şükela:  tümü | bugün
  • hintli, tamil kökenli bir müzisyen. vokal, besteci ve aynı zamanda playback şarkıcısıdır. kal ho naa ho, taare zameen par,vishwaroopam gibi birçok filmde duyarız güzel sesini. ama ününü en çok başından sonuna kadar es olmayan "breathless song"dan almıştır. bu güzel abimizin bir de ehsaan norani ve loy mendonsa isimli arkadaşlarıyla kurduğu "shankar-ehsaan-loy" isimli bir trio grubu vardır. dil chahta hai ve kal ho naa ho filminin müzikleriyle birçok ödül almışlardır. son olarak da bu güzel abimizin "shankar mahadevan academy" isimli bir müzik okulu vardır. hindustani ve karnatik vokal üzerine internet üzerinden de eğitim vermektedir. keşke biraz daha param olsa da ben de öğrensem diye içim gitmiyor değil.

    he unutmadan breathless song:

    http://www.youtube.com/watch?v=71rrcv5jci0
  • bugün times square'in tam ortasında gerçekleştirdiği bir konserle hintlileri deliğinden çıkarıp deli gibi eğlendirmiş adam. folk ve religious song yapıyormuş times'da konuştuğum bir hintlinin dediğine göre. kendine has, çok hoştu.
  • uzun bir süre düşündükten sonra karar verdim ki en çok sevdiğim hintli şarkıcıdır. bu kararı vermemdeki en önemli etken de baawre şarkısında, melodinin değiştiği kısımda arkadaki çılgın çıkışları oldu. yok böyle bir teknik, yok böyle bir ses arkadaş. bana bu kadar enerji veren bir ses de yok daha. sesinin değdiği her şarkıda - solo da söylese, düet de yapsa , ufacık bir kısmını söylese, sadece hımlasa bile - o sesi duyduğum her anda adeta yaşama sevinci veriyor bana. daha uzun zamanlar çokça söylesin, biz de zevkle dinleyelim.