• sevgi soysal teyzesi, mümtaz soysal eski eniştesi, ahmet tan da ablasının eşi oluyor kendilerinin...
  • 26 haziran 2020 sabahi acik radyoda olan seyyare programinda; ibb nin aldigi tablo icin gereksiz demedi ama o minvale indirdi konuyu. fetihcilik yorumu da yapti. hatta o tablo alinacagina iklim islerine para harcansaydi dendi.

ben sanat eserinin acik radyo da boyle elestirilecegini dusunmuyordum hic. tablo da fetih tablosu degil. portre. bir ilki yasadim sayesinde. tesekkur ederim.

baticiliktan gozler donmus iyice. hersey bati da kalsin di mi sayin sezin hanim ? sizde her allahin gunu o batiya methiye duzun.

akil fikir.
  • bence biraz yaşlanmayi denemeli
  • tv de bir program yapsa da izlesek dedirten hem zeki hem de güzel ve neşeli bir kadın.

nagehan alçı, nazlı ılıcak gibi bol bol saçmalayanları izleyeceğine insanlar bu kadını izlese de biraz ufukları açılsa...
  • dün açık radyonun açık gazete programında 'erdoğan cumhurbaşkanı olarak siyaset içindeki yerini zirveye taşıdıktan sonra üç dönem kuralı ile parti içinde de siyasete gözünü onun ile açmış ve ona hayranlıkla bağlı genç bir kitleyi de arkadına alacak, yusuf yerkel bunun en önemli örneklerindendir' tespiti ile içimdeki acıyı daha da derinleştirmiş ululardan ulu bir zat.

edit: imla filan
  • dün yayınlanan "devletin cenazesi" başlıklı yazısı oldukça ilginç bilgiler ve yorumlarla doluydu. son günlerde olanlara dair güzel bir iki detay yakalamış ve bizimle paylaşmış. mesela, cumhurbaşkanının 17 şubat terör eylemi* sonrası ankara kocatepe'den kalkan cenazelerin törenine katılmadığı bilgisi. sonra, bu seferki cenazelerin "klasik devlet" diye tanımladığı bürokrasi çevrelerinde yarattığı rahatsızlık ve herkesin fısıltılar içinde "biz aslında bunlar olacak diye söylemiştik" tarzı ifadelerle dışa vurduğu sorumluluğu üzerinden atma çabası...

bir de şahsi yorum, bence bu "aman kabak bizim başımıza patlamasın" çabası aynı zamanda kabağın biri(leri)nin başına patlayacağına da işaret ediyor, eninde sonunda. öney bu konuda net bir tahmin yapmamış ama benim tahminim bunun davutoğlu olacağı yönünde, bakalım zaman bize ne gösterecek.
  • cuma günleri açık radyo'da açık gazete programı içerisinde "seyyare" isimli bir bölüm ile yer almaya başladı. açık radyo tarafından bölümün içeriği şöyle açıklanmış: "sezin öney'le türkiye ve dünya olayları arasında paralellikler, karşılaştırmalar"
  • 24 haziran seçimleri hakkında çok farklı bir bakış açısıyla yazmış. benim anladığım 24 hazirandan evvel bir derin devlet darbesi olmuş.

ilgili yazı

edit: sosyal medyada herşeye atlıyoruz ama abla taraf yazarıymış zamanında. siz yine de ona göre okuyun.
  • tweeter'da vedat milor'a bulaşmasıyla; kültürlüye kültürsüzlüğü ile kültürsüz muamelesi yapmaya yeltenmiş bir hadsiz.
  • çok seksi bir havası var. okurken fofoğrafına bakmaktan yazıya odaklanamıyorum. affetsin.
hesabın var mı? giriş yap