şükela:  tümü | bugün
  • facebook'taki eğlenceli bir aktivite arkadaşlığı grubu

çoğunluğu istanbul, antalya, izmir, ankara olmak üzere epey aktif ve eğlenceli üyeleri var.

buluşuyorlar; kahvaltıya, sinemaya, tiyatroya gidiyorlar; kısacası gençler birlikte epey eğleniyorlar.

bir arkadaşımın eklemesi sayesinde dahil oldum ve henüz izleme aşamasındayım. aktivite arkadaşlığını facebook'ta sürdürmek isteyenler için tavsiye olunur.
  • şimdilik üye sayısı 8000'e yaklaşmış bir facebook paylaşım ve aktivite grubu.

henüz interrail grupları kadar büyük değil. zaten büyük olmaması, takip açısından daha iyi. üyeler arasında bir kahve uzmanı bile vardı.
  • bir tanıdığım vasıtası ile eklendiğim aktivite grubu. facebook altyapısı ile organize oluyorlar. samimi, içten bir ortam. türkiye'nin her tarafından üyeleri var. öyle ağır, kasıntı kuralları, tanrıcılık oynayan adminleri yok. sizin bizim gibi normal elemanlar. atomu parçalayacağız diye gazda da değiller. buluşup, iki bira, olmadı kahve yapıyorlar. tiyatroya, sinemaya gidiyorlar. geçen bayağı sağlam kalabalık piknik yapmışlar maçka parkının göbeğinde.

yukarıda bir arkadaş linklerini vermiş zaten, bakın, takılın tarzında.

not: adminlerin hassas olduğu tek konu malumunuz, ben herkese yürürüm modundaysanız, burası o iş için yaş arkadaşım, ebeliyorlar hemen bilginiz olsun.
  • arkadaşımın anlattığına göre erkeklerin çokca yürüdüğü platform. gerçi aksinin olacağı düşünülemezdi. onun dışında güzel düşünülmüş bir grup. canı sıkılanlar için birebir.
  • facebook'ta örgütlenmiş iyi bir sosyal aktivite grubu. ben de şu an yenilerindenim ama ilk izlenimlerim gayet olumlu. türkiye çapında hızla yayıldığı belli ama geçenlerde birisi "şu anda filipinler'de bizden biri var mı?" diyerek çapı aniden epey genişletti! ama internet dünyası bu, belli olmaz, kısa sürede o hale de gelebilir. nedir bu grup peki? efenim o anda canı sıkılıp "şu şu şehir ve semtteyim, muhabbete takılacak olan var mı?"dan topluca nargileye mangala dalacak kadar kadar geniş bir yelpazede genelde daha önce tanışmamış insanların birbirini tanıması, yeni arkadaşlıklar oluşturması için bir platform denebilir. yani üstü örtülü bir aşna fişna grubu değil. flört falan mutlaka önünde sonunda insanlar arasında olacaktır, ona engel olan yok ama bu durumlarla ilgili moderatörlerinin "olacaksa da insan gibisinden pliiz" gibi sağlıklı bir yaklaşımları var. akla gelebilecek türlü çakallıkla ilgili de önlem almışa benziyorlar.. ki zaten şu anki düzgün ve çalışır halini ve kalitesini tutturmaya devam ederlerse grubun etkisi ve yaygınlığı gayet güzel yürür gider.
    bir de "shall we yardım" grubu var ki facebooktaki özellikle en sıkı yardımlaşma gruplarından biri olmaya aday..
    tatlı tatlı gidiyor şimdilik, hayırlısı......
  • kadin postlarinin altindaki sperm kokusunun rahatsiz etmeye basladigi bir yer. adminleri ugrasiyor fakat sonuc belli, millet ac.
  • potansiyel sapık kaynayan facebook grubudur. kadın postlarının altına dünya kadar yorum yağdığı için kadın arkadaşlar gerçekten katılmak istediği etkinliklere çekimser kalıyorlar.
    tersinden bir kadın post attığı zaman etkinlik ilgimi çekse dahi ben bir şey yazmaya çekiniyorum.

sonuç olarak izmirde birlikte tiyatroya gidebileceğim güzel müzik dinleyebileceğim arkadaş yine bulamadım.
  • güzel bir facebook grubu. her telden, her zevkten insan var. türkiye'nin hemen her yerinde, ta maraş'ta bisikletle gezmekten tutun da poligonda atış yapmaya kadar her türlü etkinlik için arkadaş bulabiliyorsunuz.

abazası sapığı her yerde var. inanmayan gitsin buradaki itiraf başlıklarına, dertleşecek insan veritabanlarına falan baksın. gönül eyleşmek, gençler çiftleşmek ister, oradakiler de istiyor. mesela güzel bir kadın taksim'de bira içecek arkadaş aradığında altına "beklersen dört saate orada olabilirim" diyen tiplerin bira arkadaşı aramadığı çok belli. kimse kolay kolay bolu'dan bira içmeye gelmez. ama gördüğüm kadarıyla iş taciz boyutuna vardığında uzaklaştırılıyor.

bir de 100 arkadaş ekleyen herkes adına bir fidan dikiyorlar. o da güzel. umarım zamanla bozup yeni bir interrail türkiye faciası daha izlemeyiz.

