydan vs vs gommeye doyamadi adamlar.

hayatlarındaki tek başarısı ekşi'de mahlasin arkasına sığınıp linç yapmaya calışmak olan adamlara kulak asmamak lazım.

(bkz: kız seni yerler yerler)
    (bkz: seni ham yapar bu zilliler)
  • o sarkilar baska ses tonuna gitmez ciplak sesle belki kotu soyler ama muzikle oyle bir ahenk kazaniyorku ask acisi cekiyorsaniz evde tek basiniza denemeyin derim
  • şarkıcılık kısmına katıldığım önerme. zira san tekniğini yanlış bildiğini ve vokalistlerine de yanlış öğrettiğini söylemişti nüfuzlu bir şan hocası. kendisi profesördü. hatta hafızam beni yanıltmıyorsa ışın karaca'nın sesini bozduğunu, üst üste iki gün sağlıklı şarkı söyleyemediğini anlatmıştı.

bestecilik konusuyla karıştırılmasın, kendisi cidden büyük bestecidir. hele ki onno tunç ile çalıştığı şarkıları muazzamdır.
  • müthiş şarkıları var... lakin iyi söz yazmanın, iyi beste yapmanın “sanatçı” olmaya yetmediğinin en güzel kanıtıdır sezen hanım. samimiyetle belirtmek gerekirse; siyasi duruşu, detoneliğini görmezden gelmemize izin vermiyor artık.
  • siyasi duruşu sanatçılığına sanatçılık katan sanatçıdır. ülkenin en güçlü kadın vokallerinden biridir. kendi tarzı olan nadir kadın vokallerdir. özellikle 70 ve 80 kuşağı tüm şarkılarını bilir.

bir hırt çıkmış sezen aksu'ya laf atıyor,
    diğer bir hırt siyasi görüşüne laf atıyor

aslında cevap vermeye bile değmezler, şimdi bunu yazdığıma pişman oldum bunu düşününce
  • kesinlikle katıldığım bir önerme. keçi yokluğunda abdurrahman çelebi olmuştur. nükhet duru, 2000’ler öncesi ajda pekkan gibi isimlerin yanında bu kadına allah muamelesi yapılması komiktir.
81 entry daha