• tanitim videosunu izledim:
    abi arkada calan muziklere bak ya, varos ajitasyonunuzu sikiyim of ya, turklerin elini attigi her sey mi bok olur ya
    defolun abi.
  • sinirlendim lan. oldu olacak game of thrones uyarlamasi da cekin, turk beylerinin anadoluya hakimiyeti uzerine olsun. ozcan denizi falan oynatin. vizyonunuz bu cunku siktigimin produktorleri ve yapimcilari.
  • cinsellik, eşcinsellik, alkol, uyuşturucu, sigara ve küfürlü sahneler hariç uyarlanacaktır. dolayısıyla her bölüm 1 dakika civarı sürer.
  • "nasıl uyarlayacaklar ya türk aile yapısı bunu kaldıramaz, bir çerçeveye oturtamazlar" diyenlere, böyle şeylerin gerçekten kültürümüzde olmadığı üzerinden endişelenenlere tek tavsiyem: müge anlı izleyin kardeş.

3 bölüm müge anlı'yı izleyin de, "ecdadımız nasıl sevişir huloooooğğ" diye uyuz eşekler gibi anıran o saf, o tertemiz anadolu insanlarının arasında nasıl post-apokaliptik bir sikiş sokuş, ne ensestler, ne kaynanaya atlamalar, kayınçoyla kaçmalar, enişteyle yiyişmeler dönüyor görün. asıl shameless mersin'de, adana'da, konya'da, antep'te dönüyor da haberiniz yok hey yavrum hey.

neymiş, "kızını düdükleyecek adama prezervatif veriyor aaa türkiye'de nerede". ulan burada 17 yaşındaki kızını 1 senede 7 kişiyle nişanlayıp, 1 kişiyle nikahlayıp sonra ortadan toz olan aile var, ne prezevatif uzatması ahahasdfds.

(bkz: 17 yaşında 7 nişan 1 nikah yapan kız)
  • fragmandan anladığım üzere zengin oğlan ve ailesini seven, alkolik babasına rağmen ayakta duran gururlu, cefakar, fakir kızın aşkını anlatıcak olan şey. şey diyorum çünkü ne dilim uyarlama demeye, ne elim uyarlama yazmaya varıyor. şaka gibi bir şey gerçekten de.

tanım: shameless uyarlaması diyip boşuna telif hakkı parası veren dizi.

edit: imla.
  • bırakın dizinin kendisini (uyarlama dahi olsa karakterler belli, çok fazla ellenirse bambaşka bir şey olur zaten), jeneriğini bile (amerikan versiyonundan bahsediyorum) çekemezler burada. neyin kafasıyla girmişler bu işe anlayamadım.

mart ayında çok eğleneceğimizi düşündüğüm havadis.

edit : anlam kayması ve ufak bir ilave.
  • daha önce başkası adına utanmıştım, lakin daha önce hiç bu kadar çok kişi adına aynı anda utanmamıştım.
  • (bkz: uyarlanamadı)
  • utanmazlar s01e01;

--- spoiler ---

son seçimde ceğapeye oy verdiği anlaşılan aile, mahalle tarafından dışlanır. özellikle aile reisinin aksırıncaya tıksırıncaya kadar içmesi, evin büyük kızının başının açık olması, büyük oğlanın imam hatip lisesi'nden uygunsuz davranışları sebebiyle atılması, en küçük erkek çocuğun kürt müdür türk müdür belli olmaması, ortancı oglanın gezi parkı olaylarına yasa dışı gay terörist olarak katıldığı, yine ayrıca devlet büyüklerine hakarete iştirake teşebbüsten ve bu cümlenin bu saatten sonra sikseler yine bir yere bağlanamayacağından, demba ba nasıl koydu lan yine?

--- spoiler ---
  • ian'ı da suriyeli bakkal siker artık. *
hesabın var mı? giriş yap