(grupla herhangi bir alakam veya çıkarım yok, güzel olan övülmeyi hak ettiği için yazdım)
  • hiçkimseye girmesini tavsiye etmeyeceğim facebook grubu.

izmir menşeilidir ve orada sosyalleşemeyen ve bir baltaya sap olamayan tüm vasıfsızlar bu grubun içinde toplanır. kordonda birbirine yakın oturmuş alelade grupların arasına girip kimsenin birbirini tanımadığı bu ortama gelen insanlara "burası shall we grubu" diye tanıtırlar. sorsanız 60 kişilik ortamda 5 kişi birbirini tanımaz. bu şekilde sahtekarlık yaparak nemalanmaya çalışırlar.

yine orada gitarıyla müzik yapan bir abinin her zaman oturduğu bir yer vardır, kordon'da. orası bu abi ve abinin çevresi sayesinde, müziği sayesinde dolar taşar fakat bu grup bu doluluğu, meşhurluğu göz önüne alarak bir etiket yaptırıp bu abinin oturduğu yerin bir arkasındaki direğe yapıştırırlar, ki o grup shall we zannedilsin diye.

1 ay öncesinden etkinlik grubu açarlar, 1 ayın sonunda son gecesine kadar çevrede kim var kim yoksa admininin yalvararak çağırdığı insanlar sırf piknik münasebetiyle "yemek" yemek için o ortamda bulunurlar. yine bir tanışma, kaynaşma, "grup" ortamı olmaz. herkes kendi kafasını yaşar ve gider. yine o ortamda "shall we'denim" diyebilecek 10 insan bulamazdınız. hepsi o zaman diliminde izmir'de olan alelade insanlardı.

diğer şehirleri saymıyorum, çünkü onlar illüzyon. admini kordonda bu grup vesilesiyle her gece 1 veya 2 kız kaldırır ve evine götürür. grup içerisindeki kişileri de herhangi bir sebep olmadan, nedenlerini kendileri bile bilmeden engellerler ve engelledikleri kişilerin daha sonrasında iyi niyetini kullanıp paralarından tutun da içkilerine kadar maddi manevi kullanırlar. o çok övündükleri gruplarıyla ortam yapamayınca çünkü; gruptan nedensiz atmış oldukları insanların yanına, onların bulundukları ve hatta tek başlarına yarattıkları ortama girmeye çalışırlar.

bir de bir duyum aldım ki: engelledikleri kişilerin arkasından, onları itibarsızlaştırmak ve kendilerini haklı göstermek adına grup içerisinde bir karalama kampanyası başlatmaya çalışmışlar. sanırım bunu âdet yaptılar. iftiralarla insanların onurlarıyla oynamaya çalışıyorlar. tabii, onursuz insan onurun değerinden ne anlasın.

herkesin silkelenmesi, leş ortamlarda bulunmaması, doğru insanlarla arkadaşlık yapması dileklerimle... arkadaşınız kimse, sizi öyle bilirler.

edit büdüt: benden öncesi ve sonrası olmaz. izmir menşeili olan bu grubu ben çok uzun bir zaman tanıdım. adminini de bilirim, üyelerini de bilirim. yalvar yakar, gecenin son saatine kadar herkesi bir bir çağırdığı saatlerde de ordaydım, "rezil olmamak" adına acemi ve çaresiz bir telaştı. birkaç gün, bir hafta, iki üç hafta önce değil, en az 1 ay öncesinden açılmış olan bir etkinlik olmasına karşın, orada facebook'tan düşen insanlardan ziyade, bu adamın kordon'dan topladığı insanlar vardı. gezgin bazı insanların o dönem uğramış olduğu illerden biri olan izmir'de, birbirini tanımayan ve asla "grup" da olmayan, olmayı kabul etmeyen kimselerin bulunduğu, çoğunluğu sadece yemek yemek için geldiği, birkaç kişinin birbirini tanıdığı, toplasan 30 kişilik bir piknik ortamıydı. çoğu insan boş boş oturup, yemek yedikten ve biraz daha takıldıktan sonra "hoşça kalın, kendinize iyi bakın, tekrar görüşmek üzere" vesaire bile demeden çekti gitti. hani bazıları maşallah burada pr kasmış ya, siz siz olun, yemeyiniz. başka illerin ilçelerinde ortamın güzelliği varsa da bu, o ortamdaki insanların iyi niyeti ile ilgilidir. ben dediğim gibi bu grubu kökünde ziyaret ettim ve 3 gün 5 günlük bir şey de değildi. tüm gruplar içerisinde en dip, en çirkin, en çirkef, leş bir canavarda vücut bulacak ne kadar çiğ ve iğrenç huy varsa, hepsinin toplanmış olduğu bir ruhtur. deneyenler de eninde sonunda anlayacak "ah" edecekler, benim tavsiyem ise bu gruba hiç bulaşmamanız. ne varlığınız ile prim verin ne de birinin hoşuna gitmediniz diye "moderatör veya admin" arkadaşlarının kulağına fiskos çalarak ricası sonrasında durduk yere hiçbir suçunuz yokken sınır dışı edilin, bunun da dışında arkanızdan; siz görmüyorken, bilmiyorken, hakkınız başkalarınca aranmasın, yokluğunuz sorulmasın diye, arkanızdan atılan hakaretler, yaftalar, etiketler, iftiralar da cabası... bir insana karşı bencilce karalama kampanyası başlatmak, onu itibarsızlaştırmaya çalışmak, umuyorum gün gelir ki bu yaptıklarınızın hepsi tümüyle elinizde patlar. bu arada her şeyi kendimden bilmem ben, bu yazıyı hiç yazmamışken, bir mağdurun gelip bana dert yanışı sonrasında yazma gereğinde bulundum.
  • kurucusu, kendileri çok şahane bir insandır. diğer taraftan akitivite de nirvana yapıcak bir gruptur bu ülkenin şahanelere ihtiyacı var yedirtmeyiz. aslına baktığımızda ekşi sözlük zirvelerinin tamamen halka indirgenmiş halidir. ana merkez istanbul olmak üzere ülkenin dört bir yanında post açılıp açık olan aktivitelere katılabilirsiniz, an itibari ile 58.000 kişi üyesi vardır.