şükela:  tümü | bugün
 • dişiyle tırnağıyla bi yerlere gelen adamın hali gerçekten başka oluyor, yüreği büyük adammış gerçekten

  nereden geldiğimizi ve nereye gideceğimizi unutmayalım, lütfen yardıma muhtaç kalbi güzellikle dolu olan insanlarımızı yalnız bırakmayalım
 • rihanna nın memesinin ucusu gözükse yer yerinden oynar. bu büyük insanın yaptığı efsane hareketi kimse sallamamış ya işte bittiğimiz noktadır
 • arkasında kim var merak ettirmektedir.
 • 260 mn usd'a borajet'in yeni sahibi sbk holding'in sahibidir.
 • oğlunun sünnet düğününde yaptığı anlamlı hareketle adamlığını bir kez daha tescil ettirmiş patron.

  http://www.posta.com.tr/…s-tolga-isik-yazisi-345875
 • helal olsun
 • nr 1 türk'de yayınlanan radyo söyleşisi için tık tık
  değişik bir abi... hayat hikayesi ilgi çekici, yaptığı işler de öyle...
  yalnız sıfırdan gelip, yurt dışından o para kaynakları (bkz: mormonlar) ile nasıl bağlantı yaptığını anlamak biraz güç...
 • eğitime önem veren hayırsever bir iş adamıdır.

  --- spoiler ---

  geçtiğimiz pazar istanbul’un en lüks otellerinden shangri la’da bir sünnet düğünü vardı. düğün sahibi baran korkmaz, karslı genç bir işadamıydı.
  *
  korkmaz, düğünün başlamasıyla birlikte eline mikrofonu alıp sahneye çıktı. “hepiniz hoş geldiniz. bu düğünü bugüne kadar en az 5 kez eşimle ‘böyle bir dönemde düğün olmaz’ diyerek erteledik.
  sonra baktık ki bizim ülkemize barış gelene kadar bizim oğlan askerlik çağına gelecek... düğünü yapmaya karar verdik.” bu dokunaklı sözler misafirlerin yüzünde buruk bir tebessüm yarattı. baran korkmaz devam etti konuşmaya: “birazdan sizlere birer boş kese dağıtılacak. içlerine hediyenizle birlikte lütfen adınızı ve adreslerinizi de yazın...”
  *
  bu sözler aralarında valiler, milletvekilleri, işadamları, sanatçıların da bulunduğu davetlileri adeta şoke etti. salonda buz gibi bir hava esti. bu nasıl bir görgüsüzlük, nasıl bir saygısızlıktı?
  adam utanmadan kimin ne takacağını sorguluyor, bu da yetmiyor “mutlaka adresinizi de yazın” diyordu. korkmaz’ın bu sözleri üzerine salonda homurdanmalar başladı. davetliler arasında orta yaşlı bir adam eşine dönüp “kalk gidiyoruz burada 5 dakika daha durmam” diyordu.
  *
  sahnede elinde mikrofonla salondan gelen tepkileri seyreden baran korkmaz konuşmasını bitirmek için yeniden hamle yaptı: “şimdi hepiniz merak ediyorsunuz tabii, kardeşim takıyı anladık da adresimizi niye yazıyoruz? anlatayım... ben karslı bir ailenin okuyamamış çocuğuyum. istanbul’a geldiğim yıllarda yoksulluğun dibini gördüm.
  banklarda yattım. yıllar sonra iş hayatında başarılı oldum. banklarda yattığım o günlerden bugünlere taşıdığım tek bir hayalim vardı: bu ülkenin doğusu ve batısı arasındaki mesafeyi kapatmak. şu an bu salonda kars valimiz de var.
  düğünden önce vali bey’le konuşurken öğrendim ki memleketimde kız öğrenciler için acil bir yurda ihtiyaç varmış. eşimle karar verdik, bugün sizlerin oğlumuza hediye edeceğiniz takıları o yurdun yapımı için kars valiliğine bağışlayacağız.
  o yurtta kalacak kızlarımıza okula başladıkları ilk gün sizlerin isimlerinizi ve adreslerinizi vereceğiz. her biri size kendi cümleleriyle teşekkürlerini ifade eden bir mektup yazacak.”
  *
  (büyük bir hayırsever olan baran korkmaz, bugüne kadar okullar ve yurtlar yaptırdı. kars bacalı’da yaptırdığı anaokulunun açılışına ‘çocuklar gülsün diye’ derneğinin başkanı gülben ergen de katılmıştı.)
  *
  baran korkmaz konuşmasını bitirdiğinde tüm davetliler ayakta alkışlıyordu. istanbul’un en lüks otellerinden birinin balo salonu az sonra tarihinin en anlamlı anlarına sahne oluyordu.
  davetliler bir yandan gözyaşlarını silerken diğer taraftan sünnet düğünü için getirdikleri takılara ne ekleyebileceklerini düşünüyorlardı. istanbullu bir turizmci elindeki keseye baran korkmaz’ın oğluna takmayı planladığı tam altınla birlikte kolundaki lüks saati sokmaya çalışıyordu.
  anadolu’dan gelen bir tekstilci hanımefendi üzerindeki bütün mücevherleri almadığı için yeni bir kese daha rica ediyordu.
  *
  22 mayıs akşamı istanbul’daki o sünnet düğününde toplanan 1 milyon 870 bin lira birkaç gün önce kars valiliği’ne bağışlandı. kars’ın digor ilçesinden çıkan bir gencin hayali binlerce karslı genç kızın hayalinin gerçekleşmesine vesile olurken, baran korkmaz nezdinde bu toprağın tüm güzel insanlarına selam olsun.

  --- spoiler ---
 • piyalepaşa'da bütün bir semt pazarını satın alarak bayram alışverişi için pazara giden insanların yüzünü güldüren şahsiyet. kendisini tanımam, parayı nasıl kazanır bilmem lakin yaptığı hayırsever davranış çok şık olmuş.

  3yıl sonra gelen edit: kendisini tanımam demiştim, bugün okudum ki zarrab'a kadar uzanan kara para aklama mevzuları fln varmış. söylenilen kadar hayırsever değilmiş vs. doğrudur. sonradan ortaya çıktı tabii 3 sene önce bilen yoktu. neyse hepsine inanrım kimsenin ayakkabı boyayarak bu denli zengin olamayacağı aşikar. lakin yine lafımın arkasındayım her ne amaçla yapmış olursa olsun, pazarı kapatıp fakire fukaraya bedava bayramlık dağıtmak şık bir davranış. kazandığı kirli paranın en azından bir kısmını güzel yerlere harcamış.
  ingilizlerin dediği gibi easy come easy go.
 • haberi görünce kendisini araştırdığım ve feyz aldığım hayırsever işadamı.
  ilgili haber için haber