• http://sosyal.hurriyet.com.tr/…a-benim-var_40141094

15 yaşındaki kız ile facebook'ta tanışıyorlar. sonra kaçırıp ,uyuşturucu verip tecavüz ediyorlar. sonra öldürüp atıyorlar... daha sonra yakalanıyorlar hatta itirafta ediyorlar ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılıyorlar... çünkü adli tıp sezgi'yi hayat kadını sanmış ve detaylı rapor yazmamış...7 yıldır bu hayvanlar aramızda ellerini kollarını sallayarak geziyorlar...

http://www.kent32.com/…yeti-aydinlatildi-13909h.htm
  • (bkz: sibel önder)
  • çok dokunaklı, vicdan yaralayan bir cinayet.

avukatı sibel önder'i canı gönülden kutluyorum, tebrik ediyorum; ona minnettarım.
  • detaylarını okurken kanım dondu. cinayetin iğrençliği ve vahşiliği bir yana devlet kurumlarının vurdum duymazlığı daha da korkunç.

muhteşem türk yargısı sayesinde bunu yapan caniler kimlikleri bilindiği halde aramızda dolaşıyorlar. evet aramızdalar...
  • detaya bak. adli tıp "hayat kadını sanıp" detaylı incelemeye gitmemiş.

acilen kamuoyu gündemine gelmesi gereken cinayet.
  • hapishanede hergun tecavuze ugrayıp, sonra banyoda yıkanılıp sonra tekrar tecavüz edilmesini istediğim aciz ruhlu pisliklerin yaptıgı vahşet. kusura bakmayın arkadaşlar, kimse duyar kasılmasını beklemesin.

bu insanlar nasıl yetişiyor nasıl aramızda geziyor inanılır gibi değil gerçekten.

sibel önder gibi avukatlara, hatta avukattan öte tuttuğunu koparan, vahşete, haksızlığa göz yummayan, korkusuz insanlara gerçekten çok ihtiyacımız var. iyi ki varsın sibel önder!
  • sabah okuyup kanımı donduran bu haberi burada paylaşmak istedim. ekşi platformu türkiye'deki sosyal medyada en güçlü platformlardan biri belki de en güçlüsü. o yüzden bu olayı yukarılara taşıyalım ve adaletin yerini bulmasında ufak da olsa bir katkı sağlayalım. o gencecik kızın katilleri rahat rahat gezemesin toplum baskısı yöneticileri harekete geçirsin...
  • hikayesini bugün ayşe arman'ın köşesinde okuduğum cinayet demenin yeterli olmadığı canavarlık, yaratıklık, acımasızlık, vicdansızlık, vahşet.. okurken içim acıdı.. cinayeti aydınlatmak failleri içeri atmak yetmez bu olayda, faillerin bunca yıl elini kolunu sallaya sallaya gezmesinde kusuru ve ihmali bulunan her kim varsa onlar da yargılanmalı, bu aymazlıklarının hesabını vermelidir.
  • adalet'in en önemli kavramlarından biri de vicdan'dır. raporlar, deliller, yeterli ya da yetersiz ama ortada bir gerçek varsa ve vicdanınız bunun gerçek olduğunu size söylüyorsa aksi yönde hareket etmeniz de adeletsizliktir.

hakimler , savcılar , herhalde fazla profesyonel ki bu kansızlar sokakta kalmış ve 7 senelik bir haksızlık yaşanmış.

son dönemde o kadar çok örneğini görüyoruz ki bu adeletsizliğin, lcw çalışanının komaya sokan itin hala sokakta olması gibi. şöyle bir adalet başlığı olsa sözlükte binlerce başlık olurdu.

bu durumda suçun önünde bir engel kalmıyor, aksine suç teşvik ediliyor, bu da marjinal grupların ortaya çıkması için mükemmel bir fırsat. şimdi ben kendimi sezginin babası, abisi yerine koyuyorum da bu adamların yok olması kadar istediğim başka bir şey olamazdı. birileri de gelip biz 100 kişiyiz bu durumlarda adaleti kendimiz sağlıyoruz cezayı kendimiz kesiyoruz dese ? hayır dermiydim? sanmıyorum.

peki diyelim bu 100 kişilik grup bu cezaları kesmek için ortaya çıkmışken yarın öbür gün kendi hoşuna gitmeyen herkesi ortadan kaldırmaya başlarsa ? bunlar maddi destek bulursa ?

terörizm'in yayılabilmesinin destek bulmasının en büyük nedeni adaletsizlik duygusudur.

umarım bu 3 yaratıkta mahkemede hakkettikleri cezayı alıp ömür boyu gün ışığı görmeden geberirler.
  • insan suretine bürünmüş bu tip canavarların idamını isterken, serbest bırakıldıklarını öğrendiğinizde çektiğiniz acının adıdır sezgi kırıt.bu ülkede adalet sistemini,suç - ceza orantısını ve tarifini anlatabilecek, bizim gibi düşünenlerin ciğerini soğutabilecek bir hukukçu var mı? allah rızası için açıklasın bize bu nasıl bir sistemdir.amazonun en ücra köşesinden birinden rica edip kanun yazdırdığınızda, daha adil bir hukuk düzeni ile karşılaşmanız size sürpriz olmaz.aklın ve vicdanın sadece bir tek doğrusu var ve o zor bir yerde değil.beyninizde ve kalbinizde.
    anladığım kadarıyla bizi idare eden yasa yapıcılarda bu iki organ yok.yok olmalı ki bizim için sıradanlaşmaya başlayan bu pespaye düzende hık mık yapan sesleriz biz.bağırın kardeşim , bağırın hep birlikte adalet istiyoruz diye ,sezgi için...
hesabın var mı? giriş yap