• bir sanatçı olarak 20 yıldır yaptığı açıklamalatla akp politikalarına tam destek vererek ülkenin gittikçe iranlaşmasına dolaylı olsa da katkısı olan bir kullanışlı aptalın açıklaması. kendi ülkesinde eylem yaptığı için direk devlet başkanı tarafından kadınlara "sürtük" denilirken, islam'a aykırı diye 10 larca festival ve konser yasaklanırken, kadın sanatçılar dini hassasiyetlere karşı tutum sergilediği bahanesiyle hukuksuz hapse atılırken neredeydi acaba. iran halk isyanıyla dini prangadan kurtulmaya başlarken ülkenin iranlaşmasına sessiz kalıyor bu şark kurnazı hala. yarın baskıyla kadınların sokakta baş örtüsü takması zorunlu hale gelsin. korkudan tesettürü takacak ilk kişilerden biridir bu. içerde neler oluyor ona odaklan önce, ayranının dökulmeyeceğini bildiğin bir konuda maval okumak kolay geliyor tabi kağıttan serçeye.
  • yetmez ama evet

dedikten sonra senin hiçbir açıklamanı samimi bulmuyorum sezen ablacığım...
  • hadi hadi, boş konuşma, kim güçlüyse ona yönelen seni!..
  • "mücadeleniz mücadelemdir" demişsin ama seni pek sahalarda göremiyoruz. en son çıktığında da bu mücadeleye karşı taraftaydın. o yüzden ne yapalım, inanalım mı?
  • “eksikliklere rağmen tabii ki evet diyeceğim!” sezen aksu

molla rejimine de evet derdin sen sezen abla, bırak bu işleri bence.

(bkz: yetmez ama evet)
  • istersen dünyanın en doğru en akılcı açıklamalarını yap geçmişini silemezsin ve affedilmezsin aksu.
  • ulkesinde ki onca olaya gozunu kapayan pabucumun kralicesi bir kadinin okumaya bile tenezzul etmedigim aciklamasi.
  • akp'ye oy veren gurbetçilerin kastığı duyardan öteye geçmemiş duyardır.

kendi ülken için "yetmez ama evet" derken başka ülkelerde hümanist ol. kusura bakma da samimi değilsin sezocuğum.

türk sanatçıların çoğu bu aydın olma ve topluma ışık tutma olaylarını beceremiyorlar pek. güç neredeyse ay çiçekleri gibi oraya yöneliyorlar. o yüzden siz şarkılarınızı, müziğinizi yapın. kendi ülkende ezenleri destekleyip başka ülkede ezilen için sesini çıkarırsan "bu ne lahana turşusu?" derler.

siyasetçilerden öğrendik artık bazı şeyleri. insan sarrafı olduk samimiyetsizlikleri, yalanı, riyayı göre göre. ve bu yüzden el birliğiyle en zor güvenen millet olduk sizin yüzünüzden. yıllar boyu insanları şarkılarınla üzdün; eyvallah dedik sanattır, severek dinledik. ama bu samimiyetsizlikle üzme bizi daha; boş ver, yarın aynısı ülkede olsa ilk başta sen savunursun iktidarı. sen efkarlanınca dinlenecek şarkı yap onu güzel yapıyorsun.
  • neden haber değeri taşıdığını anlayamadığım açıklamadır.
    ben de evde yazı yazabilirim, twitter'da paylaşabilirim, facebook'a yapıştırabilirim falan. (bu kadar ucuz duygu sömürüsü kokmayacağından da eminim.)
    peki sonra?
    basın danışmanım, pr takımım medyaya mı yollar bunu? bütün magazincilere whatsapp'tan mı yollarım? medya büyükbaşlarına telefon falan mı açarım, görüntülü mü ararım "ben yazı yazdım" diye?
    peki bir kişi bile "bacım sktirgit" demez mi?
  • ataerkil erkek terazisiymiş. olayların dini nedenlerine işaret edemeyip ucuz kahramanlık yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap