şükela:  tümü | bugün
 • kadıköy'ün en eski barlarından biri olmasına rağmen kalite konusunda sınıfta kalmış mekan.
  kişi başı 25 tl giriş ne demek ulan? insan söylerken utanır. hiç yakışmıyor. hem de hiç.
 • bok gibi mekan. evet evet, doğru duydunuz bok gibi. kadıköy tayfasına kesinlikle aykırı. bıyıkları yeni terlemiş 1.60-1.65 boylarındaki satana dek götünün dibinden ayrılmayan garsonları, ellilik sulu fıçı birayı 15 liradan kaktırmak, 16 liraya buzlu elmalı soda satmak, girişte alınan ücretin esas gruba değil de sonrakine girerken bile azalmaması, insanlıktan nasibini almamış kıroların içeride fink attığı, kadıköy'ün pavyonlarından önce, ama diğer tüm mekanlarından daha sonra kapanan, bu yüzden de alkolün etkisiyle "azıcık daha eğlensek fena olmaz" mantığında zorunlu olarak tercih etmek durumunda kalınan mekan.

  içerisi hemen bulunduğu sokağı dik kesen diğer sokakta bulunan eylül adlı pavyondan hallice. yarım saat içerisinde beş farklı kıza asılan adama tek kelime eden yok, benim dışımda.
 • girer girmez insanın enerjisini emen, pek kıro ve pek havalı çalışanlara sahip, sevimsiz mekan.
  anlamsızca yüksek bir giriş bedeli, boktan ses tesisatı, sıfır hijyen.
  bir de barın arkasında millete fırça falan atan koca götlü bir kadın var, yüzü hela duvarı gibi. o tek başına yeter.
 • serdar kadakal'ın vefatıyla gündeme gelen mekan.

  "sigara dumanından nefessiz kalınıyor" jenesaispas, 2007, itü sözlük

  "...ama shaft'ta beni en çok rahatsız eden şey, kapalı mekan olmasına rağmen sigara içenlere engel olmamaları.." zeynep a.
  kaynak

  " 20 kişi içeri girse sigara içse dumandan birbinizi göremezsiniz" endorama, 2009, uludağ sözlük

  "gitarizma projesi shaft'ta start alıyor!!"
  fako o.'nun yorumu:
  "hepinizi seviyorumm.yeterki sigara içmeyinn..!!!!" kaynak

  "sol tarafta yer alırsanız o taraftaki alçak tavan sebebiyle sıcak ve dumandan biraz bunalabiliyorsunuz" shaft/@crown , 2009, ekşisözlük

  "kendine has tütsülü, sigaralı" shaft/@ask minoru , 2009, ekşisözlük

  " içeride sigara içilebilmesi ve daha bir çok detay nedeniyle" shaft/@amanda aman, 2011

  "alt katta sigara içirmeyip üst katta sigara içirme tribini anlayamadığım" yalniz1opera, 2013, itü sözlük

  bütün bunlara ek olarak;

  " sigara da içilmiyor içeride" slife5r, 2013, itü sözlük

  (sigara yasağı artık uygulanıyor mu acaba?) uzun uzun yazmamın sebebi, işletmeciye mesaj vermek:

  ben en son 2 sene önce gitmiştim. sigara dumanı beynimize vurunca, soluğu dışarıda almıştık. taksimdeki pek çok mekan sigara dumanını çözmüş yada sigara içirtmiyor. cironuz düşmesin, müşteri dışarı kaçmasın istiyorsanız çözüm basit; yeterli havalandırmayı kuracaksın. (en güzeli yasağın uygulanması)

  ben anlamıyorum bu yurdum işletmecilerini. efsane grup getireceğiz diye tırt gruplara çuvalla para harcarlar, iş havalandırmaya gelince "seneye bakarız".
  çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığına önem veriyorsan sigara izin verme.
 • kadıköy'ün istikrarlı, çizgisini hiç değiştirmeyen en güzel mekanı.
 • kişisel düşüncem: berbat, leş bi mekan! paranızla rezil olursunuz!
  fiyatları da tamamen adama çakma.

