şükela:  tümü | bugün
 • amerikan yapımı shameless dizisinin köken aldığı 2004 başlangıçlı ingiliz tv dizisi. fiona'sı frank'i hepsi çok daha çirkindir tabi.
 • us versiyonunu izledikten sonra "uk versiyonunda james mcavoy olduğunu niye söylemediniz laaaaaan!" diye serzenişte bulunduğum dizi. neyse onu da izleriz bir ara artık.
 • bana göre, dizinin yaratıcısı paul abbott'a göre "her şeyin benzeştiği ancak başka bir kelime dağarcığında ifade edildiği" us versiyonundan çok daha iyidir. kuzey manchester civarlarında chatsworth estates'de geçer. ailenin, çocuklarının cebinden para çalıp ecstasy alacak kadar rezil rüsva, ancak buna rağmen dizinin en sevilen karakteri olagelmiş babası frank gallagher, her dizinin başında pis kuzeyli aksanıyla şöyle der:

  "now nobody’s saying the chatsworth estates is the garden of eden. at least i don’t think they are. but it has been a good home to us. to me frank gallagher and me kids who i’m proud of cause every single one them reminds me a little of me. they can all think for themselves which they’ve got me to thank for.

  fiona who’s a big help. a massive help.

  lip who’s a bit of a gob shite which is why nobody calls him phillip anymore.

  ian a lot like his mom which is handy for the others because she’s disappeared into thin air and good luck to her.

  and carl we daren’t let him grow his hair for two reasons. one it makes it stands on ends and looks like toyah and two the nits love it.

  debbie sent by god. total angel. you have to check your change but she’ll go miles out of her way to do you a favor.

  plus liam. going to be a star. once we’ve got the fits under control.

  steve. fiona's boyfriend. the truth is out there. not.

  shelia me bird. couldn’t be happier. a few mast short of a full sail.

  three things, see, are vital to a half decent community. you need wide open spaces where everyone goes mental. and neighbourliness. fantastic neighbours. kevin and veronica. lend you anything well not anything. but all of them to a man who knows first and foremost one of the most vital necessities in life is they know how to throw a party. ahahah scatter!"
 • uk versiyonunu nereden indirebileceğimizi veya nerden izleyebileceğimizi söyleyiverse ya biri
 • 11 sezon suren, icten ve samimi utanmaz arlanmaz dizi. 11 yil boyunca chatsworth estate mahallesinde yasamis gibi hissettirir. amerikan versiyonunun aksine ana roller her sezon hatta her bolum degisir.

  amerikan versiyonunda figuran olan, hic olmayan karakterleri ana rollerde gormek, ve karakterlerin buyumesi ve gelismeleri harikadir.

  hatta us versiyonunda olan ana karakterlerin cogu 2.-3. sezondan sonra ayrililmistir. buna ragmen dizi batacagina daha bi guzellesmistir.
 • muhtesem bir dizi. cunku ingiliz olan her sey muhtesem.
 • 1. sezonu bitirdiğim muhteşem dizi.
  daha önce amerikan uyarlamasını izlemiş, beğenmiş ve hatta hayranı olan biri olarak orijinalinin yani shameless uk'un bambaşka bir şey olduğunu söyleyebilirim.

  amerikan uyarlamasının aksine inanılmaz seksi karakterler yok. amerikan uyarlamasında inanılmaz yakışıklı ian, bu halinde çirkin. fiona standart... ama bütün bunlar daha gerçekçi kılıyor her şeyi.

  amerikan uyarlamasına göre karakterler ve öykü daha sert. fiona daha oturaklı. öykü neredeyse aynı olsa bile yer yer kaymalar ve değişiklikler var. tabii spolier vermeyeceğim. kesinlikle bambaşka bir lezzet.
 • official netflix alt yazi cevirileri sezon 4 - sezer örnek, sezon 5 - yusuf özyol, sezon 6 - faruk berk'e aittir. ogluslarim benim, sessiz kahramanlarim ya.
 • abd versiyonu kadar eğlenceli dizi.

  ingiliz dizilerini seviyorsanız keyifle izlenebilir.