şükela:  tümü | bugün
 • şu anda bu başlığı açmak için girmiştim ama yakışıklı olmayan bir arkadaşımız hali hazırda açmış...

  kariyeri ve oyun anlayışları farklı olan iki oyuncu... (bkz: ergin ataman) ın başarılı takım mühendisliğiyle ve sezon içindeki başarılı idaresiyle son yıllarda avrupa basketbolunun gördüğü en iyi gard ikilisi oldular. ilk aklıma gelen ikililer teodosic-de colo, biraz hackett-langford, tabii rodriguez-llull

  micic geçen sezonu zalgiris'te jasikevicius ile birlikte geçirdi. avrupa'da potansiyeli yüksek bir gard için daha iyisi olamaz sanırım... micic de bunu çok iyi değerlendirmiş ve efes'te sezonun başından itibaren çok iyi bir çizgide ilerledi. micic'in eksik yani normal sezonda dengede giden birçok maçın sonunda kritik hatalar yapması oldu.

  larkin ise geçen seneyi nba'de geçirdi, doğru düzgün oynamadı ve sezon başında da sakattı. takıma uyum sağlaması zaman aldı. normal sezondaki tarihi barcelona maçı tam olarak takımla bütünleştiği maç oldu.

  micic bir düzen gardı ama genç bir oyuncu olduğunu da unutmamalı, kritik anlarda ne yapacağını şaşırabiliyor... larkin ise süperstar. canı isteyince tadına doyum olmaz bir performans ortaya koyuyor, içeri penetreleri mahvediyor, rakip üç kişi bile gelse onu durdurmak mümkün değil, dışarıdan kendi şut yaratıp rahat rahat atıyor.

  bugünkü maçta obradovic'i çaresiz bırakan ikili diyerek kapatayım... obradovic'i hiçbir zaman bu kadar çaresiz görmemiştim, sahada biri olsa savunma önlemi alabilirdi ama ikisi birden aynı gün coşunca rakip koç çaresiz kaldı.
 • bu ikili sayesinde, bu geceki maçta, takımın normal şartlardaki 1 numaralı skor silahı olan rodrigue beaubois'ya ve en mühim dış savunmacısı doğuş balbay'a gerek bile kalmadı. krunoslav simon'un erkenden saçmalamasının dahi bir önemi olmadı.

  başka söze gerek var mı?