şükela:  tümü | bugün
  • bol oscar adaylı the descendants'ın alexandrası.
  • 84. oscar ödül töreni'nde, kırmızı halıda zariflik 101 adlı dersi vermektedir.
  • kanımca kendisini yaşından çok daha büyük gösteren elbiseler giyen the descendants aktristi. oscarda giydiği çok zarif ama 40 yaş üstüne daha iyi gidecek elbiseden sonra shailene'in giydiği gömleklerin, sıkıcı kumaş pantolonların, anneanne hırkalarının ardı arkası kesilmedi. kendisini daha heyecanlı kıyafetler içinde görmek isteriz.
  • 1991 doğumlu, aylar evvel the descendants filmiyle rüyalarıma giren, dünyalar tatlısı bebe.

http://www.imdb.com/media/rm1103147776/tt1033575

yerim ya la.
  • the amazing spider-man 2'de kendisini mary jane watson olarak göreceğiz. oyunculuğuyla henüz tanışmamama rağmen fizik olarak gayet uygun buldum hanım kızımızı. seçilen cast ve andrew garfield için uyumlu duruyor, kızıla boya, al sana mary jane watson. kaldı ki bu bünye mary jane adı altında yutturulmaya çalışılan bir adet "helga" ile zehirlendi yıllar yılı.

(bkz: kirsten dunst)
  • burun şekline kadar mary jane watson'a benzeyen aktris. rolde nasıl durur bilemiyorum ama kirsten dunst'ın ardından ilaç gibi geleceği kesin. karakterin orijinal spidey serisindeki* vamp ve sert duruşuyla ultimate serisindeki masumiyetini birleştirebilecek bir oyuncudur ayrıca.
  • filmi çekilecek iki kitabın da ana karakterlerini oynayacaktır.

(bkz: divergent)
    (bkz: the fault in our stars)
  • ilk olarak the descendants adli filmde gordugum, '91 dogumlu gelecek vaad eden oyuncu. sirf uzun ve bicimli bacaklardan olusuyor desem yanlis olmam sanirim. spiderman 2'de mary jane rolunu oynayacagi kesinlesmis. sabirsizlikla bekliyoruz kendisini.
  • gelecek vaat eden ama güzel olmayan bir aktris. özellikle spider man 2'deki set fotoğraflarına bakınca zaman geçtikçe (sadece iki buçuk senede) çirkinleşmiş diye düşünmeden edemedim. bugün de spectacular now'ın fragmanını izledim. fragmanda da epey çirkin göründü gözüme. neyse bir çekiciliği yok bana göre.

gelelim kariyer planlamasına. son zamanlarda akademi'nin her sene en azından bir genç oyuncuyu aday göstermesinden mütevellit arka arkaya parlıyorlar genç oyuncular. shailene woodley görünüşe göre jennifer lawrence'ın izlerini takip ediyor. kariyerine hem bağımsız sinemada hem de gişe (blockbuster) filmlerinde devam ediyor. lawrence hunger games serisini kotarırken bunun çakması olan divergent'ın başrolü woodley'e teslim edilmişti (hunger games de zaten botaru rowaiaru'nun çakmasıydı). gişe filmlerinde oynamak önemli tabi. bu filmler tutarsa oyuncu hem daha da zenginleşiyor, hem daha da ünleniyor, hem de daha fazla rolü kapabiliyor. dolayısıyla her genç oyuncunun bir blockbuster'ın başrolünü üstlenmesi, üstlenmek istemesi şaşırtmıyor.

woodley bir kaç ay önce ikinci örümcek adam'da da rol almıştı. bence mary jane için hiç de doğru bir seçim değil. neyse zaten filmi izlemeyi planlamıyorum. bugün gelen habere göre woodley'nin sahneleri kesilmiş. o yüzden m.j.'yi ikinci filmde görmeyi bekleyenler en azından 2016'ya kadar bekleyecekler gibi görünüyor. zira bu sahneler üçüncü filmde kullanılacak. neyse iyi oldu tabi.

bağımsız filmlerde iyi oynuyor kendisi. zira gişe filmlerinin aksine burada oyunculara daha fazla alan açılıyor. the spectacular now'daki performansıyla sundance'ten ödül kazanmıştı. iki ay sonra gösterime girecek film. bakalım övdükleri kadar iyi oynamış mı?

kariyer planlaması fena değil. ama tabi jennifer lawrence kadar heyecanlandırmıyor kariyeri. gene de yetenekli olduğu su götürmez. bakalım kariyerine nasıl devam edecek. gişe filmlerinden sonra daha iyi filmlerde rol alabilir. bekleyelim görelim.