şükela:  tümü | bugün
 • adı "hello" mudur, "hell'o" mudur; henüz muallakta olan bir single ile çıkış yapan grup. işbu "hello" şarkısını dream tv son dönemde her saat başı çalmakta. sadece türkiye'de patlamış olduklarını düşünüyorum; çünkü an itibariyle amazon'da grup ile ilgili en ufak bir bilgiye dahi ulaşmak mümkün değil. http://www.myspace.com/shakaponk adresi incelendiğinde, shaka ponk'un etkilendiği gruplar arasında methods of mayhem, sneaker pimps*, system of a down, prodigy, iron maiden gibi uç noktada isimler karşımıza çıkıyor. müzikal türleri rock / elektro kıvamında bir şey. bence nine inch nails'ın veya marilyn manson'ın daha melodik, daha pop, hatta biraz cypress hill'leştirilmiş hali denebilir buna. birtakım hip hop etkileri var yani.
  bir de fransız'mış galiba bunlar, ama berlin'de ikamet etmekteymişler.
 • fransız olup almanyada ikamet etmekte olan bir müzik grubu. biraz rock, biraz hiphop, biraz funk, biraz punk. adamların kendine has bir tarzı var. ayrıca doritos taco nun reklamında çalan çarkıda funk me dir.
 • (bkz: twisted mind)
 • birkaç gün önce tanışmama rağmen hastası olduğum gruptur.
  özellikle;
  (bkz: my name is stain)

  3 vakte kadar buralar "abii yhaa ben shaka ponk'un yıllardır hayranıyım" diyenlerle dolacaktır diye tahmin ediyorum. ama dolmayabilir de tabii.
  (bkz: buraya çıktıksa sonradan çıkmadık mı dedik)
 • gruba en son bir kadın vokal katmışlar samaha sam adında . canlı performanslardan görüldüğü üzere kenar süsü olarak durmuyor, baya baya grubun manyaklığını artırmış .

  http://youtu.be/l26nr162ipo (hell' o canlı performans)
  http://youtu.be/ef2pgnzmxci (my name is stain klibi)

  war to the east,
  pain to the west.
  war is at least,
  what we do 'best
 • sozlukte hakkında bu kadar az entry olması gece gece hüzünlendiriyor insanı. konsere gelseler de zıplamaktan ölsek gebersek ister bu deli gönül.
 • radyoda duydukça "bunlar kimdir? nedir?" diye kendinizi yer, şarkının sözlerinin google aratarak bulmaya çalışırsınız. ve sonunda zafer sizindir.

  http://www.youtube.com/watch?v=ef2pgnzmxci&ob=av2e

  (bkz: my name is stain)
 • yeni bir ritim arayanlara tavsiye edilir.
  my name is stain parçasını ilk dinleyişinde etkilenmeyen yoktur herhalde.
 • dün hell'o şarkısını duyduğumda -bol bol dream tv izlediğim- ilk gençlik yıllarıma götüren grup.
  hemen shazamladım da yıllar sonra grubun adını sanını öğrenebildim.
  gayet de iyi müzisyenler her tarz var. müzikleri virtüözite içermese de en azından tarz üstü müzik yapmayı çok iyi başarmış bi grup.
  inanılmaz keyifli şarkılar yapıyolar. şahsi kanaatim en iyi şarkıları açık ara önde sex ball'dır. bütün şarkılarında var olan dinamik yapı bu şarkıda biraz daha yükselmiş. gücünü de funktan tuhaf bi enerjisi var.
 • (bkz: gung ho)