şükela:  tümü | bugün
 • rohan taylarinin en guzeli ve en hizlisi olan, gandalf disinda kimseye boyun egmeyen bembeyaz at. turkcesi golge yele dir.
  (bkz: lord of the rings)
 • adini bu attan alan amerikali bir hafif caz grubu.
 • meara atlarinin lideri, third age'in sonlarindaki rohan atlarinin en guclusu. gandalf tarafindan calindi dense de, aslinda shadowfax kendi rizasi olmadan rohan krali theoden'i bile uzerine bindirmemektedir. gandalf shadowfax'a eyersiz biner. zamaninda nazgul atlarindan ve kanatli yaratiklarindan daha hizli gidebilen ve onlardan korkmayan tek meara odur. gandalf'i hem pelennor duzluklerindeki sava$ta, hem de mordor onundeki son carpi$mada ta$imi$tir.

  (bkz: mearas)
 • (bkz: gölgeyele)
 • esasında yurt hükümdarı theoden in atıdır ancak ilk basta gandalf bunu calmıstır ancak daha sonra migfer dibine giderken geri verilmemek üzere gandalfa hediye edilmistir.ondan hızlı at yoktur....
 • 1991 esperanto albumüyle grammy ödülüne layık görülmüş new age gurubu
  gitarist g.e. stinson tarafından 1972'de kuruldu.
  diskografi:
  1975 watercourse way abc/passport
  1982 shadowfax windham hill
  1983 shadowdance windham hill
  1984 the dreams of children windham hill
  1986 too far to whisper windham hill
  1988 folk songs for a nuclear village capitol records
  1989 the odd get even private music
 • (bkz: yilki)
 • üçüncü çağın sonunda, atların prensi olarak söz edilir . gandalf'ın atı olmakla birlikte mearas (yılkı) denen atlar rohan'ın kurucuları olan ve ilk kralı olan eorl tarafından uysallaştırılmıştır. mearasların ataları orta-dünyaya orome tarafından ölmeyen diyar * * dan getirilmiştir.
  gandalf, theoden'in kendisine bir at seçmesini istemesi ile shadowfax 'ı görür ve 3 gün boyunca bekler, shadowfax semer istemediğinden gandalf onu semersiz kullanır. rohan'dan shire'a 6 günde gelirler.
  arod ve hasufel - aragorn ve legolas'ın atlarını rohan da serbest bırakıldıktan sonra görür ve o meşhur ıslık sahnesinde gandalf shadowfax 'ı çağırır, yanında arod ve hasufel ile gandalf'ın yanına gelir. sonunda gandalf ile greyhavensa gitmesine izin verilir.

  atlar ve insanların yıllar boyu beraberliğin, devam eden gizli dostluğun halen hiç kopmadığını söylemek biraz yalan olur.
  büyük ihtimalle ;o guzel insanlar o guzel atlara binip gittiler

  "and there's a white horse that carries a burning light
  and just guide me to happy moments and another lie
  and im cutting like my daily value and sending it through a straw
  and the bigger my heart grows come on black blood "*

  (bkz: golgeyele)
  (bkz: beyaz at)
  (bkz: at ustunde surlara cikan gandalf)
  (bkz: yılkı)
 • iki kule'de gandalf bu kardeşimizi ıslıkla çağırdığında süzülerek gelmiş, yaklaştığında ise aragorn ve legolas'a selam çakmış,* yine aragorn ve legolas tarafından selamına selamla cevap verilmişti.bana kendimi yerden yere vurdurmuştu.böyle de kral bir yaratılış kendisi.bu arada o ne ince o ne kral bir sahnedir be hey peter jackson.*

  edit: şimdi tekrar izledim.aragorn ve legolas değil, gimli ve legolas'a selam çakmış.bu arada gelirken düz gelmek yerine 50 metre kala falso alarak kendini birde boydan göstermiş.
 • ultima online da silver steed'e es deger at.

  aslinda tum atlarin efendisi unicorn'dur ama unicorn farkli bisiy tabi.

hesabın var mı? giriş yap