şükela:  tümü | bugün
3538 entry daha
  • --- spoiler 8x10 ---

dizideki tek güzel karakter carl idi onu da yeni sevgilisi ile nefret ettirdiler. fiona kaşarlığının baydığını zaten biliyoruz, gay misyonerlik de tüm bölümü boş boş doldurma sahneleriydi ve inanılmaz sıktı. lip'in bezmişliği depresyonu bile beni sıktı, golden boy iken varoş ezik gibi takılıyor işte. frank'in bile tadı yok. svetlana zaten 2 sezon önce baymıştı hala bu dizide ne işi var bilmiyorum.

dizide güldüren tek karakter kaldı kev. dizinin kalanını at çöpe, kev ile v spin off yapsalar shameless'ı bırakır onu izlerim. cidden bu sezonu emma rossum yönetiyormuş sanırım harbiden berbat etmiş güzelim diziyi.

ilk defa shameless'ta sıkılıyorum deliler gibi hiç keyfi kalmadı ya.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ian'ın gey saçmalıkları ve ne olduğu belirsiz sevgilisinin karı tripleri çok baydı, onların olduğu sahneleri geçiyorum resmen. youens muhabbeti de baymıştı, öldüğüne sevindim. kevin olmasa gülemeyeceğiz resmen dizide. eski sezonların keyfi yok bu sezonda, ilk defa bir shameless bölümünü geçerek izledim.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

youens’in ölmesine lip’ten fazla üzüldüm, aramızda kalsın ağladım amk. aslında duygusal bir adam da değilim. belki de öyle bir hocam olmadı ondandır bu duygusallık...
    --- spoiler ---
  • debbie'nin "kaynakçılık" sahnelerini gördüğümde senaristlerin kaynakçılık ile alakalı bi halt bilmediklerini anladım. tamam uzman olmak zorunda değilsin ama azıcık araştır be kardeşim. debbie'nin yaptığı tek kaynak işlemi, zengin zübbe elemanın arabasını çöp konteynırına kaynaklanmasıydı. diğer yaptığı tüm işlemler oksijenle kesim.

(bkz: derdimi...)
  • 8x6
    --- spoiler ---

fiona'nın sahibini kemiren beyaz köpüşü kurtardığı sahnede şıpır şıpır ağladım :( götürüldüğü sahneye kadar köpeği sahiplenir diyordum ama alıp götürdüler... sonra bir de baktım son sahnede fiona kucağımda beyaz bir melek taşıyor ehe.
    --- spoiler ---
  • emmy rossum aptalının maalesef ki yine sevişerek bizi seksten yine soğuttuğu dizi. allahını seven şu karıya sikiş sahnesi yazmaz.
  • --- spoiler ---

umarım tahminim gerçekleşmez eğer gerçekleşirse ian fena sıçacak. zaten mani döneminde hasta kendini çok güçlü hissederken bir de bu cemaat işlerinin gelmesi pek iyi olmadı. depresif döneme geçiren cemaatin ayrılması mı olur bilmiyorum fakat çok ağır bir düşüş hatta bitiş yaşanabilir ve lip rakıya vurabilir. senaristler böyle bağlar mı emin değilim sonuçta son sezon pek de iç açıcı değil.

onun harici herkes eskici olmuş fakat arkadaşlar 8 sene geçti. ne bekliyorsunuz? okul ve anne yok. frank ise evrim geçirdi. işler de dağıldı. aynı evde iki muhabbet çevirmeleri bile aslında lüks.

artık aile değil de birey bazlı-gelişimlerini akılda tutarak- izlerseniz daha az yakınır daha fazla haz duyarsınız, benden söylemesi.

not: karen gel be. sarılı sayko da iyi ama sensiz olmuyor.

--- spoiler ---