şükela:  tümü | bugün
 • world of warcraft'da shadow talent'ları yoğunlukta kullanan class. party'lerde heal için biraz zayıf kalmakla beraber, pvp'de ve solo oyunlarda çok etkilidir.
 • en az 30 yetenek puanını, 'shadow' özelliklerine dağıtması gerekmektedir.. ondan sonra, 'shadow form' dediğimiz gavur icadına dönüşür, ortalığı yakar yıkar.. sanıldığının aksine iyileştirme büyülerinde de çok güçsüz değildir, standart bir priesttir sonuçta ve partiyi kurtarabilicek kadar iyileştirme büyüsü yapabilir.. fakat ne var ki shadow form'a dönüştüğü andan sonra iyileştirme büyülerini yapamaz.. candır..
 • (bkz: judas priest)
 • kendine aktif olarak buyu atmadan birçok class ı almak mümkündür eger talentları iyi dağıtılırsa..
  örnek olarak http://www.warcraftmovies.com/…ovieview.php?id=2280
 • wow'un en saglam siniflarindan biri. hele bir de undead'se iyice ofansif oluyor. pvp'de neredeyse her class'i aliyor ; hunter, warlock, warrior, paladin dayanamiyor bile onunde. mage'i de genelde zorlanmadan aliyor. druid'ler bazen ariza cikarsa da rakibiniz mukkemmel bir oyuncu degilse cogunlukla silence, mana burn ve psychic scream'in dogru kullanilmasiyla kendine heal atmasini onleyerek druid'leri yenebiliyor. lakin rogue ve shaman'a karsi zayif. isini bilmeyen ve bilumum stun numaralarini deneyen rogue'lari yenmek cok kolay, cunku stun yedigimizde psychic scream ve shield'in cooldown'u doldugu icin rogue caresiz kaliyor. ama karsinizdaki rogue stun yapmayip direk sinister strike ve eviscerate kullanirsa, genelde ikinci psychic scream'i kullanamadan oluyor priest. ama ikince psychic scream'i atabilecek kadar yasarsa bu sefer kazanan muhtemelen priest oluyor. shaman'i yenmek ise zor, cunku cesitli totemlerle buyulerinize direk immune oluyor, earth shock ise cok zarar veriyor, cunku damage vermek icin tek seceneginiz shadow buyuleri. gerci shaman'in ayip olmasin diye asiri guclu yapildigini blizzard dahi kabul ettigi icin bu hususta icinizi rahat tutabilirsiniz.
  ayrica heal'i ne kadar holy priest kadar guclu olmasa da "her 5 saniyede +x mana" ekipmani yapinca ve de "heal buyulerine +200 bonus"u yakalayinca molten core icin bile yeterli heal kapasitesine sahip oluyor, majordomo'nun, ragnaros'un ifadesini alabiliyorsunuz, tecrubeyle sabittir.

  dancinlarin eklenmesiyle gelen edit : "mc bile" ne, +200 bonus ne lan adam misin..
 • arathi bashinde kendisine saldıran bir paladini mind control yapıp, lumber mill in ordaki uçurumdan aşağı attıktan sonra, "no one hits me" diyerek karizma koyanları vardır ki, gecenin bi yarısı gülmekten karnınıza kramp girer. pvp de mage le beraber en fazla damage veren classtır.
 • "you will melt faces as a shadow priest in pvp." cümlesi ile özetlenen durum.

  http://forums.worldofwarcraft.com/…tmp=1#post296239
 • bunlarin elf olanlari (misal, ben) arathi basin lumber mill'deki testerenin yanında shadowmeld yapıp bayrağın yanına sokulup almaya çalışan 3 kişiden en yüksek level'lı olanı mind control yapıp uçurumdan aşağı atarak, diğer ikisine de psychic scream çaktıktan sonra gerek shadow word pain gerekse mind flay ile kulak memesi kıvamına getirdikten sonra mind blastlar ile canlarından edebilmektedirler.

  hoş tabi bunun için diğer 3 kişinin de kafalarının çok çalışmaması gerekmektedir...
 • pvp'de tartışmasız en güçlü classdır.

  inner focus > mind blast > sw:p > vampiric embrance > devouring plague > shield > mind flay > psychic scream > mind flay > mind blast

  sırasıyla karşıdaki classa göre modifiye edilebilecek comboya karşı koyabilecek tek class ancak başka bir priesttir.
 • cok kral classdir. duzgun oynanirsa kendisinden 3 5 level ustundekileri bile alabilir pvpde. ornegin yolda karsidan gelen 37 undead mage gorursunuz, 34 oldugunuz icin once urkersiniz. tabi gaza gelen mage blinkle yaniniza gelir. o dakikadan sonra gunah benden gitti diyerek, pain, vambric embrace, mind blast, mind flay, scream, mind flay ve en son son tekrar mind blast cakarsiniz. uzersiniz.

  mind control aldiktan sonra kendi level +1e kadar 3 tane humanoidi ayni anda cok rahatlikla alabilirsiniz. instancelara surekli davet gelir, cunku shadow forma gecemeden butun heallari kullanabilirsiniz. bu classin tek sorunu cloth armor giymesidir.