şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu dizi formundan çok şey kaybetti evet. ama söylemek istediğim bir şey var. biraz spoiler içerir şimdiden uyarayım.

--- spoiler ---

son üç bölümdür fiona'ın çöküşünü izliyoruz. hiç bu kadar dibi görmemişti herhalde. gerçi stevele olan ilişkisinin sonu beni salya sümük ağlamıştı ama olsun. ford değil de resmen yoktan yarattığı patronluğunun bir günde şerefsizlikte çağ başlatan max yüzünden bitirilişi beni bile votkaya başlatacak güçte. muhtemelen ben o aletleri ford'un evine değil max'in kafasına fırlatırdım. ama bu diziye dram çok yakışıyor ya. tamam eğlenceli komik dizi olarak yön çizmiş olabilir ama shameless'ın en efsane bölümleri hep ağır dram içerir. mickey ve ian, lip, steve, yıllar sonra akıllarımızda bunların gözyaşları kalacak hep. o yüzdendir ki ben son bölümlerden inanılmaz tat alıyorum. zevk almak değil ama, eski shameless etkisi yaratıyor üzerimde. fiona aşıyor böyle sahnelerde oyunculukta.

ama mesela kalan hikaye, çöp şu an. ne frank'in yeni 'set' i ne de carl'ın saçmasapan ilişkisi. ya hu kev bile tat vermiyor. lip hakkında konuşmak dahi istemiyorum. şu an sadece ve sadece fiona'yı izlemek istiyorum. sadece onun sahnelerinde eski shameless var. kendisinden bıkmışken yine sevdirdiler ve giderken ağlayacağım herhalde. güzel bitirin bari sonunu demek istiyorum ama dram da çok yakışıyor sana be fiona.
    --- spoiler ---
  • 10. sezon için ian dönüyormuş, 9. sezonda olmayacağını söylediğinde diziden tamamen ayrıldığı söyleniyordu. ki bu bizi biraz üzmüş olsa da, gay-bipolar manyak olmadan da idare ederiz diyorduk. şimdi ian dönüyor, fiona gidiyor... lan! fiona'sız shameless mı olur lan?!?!?!?!

neyse emmy rossum "kapının her zaman açık olduğunu biliyorum, her zaman geri dönme fırsatım olacak" demiş. yani 11. sezon olursa geri gelebilir. ama fionasız bir sezon.. kötü be. üzücü bir haber bu. neyse en azından diziyi tamamen bırakma niyetinde olmadığını biliyoruz. muhtemelen 11. sezon için döner. ama fionasız bir sezon tatsız olur, aynı tadı vermez. dizi yeterince bozmamış gibi, tüy diktik üzerine fiona.. özletme kendini. ian'la idare edicez artık.
  • “yine de borcunu ödemelisin” şeklinde güzel bir sözle son bölümü bitmiş dizi. her ne olursa olsun yine de borcumuzu ödemeliyiz. karakterli insan olmanın şartı bu değilmidir. size olan borçlar ödenmiyorsa da ..
  • --- spoiler ---

9. sezon 7. bölümde fiona'nın evinde deb tarafından bulunduğu sahnede hc smith'ten tell the truth adlı şarkı çalmaktadır.

--- spoiler ---
  • fiona’nın son tanımına bittim;

bileği dövmeli, latte sever yoga orospusu
  • s09e08 bölüm için spoiler:

--- spoiler ---

frank'in carl'ın spermlerini çalmasına haykırdım amk

--- spoiler ---

carl yine iyisin de kardeşim eski piçliklerini de özledik be.
  • başrollerden birinde kendinin ve çeşitli adamların hayatını cehenneme çevirip de nedense vazgeçilmez görülen bir varoş güzelinin olduğu dizi.
    tamam, anladık: fındık kadar... ama yuh lan.
    benden başka fiona'nın kezbanın dibi olduğunu düşünen kimse yok mu lan?
  • dizinin adı shameless. bu sıfat yalnızca frank'e ait değil. tüm gallager ailesine ait. o aileden herhangi birini sevmeyi beklemeyin. sevemezsiniz demiyorum sevmeyi beklemeyin diyorum. izleyici olarak bir karakteri seviyorsanız, o karakterin yaptıklarına rağmen seviyorsunuzdur, yaptıkları sayesinde değil.

ne dedim lan ben.
  • lip'in yeni sayko sevgilisi ve özellikle lagrima cante (swh) reyiz diziye yeni bi tat getirdiler. eski haline dönüyor mu ne. s09e10 baya güzeldi valla. uzun zamandır böyle keyifli bir bölüm gelmemişti.

sonlara doğru biraz sjw zıçışı yaptılar ama, olsun o kadar.