• aşağıdaki gibidir:

"uzun zamandır karmakarışık duygu ve düşüncelerle olup biteni izliyorum, acaba diyorum bu ataerkil erkek terazisinde eşitlenebilmek için daha kaç ton acı lazım? özgürlük kaç ölüm ister? kaç kadın, kaç evlat, kaç kavga, kaç savaş, kaç işkence, kaç cehennem ister?

iranlı kadınlar bu kederli geçmişin örtüsünü yırttılar, yanlarına iyi insanları aldılar, ateşin üstüne üstüne yürüyorlar. genç yaşta hayatı elinden alınan mahsa amini ve özgürleşme mücadelesi veren tüm iran ve dünya kadınlarının cesareti önünde saygıyla eğiliyorum...

acınız acım, mücadeleniz mücadelemdir.''

https://t24.com.tr/…ucadeleniz-mucadelemdir,1062446
  • yetmez ama evet

dedikten sonra senin hiçbir açıklamanı samimi bulmuyorum sezen ablacığım...
  • bunun gibi bir açıklamayı enes kara öldüğünde de beklerdim kendisinden.
  • kalbin yine kaleminden dökülmüş. cananım sezen.
  • bir sanatçı olarak 20 yıldır yaptığı açıklamalatla akp politikalarına tam destek vererek ülkenin gittikçe iranlaşmasına dolaylı olsa da katkısı olan bir kullanışlı aptalın açıklaması. kendi ülkesinde eylem yaptığı için direk devlet başkanı tarafından kadınlara "sürtük" denilirken, islam'a aykırı diye 10 larca festival ve konser yasaklanırken, kadın sanatçılar dini hassasiyetlere karşı tutum sergilediği bahanesiyle hukuksuz hapse atılırken neredeydi acaba. iran halk isyanıyla dini prangadan kurtulmaya başlarken ülkenin iranlaşmasına sessiz kalıyor bu şark kurnazı hala. yarın baskıyla kadınların sokakta baş örtüsü takması zorunlu hale gelsin. korkudan tesettürü takacak ilk kişilerden biridir bu. içerde neler oluyor ona odaklan önce, ayranının dökulmeyeceğini bildiğin bir konuda maval okumak kolay geliyor tabi kağıttan serçeye.
  • hadi hadi, boş konuşma, kim güçlüyse ona yönelen seni!..
  • "mücadeleniz mücadelemdir" demişsin ama seni pek sahalarda göremiyoruz. en son çıktığında da bu mücadeleye karşı taraftaydın. o yüzden ne yapalım, inanalım mı?
  • “eksikliklere rağmen tabii ki evet diyeceğim!” sezen aksu

molla rejimine de evet derdin sen sezen abla, bırak bu işleri bence.

(bkz: yetmez ama evet)
  • yetmez ama evet dediği için vatanseverler tarafından asla affedilmeyecek bir sanatçının nihayet doğru yaptığı bir açıklamadır. ben de yaptığı açıklamaya yetmez ama evet diyorum.
  • istersen dünyanın en doğru en akılcı açıklamalarını yap geçmişini silemezsin ve affedilmezsin aksu.
hesabın var mı? giriş yap