• değişik bişi. hollandalılarmış.

youtube
  • biraz önce keşfettiğim horlandalı zaat.

dinlenesi!

https://www.youtube.com/watch?v=k23dbdoeewm
  • değişik müzik yapıyolar. spotify'da discovery weekly'de denk geldi mark diye bir şarkısı. solist oğlanın sesi aynı tyler the creator valla. enteresan.
  • amsterdam'da takılırken tanıştım grup üyeleriyle.
    bless ve sense. gerçek isimlerini söylemediler.

bless new york'ta psikolojik filmler üstüne eğitim alırken amsterdam'a tatile geliyor. tamamen tesadüf eseri sense ile tanışıyorlar. sense zaten müzikle ilgileniyor. ikili birden buddy oluyor. daha sonra yollar ayrılıyor tabi.
    1.5 yıl sonra bless, sense ile beraber albüm çıkarmayı kafasına koyup amsterdam'a gelmiş. sense önce tereddütlü yaklaşmış ama sonra aralarındaki uyumu görünce o da ikna olmuş.
    3 yıl boyunca kayıt yapmışlar. afrika'dan güney amerika'ya baya yer gezmişler beraber. 3 yılın sonunda ilk projelerini bitirip internetten ücretsiz yayınlamışlar.
    ilk albümlerinin adı enter the circle, 2010'da çıkmış.
    ben tanıştığımda 2. albüm için çalışıyorlardı.

daha sonra all in the circle adıyla, mayıs 2015'te onu da yayınladılar.

şarkılarını acayip seviyorum. hikayeleriyle ve hayat tarzlarıyla mükemmel uyum sağlıyor.
    dinlerken her türlü duygumun tetiklendiğini hissediyorum.

yukarıda, van gogh's crows, mark ve mice ın linkleri verilmiş.

benim favorim de strangers.

https://www.youtube.com/…lkip0_hgdeay-hwxchw8k8xktt

been around the world, already touched six continents, the same pair of vans slip-ons walked all of ‘em,
    ı found sense floating on a boat in holla land, and ever since then we been building and acknowledging…
    the world is truly strange, and it only gets stranger, the scenery is beautiful but ı also sense danger
  • mark isimli şarkılarını twitch üzerinde bir yayında duymamla grubu bulmam bir oldu. gerçekten çok hoşuma gitti bazı şarkıları. en çok sevdiğim de mark şarkısı. bu şarkının bulunduğu albümün adı ise all in the circle.
  • many miracles şarkılarının girişinde "eyvah" deniyor sample'da. grubun üyelerinden birinin hollandalı olduğunu düşünürsek bir türk kankasının imzası konmuş sanırım
  • harika sanat arz eden grup. ıki kisilermis bilmiyordum. bana gangster ruhunu tasvir ediyor.
  • abacus şarkılarıyla tanıdım kendilerini ve çok başarılı buldum.şarkının açıklama kısmın da yazılanları da bir okuyun derim.
  • tyler the creator'ın sesini alın, üzerine tabiat ve şaman imgeleri ekleyin, biraz da derinlik katın konsepte, ha biraz da mainstream'e hitap etmeyen işler: alın size shahmen.

edit: olm bu mesajdan shahmen sevmediğimi çıkaranlar olmuş, ben sadece shahmen formülünü verdim. seviyorum shahmen. darlamayın beni özelden nolur.
  • hip-hop'a kattığı karanlık, mistik ve oryantal öğelerle benim kendi tanımlamamla gothic hip-hop müziği icra eden biri new yorklu, öteki amsterdamlı muazzam ikili. hip-hop sevmeyen insana bile hip-hop'ı sevdirir. sözlerine özellikle kulak verin. beatler, basslar, ritimler, yaylılar, perküsyonlar, albüm kapakları filan gerçekten şahane evet ama asıl olay şarkılardaki o şairane sözlerde.

en sevdiğim şarkısı tabii ki mice.

"wake up face up with a heart to get right.
    and the world has gone wrong i'm darker than midnight."
hesabın var mı? giriş yap