şükela:  tümü | bugün
  • facebook'taki eğlenceli bir aktivite arkadaşlığı grubu

çoğunluğu istanbul, antalya, izmir, ankara olmak üzere epey aktif ve eğlenceli üyeleri var.

buluşuyorlar; kahvaltıya, sinemaya, tiyatroya gidiyorlar; kısacası gençler birlikte epey eğleniyorlar.

bir arkadaşımın eklemesi sayesinde dahil oldum ve henüz izleme aşamasındayım. aktivite arkadaşlığını facebook'ta sürdürmek isteyenler için tavsiye olunur.
  • şimdilik üye sayısı 8000'e yaklaşmış bir facebook paylaşım ve aktivite grubu.

henüz interrail grupları kadar büyük değil. zaten büyük olmaması, takip açısından daha iyi. üyeler arasında bir kahve uzmanı bile vardı.
  • bir tanıdığım vasıtası ile eklendiğim aktivite grubu. facebook altyapısı ile organize oluyorlar. samimi, içten bir ortam. türkiye'nin her tarafından üyeleri var. öyle ağır, kasıntı kuralları, tanrıcılık oynayan adminleri yok. sizin bizim gibi normal elemanlar. atomu parçalayacağız diye gazda da değiller. buluşup, iki bira, olmadı kahve yapıyorlar. tiyatroya, sinemaya gidiyorlar. geçen bayağı sağlam kalabalık piknik yapmışlar maçka parkının göbeğinde.

yukarıda bir arkadaş linklerini vermiş zaten, bakın, takılın tarzında.

not: adminlerin hassas olduğu tek konu malumunuz, ben herkese yürürüm modundaysanız, burası o iş için yaş arkadaşım, ebeliyorlar hemen bilginiz olsun.
  • arkadaşımın anlattığına göre erkeklerin çokca yürüdüğü platform. gerçi aksinin olacağı düşünülemezdi. onun dışında güzel düşünülmüş bir grup. canı sıkılanlar için birebir.
  • facebook'ta örgütlenmiş iyi bir sosyal aktivite grubu. ben de şu an yenilerindenim ama ilk izlenimlerim gayet olumlu. türkiye çapında hızla yayıldığı belli ama geçenlerde birisi "şu anda filipinler'de bizden biri var mı?" diyerek çapı aniden epey genişletti! ama internet dünyası bu, belli olmaz, kısa sürede o hale de gelebilir. nedir bu grup peki? efenim o anda canı sıkılıp "şu şu şehir ve semtteyim, muhabbete takılacak olan var mı?"dan topluca nargileye mangala dalacak kadar kadar geniş bir yelpazede genelde daha önce tanışmamış insanların birbirini tanıması, yeni arkadaşlıklar oluşturması için bir platform denebilir. yani üstü örtülü bir aşna fişna grubu değil. flört falan mutlaka önünde sonunda insanlar arasında olacaktır, ona engel olan yok ama bu durumlarla ilgili moderatörlerinin "olacaksa da insan gibisinden pliiz" gibi sağlıklı bir yaklaşımları var. akla gelebilecek türlü çakallıkla ilgili de önlem almışa benziyorlar.. ki zaten şu anki düzgün ve çalışır halini ve kalitesini tutturmaya devam ederlerse grubun etkisi ve yaygınlığı gayet güzel yürür gider.
    bir de "shall we yardım" grubu var ki facebooktaki özellikle en sıkı yardımlaşma gruplarından biri olmaya aday..
    tatlı tatlı gidiyor şimdilik, hayırlısı......
  • kadin postlarinin altindaki sperm kokusunun rahatsiz etmeye basladigi bir yer. adminleri ugrasiyor fakat sonuc belli, millet ac.
  • potansiyel sapık kaynayan facebook grubudur. kadın postlarının altına dünya kadar yorum yağdığı için kadın arkadaşlar gerçekten katılmak istediği etkinliklere çekimser kalıyorlar.
    tersinden bir kadın post attığı zaman etkinlik ilgimi çekse dahi ben bir şey yazmaya çekiniyorum.

sonuç olarak izmirde birlikte tiyatroya gidebileceğim güzel müzik dinleyebileceğim arkadaş yine bulamadım.
  • güzel bir facebook grubu. her telden, her zevkten insan var. türkiye'nin hemen her yerinde, ta maraş'ta bisikletle gezmekten tutun da poligonda atış yapmaya kadar her türlü etkinlik için arkadaş bulabiliyorsunuz.

abazası sapığı her yerde var. inanmayan gitsin buradaki itiraf başlıklarına, dertleşecek insan veritabanlarına falan baksın. gönül eyleşmek, gençler çiftleşmek ister, oradakiler de istiyor. mesela güzel bir kadın taksim'de bira içecek arkadaş aradığında altına "beklersen dört saate orada olabilirim" diyen tiplerin bira arkadaşı aramadığı çok belli. kimse kolay kolay bolu'dan bira içmeye gelmez. ama gördüğüm kadarıyla iş taciz boyutuna vardığında uzaklaştırılıyor.

bir de 100 arkadaş ekleyen herkes adına bir fidan dikiyorlar. o da güzel. umarım zamanla bozup yeni bir interrail türkiye faciası daha izlemeyiz.

(grupla herhangi bir alakam veya çıkarım yok, güzel olan övülmeyi hak ettiği için yazdım)
  • kendimi bir anda facebook grubunda bulduğum şöyle bir göz gezdirdiğimde çok hoşuma giden bir oluşum olduğunun farkına vardım. böyle canı sıkılan buluşalım sohbet muhabbet edelim veya x bir etkinliğe katılalım diyor. sonra böyle onu tanımayan insanlar katılıyorlar buluşuyorlar. gençler ne güzel şeyler yapıyor yauuuv ^^