şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk sanat müziğinin dev ismi muazzez abacı, sezen aksu eserlerini seslendirdiği ''sezen'imin şarkıları'' için gün sayıyor...
  yaklaşık 2 senedir stüdyo çalışmalarına devam eden muazzez abacı, ''sezen'imin şarkıları'' için, sezen aksu'ya ait, 10 adet eseri yorumladı. albümde, sezen aksu ve 3 sürpriz isimle de düet yaptı.
  sezen'imin şarkıları
  1. perişanım şimdi
  2. sarı odalar
  3. geri dön
  4. tutuklu
  5. gidiyorum
  6. ikinci bahar
  7. her şeyi yak
  8. seni kimler aldı
  9. yazık şu geçen zamana
  10. hata

  https://www.kralmuzik.com.tr/…i-sezenimin-sarkilari
 • sezen aksu ile "düet yapmış" gibi gelmedi bana pek, bahane albümündeki kaydının birebir aynısı olmuş sezen aksu'nun bölümleri perişanım şimdi şarkısında. yani bir nevi zeki müren öldükten sonraki gibi ses birleştirmesi yapılmış, ama sezen bildiğim kadarıyla daha ölmedi, üstelik onun şarkılarına ithafen bir albüm yapılıyor, ne bileyim biraz tuhaf geldi.

  albüm hakkında da bir çift lafım var. diğerleri hadi neyse de geri dön yine yeniden katledilmiş, serkan kaya düeti ile şap iken şeker edilmiş. tamam dönem arabeskleşiyor, şarkılar da buna yatkın ama şerbeti biraz ayarlayın ya, macuna çevirmeyin güzelim şarkıları gözünüzü seveyim. şarkı zaten hazır, güzellikleri, zamana yenilmemişlikleri tescilli, bari onda tembelliğe, ucuzluğa kaçmayın, ki bahsettiğimiz isim muazzez abacı ,az buz isim de değil.

  ama sarı odaları güzel söylemiş , hakkını da teslim edeyim. yine de iki belki ama üçüncü kez dinlenecek bir albüm değil, pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim maalesef.
 • beğendiğim abacı albümüdür. rakı içerken dinlenecek şarkılar listesine rahatlıkla girer.

  favorim https://open.spotify.com/…ck/2dpc03ptp44g0hqcf6eiep