  fiyatı geçtim, girişteki elemanlardan, garsonlara üslupsuz, saygısız, müşteri ile konuşmayı bilmeyen, kabadayı çakması adamların çalıştığı bir yer shaft. hele saç sakal birbirine girmiş bir barmenleri var ben pavyonda böyle kıro bir elemanın çalıştığını sanmıyorum. ulan grupça gidip 1000 lira para harcayıp da ben garsonundan barmenine uyuz olacaksam, sesim kısılırcasına kavga edeceksem ne işim var shaft gibi vasatın altı bi mekanda. hayır bir de nasıl olsa birileri gelir boş yer olmasın iki kişiden daha para kazanalım diye yaptıkları terbiyesizlikler yok mu!! ben değil türkiye'de dünyada böyle rezil şey görmedim.

  doğum günü gidersin; pasta keser misin dersin yok derler, tabak vermem der, çatal yok der, garsonuna "pastayı getirir misin, sürpriz" dersin posta koyar getirmem der, "gruptaki elemanlar prova yaparken hani sizden rica etsem gruba sorar mısınız nişanlımın doğumgününü kutlarlar mı?" dersiniz. " git kendin sor, ama bence kabul etmezler." derler. 15 kişilik gruptan arkadaşlarınız alt kata dans etmeye gittiğinde abartısız 3 dakikada bir adam gönderip "oraya adam oturtun boş tutmayın yoksa adam oturturum" diye taciz ederler. o masaların parası verilmiş verilmemiş umurlarında değilmiş adam oturtmaları lazımmış. patron kızarmış. sonra kendini maskülen zanneden barmen gelir "ben mi masalardaki çantaları ceketleri kaldırttırayım yoksa sen mi?" diye iki gram cibiliyeti ile sizi tehdit etmeye kalkar." böyle bir mekandır shaft.

  özel günleriniz, keyifli anlarınız rezil olsun istemiyorsanız tavsiye etmiyorum
 • 25 şubat 2015 çarşamba gecesi "blues gitaristleri gecesi vol ııı " ün düzenleneceği mekan.
  akın eldes var bir kere süper olacağına şüphem yok. +1'imle orada olacağım.
  geceye katılacak gitaristler :

  *akın eldes
  *batu mutlugil
  *volkan başaran
  *feramerz ayadi
  *deniz tuzcuoğlu
  *efe ekşioğlu
  *tanju eren
  *gökhan varol
  *paşa çelik
  *hakan aygün
  *berk arıhan
  *kenan dalgıç
  *emre metin bilginer
  *ergin kandemir
  *tufan büyükbüberoğlu
  *ozan yuvarlak
  *tarık doğan
  *güray oskay
  *baturalp özcan

  geceye eşlik edecek house band :
  bas gitar : özkan kaya
  davul: ilkay canaydın
 • samuel l. jackson'un zamanında christian bale'in ırkçı zengin piçi olduğu filminin devamı olarak düşünülmüş, eski kafa zenci badass konseptli netflix filmi.

  --- spoiler ---

  genel olarak komik, insanı eğlendiren bir film.

  çok uzun zaman önce izlediğim christian bale ile çekilen filmin aksine, çok da ciddi bir altyapısı yok. zaten filmin öyle bir amacı yok.

  daha çok shaft'in oğlu ile olan ilişkisi üzerinden milleniallara iyice zerkedilen politically correct kültüre ve bunun insanları dönüştürdüğü aptal robotize nesle bir iki dokundurması ve dalga geçmesi var.

  samuel abimiz döktürmüş gene bu rolde. bilindik niggalığını konuşturmuş. lakin bu niggalığın dozu yer yer kaçmış filmdeki konsept uğruna.

  özellikle lauren velez'i sorgulama sahnesindeki ''you're the one who's misogynistic, i haven't mentioned her gender. i am an equal ass-whopper'' repliği bu pc kültürünün insanları getirdiği halin iyi bir örneğidir.

  ayrıca bu kültürün sinema sektörünü sokmaya çalıştığı kalıbın tamamen dışına çıkıp islamofobi, black culture, sexism vesaire herşeye dokundurmayı başarmışlar.
  --- spoiler ---
 • shaft jr. ılık meriç tayfası
  shaft sr. red pill patriyarka

  süper film.
 • tam bir klişeler cümbüşü netflix filmi ama sıkılmadan izledim. sırf samuel l. jackson'ın sesini incelte incelte yaptığı müthiş zenci gırtlağı hatırına bile kapatılmazdı.