• türk basketbolunun gördüğü en iyi ikililerden biri. 30 mayıs 2021 anadolu efes fc barcelona maçında aynı anda maçın adamı seçildiler. daha önce euroleague finalinde böyle bir şey yaşandı mı bilmiyorum ama ismail şenol tarihte bir ilk dedi. onun yalancısı olayım. saha içinde birbirini bu denli tamamlarken saha dışında da bu kadar iyi anlaşıyor olmaları muhteşem.

birinde olmayan özellik diğerinde var. biri kötüyse diğeri o maç daha çok sorumluluk alıyor. birbirlerinden rol çalmıyorlar. biri daha fazla sorumluluk alınca mızmızlanmıyor. üstelik ikisi aynı anda oynayınca da avrupa'da karşılarında kimse duramıyor. bambaşka bir şey bu ikiliyi izlemek. muhtemelen bugün son kez izledik. çok ama çok keyifliydi.
  • gerçek anlamda son kez bugün izliyor olabileceğimiz ikili. ah dostlar ah.
  • 2 yıldır bu son izleyişimiz olabilir diye suyunu sıka sıka izlediğimiz bu ikiliyi en az 1 yıl daha izleyeceğiz.
    keyifler yerinde.
  • anadolu efes'in en az 3 sene daha kadrosunda tutması gereken ikili.
  • arasının çok iyi olmadığına dair bir teorim olan ikili. ne zaman micic oyun kurucu olarak parlasa larkin oyunda yok. micic olmadığı zaman larkin'den o çok sevdiğimiz penetrasyonları üçlükleri görebiliyoruz. demedi demeyin, mevzuyu bilen varsa yeşillendirsin
  • muazzam ötesi keyif veren ikili.
    micic'in oyun zekası, saha görüşü, inanılmaz doğru oynaması, istikrarı ve winner karakteri ile
    larkin'in efsanevi atletizmi, patlayıcı gücü, komple şehri sarsacak derecede ateşleyici sekansları birleşince bize sadece izlemek ve zıplamak kalıyor.
    bu sene bu ikiliyi tekrardan izleyecek olmak başlı başına mutluluk sebebi.
    not: mejiaspor
  • fenerbahçe'nin ciddi pivot sıkıntısı yaşadığı dönemlerde oynadıkları maçlarda içeriyi yolgeçen hanına çeviren ikili. yürüyüp yürüyüp atmaları o kadar keyifliydi ki.
    elde edilen büyük zaferler sonrası sevinişleri, micic'in muazzam performans gösterdiği zafer sonrası sevinçten ağladığı anlar, larkin'in bilekleri kırıp üçlükleri yağdırdıktan sonra taraftarla bütünleşmesi, ne oluyo abi ben de şaşkınım şuan der gibi el ve yüz ifadesi gerçekten basketbolun özellikle doğru kişiler tarafından oynanınca ne kadar muazzam bir spor olduğunu gösterdi hep.
    saf duygularla gerçek profesyonelliği harmanlayan, bunu da bize şov yaparak gösteren ikili.

bu ikili efes'te yıllarca unutulmayacak. bunu bildiğimden hiçbir maçını kaçırmadım efes'in ama korona belası mahvetti her şeyi. basketbolu çok özledim. hem oynamayı hem izlemeyi.

edit: fenerbahçeye büyük saygım var ama pivot iyiyken de çatır çutur oynuyorlardı. ama kötüyken o kadar absürt bir görüntü vardı ki zihnime yer etmiş yazdım ben de.
  • güzel bir ikilidir kabul ama naumoski, tamer oyguç izlemiş insanlar için çok da romantizm yaratmaz.
  • birisi türk birisi sırp. tarihten gelen düşmanlıktan ötürü birbirlerine pas atmamazlık yapmazlar umarım.
  • 2021 euroleague finali ikinci yarısında ciddi ciddi bir larkin-bir micic şeklinde hücum eden ikili... ilk yarıda barcelona inanılmaz sert ve baskılı savunma yapınca ikisi de hücum etmekte çok zorlandılar ve efes normal setlerini oynayamaz duruma geldi. koç ataman bu nedenle rakibi şaşırtmak için böyle bir taktik uyguladı ve rakip buna adapte olamadı. iki oyuncumuz da bencillik yapmadılar ve gerekeni yaptılar.

vasilije maçı 25 sayı - 3 ribaund - 5 asist - 3 top çalma / 5 top kaybı
    larkin maçı 21 sayı - 2 ribaund - 3 asist - 2 top çalma / 4 top kaybı ile tamamladı. maç boyunca 12/12 serbest atış atması kritik oldu.

ikiliyi euroleague'de son kez beraber izledik sanırım. müthiş bir son oldu.
hesabın var mı? giriş yap