• therapynin yeni cikan,troublegum ya da infernal lovela kar$ila$tirilmadigi surece guzel albumu.
 • eski bir sevgiliyle yillarca paylasilmis bir country sarkisi.garth brooks soyler.
 • ismine prodüktör jack endino'nun vesile olduğu therapy albümü. olay şöyle gelişmiştir:

  albümdeki "dance" isimli şarkının kayıtları sırasında jack, "gitar solosu thin lizzy sololarını andırıyor. siz yoksa onları mı taklit ediyorsunuz?" dediğinde, bizimkiler de pişkin pişkin "evet" diye cevap verirler. bunun üzerine jack de " sizi gidi utanmazlar (you are shamelss)" der. andy cairns ve tayfası da pişkinliğe devam ederek, " albümün adı shamless olsun yaw" derler.

  bu olay bir röportajda bizzat andy tarafından anlatılmıştır.
 • turk televizyonlarinin tekinde dahi ozune dokunmadan yayinlayabilecek got olmadigini izler izlemez ispatlayabilecek icerikte bir dizi. belli ki seksten , belli ki memeden bahsediyorum. ama arada bir mide kaldirici sahneler de olmuyor mu sanki? elin ingiliz' i rahat. ailecek televizyon ba$ina oturtmuyor adami. her an killi bir g.t gormeyeceginin garantisini vermiyor ki sana. bu da oyle bi dizi.
 • güzel müzikler çalan dizi. smiths, stone roses vs...

  --- spoiler ---

  - god works in mysterious ways
  - so does allah!

  --- spoiler ---
 • bir groove armada ft. bryan ferry şarkısı. oh yeah

  i can read your lips
  i can read your mind
  it's all i want to hear
  why am i so blind

  and the way we were
  fatefully entwined
  in a shamless world
  rock n roll desire

  all the things you are
  in a single word
  famously inspired
  privately absurd

  and the way we were
  fatefully entwined
  in a shameless world
  rock n roll desire

  and the days go by
  morning noon and night
  permanently wired
  to the simple life

  and the way we were
  fatefully entwined
  in a shameless world
  rock n roll desire
 • amerikan versiyonunun premier'i dün gece yapılmış yeni showtime dizisi.
 • showtime'da yayınlanan ilk bölümüyle "amerikalılar sonunda bir ingiliz dizisini izlenebilir bir şekilde uyarlamayı başardı." dedirtmiştir.bu başarıda orjinalindekiyle aynı havayı tam yansıtmasa da william h. macy'nin rolü büyük tabii. ilerleyen bölümlerde beni yanıltmazlar umarım.

  amerikalılar'ın daha önce başarılı oldukları tek örnek için: the office
  rezil ettiklerinden bir örnek için: coupling
  rezil edeceklerinden emin olduğum örnek için: skins
 • ilk bölümünün attığı tokadın acısını şu anda çekiyorum. hiç bir bağ kuramadığım bir ailenin hayatını anlatıyor. itici, tiksindirici, pis yanları var hatta dizi tamamen bunlar üzerine kurulu ama kendine bağlamayı başarmıştır beni.

  --- spoiler ---

  gallagher ailesi ne boktan aile öyle. anne kaçmış, baba alkol duvarına her gece yüz yirmiyle tosluyor. büyük oğlan zeka küpü ama eli işte gözü oynaşta, ortanca oğlan gay ve çalıştığı bakkalın müslüman sahibiyle işi pişiriyor. küçük kız unicef için yardım topluyor, ama paraları zimmetine geçiriyor. küçük oğlan kedileri odasına götürüp yakan bir sapık. bir de liam diye zenci bir bebek var, bu aileden olup olmadığı bile meçhul, belki anne birisinden peydahlamış. ailede normale en yakın insan abla fiona, onun da iç çekişmeleri aşk hayatı falan, uuhhuuuhuhhh bitmez bu dizi. sapık komşularını, büyük oğlanın aşufte kız arkadaşını ve yarı deli annesini, bakkalın amerikanlaşmış modern müslüman karısını ve fiona'ya yazan araba hırsızı steve'i anlatmaya gerek bile kalmıyor.

  william h. macy az ama öz. bu karakter film olsa oscar'ı alır.rescue me'deki denis leary'nin biraz beteri*. emmy rossum çok iyi, müzik kariyerinden sonra iyi bir dönüş olacak. büyük oğlanı oynayan jeremy allen white mükemmel oynuyor, emmy rossum ile beraber dizinin merkezinde diyebiliriz.

  --- spoiler ---

  kısacası sonraki bölümleri beklemeye başladım bile.