şükela:  tümü | bugün
  • atatürk'ün kurduğu chp'nin tarihsel rolü, sosyal işlevi ve siyasi yeri ile hiçbir bağı olmayan sezgin tanrıkulu ya partiden istifa etmeli ya atılmalı. atatürkçü hiçbir chp mensubu bu şahıs ile aynı çatı altında olamaz.
  • birincisi türkiye siyasal ikliminde, koltuğuna zamkla yapışmış kişileri oturduğu yerden kaldırmayı hedeflemek beyhude bir çabadır, hedefine ulaşmayacak bir kampanyadır. zaten mevcut siyasal partiler kanunu ve seçim yasaları da sistemin kendini koruması üzere tasarlanmıştır.

ikincisi ise böyle bir kampanya buzdağının görünen yüzünü hedef almaktır, naifliktir.

partisi için kampanya vs. başlatmak isteyen kişiler önce kemal kılıçdaroğlu'nun chp'nin başına nasıl geçtiğini incelemelidir. kılıçdaroğlu göreve geldiği günlerde ekibini kurarken, chp'nin başkan yardımcılarını seçerken kimler arasından seçmiştir, bu kişilerin seçiminde hillary clinton'ın ve cia'in ne tür etkileri vardır, bu kişiler gerçekten seçilmiş midir, yoksa "establishment" tarafından dikte edilerek chp'nin başına yerleştirilmiş midir, bunları da iyice bir araştırmalıdır.

http://www.ensonhaber.com/…u-kimdir-2015-04-03.html
  • görüyorum ve artırıyorum. atatürkçü görünümlü komünistlerin partisi chp kendini fesh etmelidir.

atatürkü geçtim inönü hatta ecevit döneminde chpnin kapısının önünden geçemeyecek tipler bugün chpde yöneticidir.
  • chp'nin yıllardır tek vasfı radikal sağa karşı olan insanları toplamaktı. ha bunun sebebi de baraj sistemidir, başarı olarak algılanmasın.

insanların x partisi etrafında değil de chp etrafında toplanmasının sebebi ise geçmişten gelen adı ve yayılımıydı. ancak son yıllarda bu durum beni inanılmaz rahatsız etmeye başladı. memlekette dağa çıkmaya götü yemeyen ne kadar pkklı, kürt milliyetçisi, komünist varsa alayı chp'ye doluşuyor.

a milli takım mı aq bu siktiğimin partisi. türk faşisti veya dinci olmayan herkes chp'ye geliyor. siktiriniz gidiniz efendim. kürt faşisti teröristlerin barındığı partiye oy vermek istemiyorum ben. orada hdp var bak, yallah oraya.

ha gerçi nasıl güneyde kürdistan kurulursa bizim ılık götlü komünistler oraya gitmeyecek, türkiye'nin imkanlarından faydalanacak; bu adamlar da aynı şekilde. chp'nin adından nemalanmak varken böyle bir şey yapamazlar.
  • niye istifa etsin? chp de ondan daha açık kürtçülük yapanlar var.