• shadowcat katı cisimlerin içinden geçebilir. dokunduğu kişileri de bu şekilde katı cisimlerin içinden geçirebilir. shadowcat bu elle tutulamaz halinde iken havaya yürüyebilir ve bu şekilde sanki bir merdiven kullanırmışcasına bir binanın zemininden üst katlarına ulaşabilir. elektrik ile çalışan bir aletin içinden geçerse bu aletin içini bozar. bu şekli onu fiziksel saldırılardan korur ama psişik saldırıları engellemez. katı bir cismin içinde nefesini tutabileceği süre kadar kalabilir.

onüç yaşında iken kitty sürekli artan başağrılarından şikayetçiydi. aslında bu ağrılar onun ortaya çıkmaya başlayan mutasyonunun sonucuydu. kitty'nin durumu prof. x ve emma frost'un ilgisini çekince ailesinden onu okullarına almak için izin istediler, fakat bunu yaparken onlara kitty'nin bir mutant olduğunu açıklamadılar. henüz kitty de mutant olduğunun farkında değildi. kitty bir mutant olduğunun farkına varınca ailesi seçimlerini frost'un hellfire club'u yerine prof. x'in xavier enstitüsü'nden yana kullandılar. frost'un elemanları tarafından kaçırılan üç x-men'in kurtulmasına yardım eden kitty kendini x-men'in bir üyesi olarak buldu.önce sprite, daha sonra ariel kod adlarını alan kitty takımın önemli elemanlarından biri oldu. bunun sonucunda xavier onu yeni kurduğu, üyelerinin yaşları kitty'nin yaşına daha yakın olan yeni mutantlar adlı gruba atadı. kitty, storm ile çok iyi anlaşmaya başladı ve colossus'a da aşık oldu. ne var ki o ve colossus arasındaki romantizm kısa sürdü ve arkadaş olarak kaldılar. kitty'nin ailesi boşanınca takım arkadaşları bir bakıma onun yeni ailesi gibi oldular. zamanla kitty, wolverine ile sağlam bir arkadaşlık edinince wolverine onu eğitmeye başladı. japonya'da iken yakalanarak bir zamanlar wolverine'i eğitmiş bir dövüş sanatları ustası olan ogun tarafından alıkonuldu. wolverine, kitty'e japon dövüş sanatlarını öğreterek onu ogun'a karşı koymasına yetecek kadar eğitti. kitty'nin eğitimi tamamlandı ve yeni kod adı shadowcat oldu.daha sonra gelişen olaylar sonucunda shadowcat ve nightcrawler diğer x-men'lerin öldüğünü sanınca ingiliz mutant biliği excalibur'un kurucu elemanları arasına katıldılar. excalibur dağılınca ikisi amerika'ya geri dönerek tekrar x-men'e katıldılar. kitty bazı takım arkadaşlarının ölümüne şahit oldu, fakat colossus'un trajik ölümü onun için bardağı taşıran son damla oldu. x-men'i terketti ve bir üniversitede öğrenime başlayarak kendi kaderini izlemeye koyuldu
  • xmen in 3 filminde de 3 farkli karakter ile karsimiza cikan xmen cizgi romaninin ve hatta filminin en sirin karakterlerinden biri. benim gibi geri planda kalmis insanlara hasta olan (bakin mesela turk sinemasinda itir esene hastaydim.. bu da kisiligimden bir alinti) ben icin ultra cekici..

ilk filmde sumela kay tarafindan bir gorunup cikmistir filmden
    ikinci filmde biraz daha uzundur rolu ve burada katie stuart kendisine can vermistir
    ücüncü ve simdilik son filmde ise ellen page kendisine hayat verirken colossun un manitasi olarak degil iceman in sevgisini istemeden de olsa calmaya calisan kadin olarak resmedilmistir.
    tüm ansiklopedik bilgiler verildigine gore biraz trivia bilgisine sahip olun bakalim..

amerikan kültürüne nasil olduysa en cok karismis xmen den biridir shadowcat. mesela 25th hour filminde edward norton in karakteri "hapisanenin duvarlarindan o xmendeki kiz.. neydi kadi kiti ket? hah kitty pride.. gibi gecip gitmek istiyorum..." seklinde konusur.

ingilterede kitty pride ve shadowcats adli iki tane sirf kizlardan olusmus punk grubu bulunmaktadir.. pek basarili gruplar degiller mp3lerini cektimde.. hayir güzel de degiller.. hic bisi olamadik bari punk grubu olalim kivamindalar..

pek tutarsiz bir abladir kendisi.. wolverin tarafindan caponyada egitilmeden once "rollerskate","ariel","sprite","kitty pride" isimlerini almistir.. sonra volverin bunu seve seve "shadowcat" e donusturmustur. icten ice hastadir volverine.. hangi kiz hasta degil ki anasini satiim.. kizlar boyle a dostlar. brian molkoya hasta olup volverini sevgili isterler.. o yüzden kadir inanir super bir insandir (bunu okuorsa selam ederim)

weezer in bir sarkisinda hatta sarkinin ismi in the garage verilen bissuru referansin icinde su sekilde deginilmistir..

"i've got a dungeon master's guide
    i've got a 12-sided die
    i've got kitty pryde
    and nightcrawler too"

hey masallah..
  • x men'den bir hatun. duvarlardan falan gecebiliyor.
  • canasta 'nın we were set up albümünde yeralan slow şarkı.

şarkı aşağıdaki adresten indirilebilir
    http://audio.canastamusic.com/…tup-05-shadowcat.mp3

ya da

http://www.canastamusic.com/ adresinde yeralan music player üzerinden online olarak dinlenebilir.
  • gerçek adı kitty pride olan ,sadece x men evolutionda izlediğim,buradaki tripli halleri hep mi vardır yoksa çocukluktan mı kaynaklanmaktadır merak ettiğim ,bütün cisimlerin içinden geçebilen yetenekli bir x men hanım kızı. *
  • xmen'den ayrıldıktan sonra ingiltere'de üslenmiş excalibur'a katılan, içinden geçtiği katı cisim elektronik bir devre barındırıyorsa bozan kahraman.
  • bir x-men karakteri olsaydım kesin bu bıcırık olurdum dediğim çizgi roman kişisi.

düzelt : ayrıca birinin oynaması gerekirse o kişi (bkz: olivia cooke) olmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap