şükela:  tümü | bugün
  • doğa harikası kabak koyunda yeni açılmış, yeni olmanın heyecanını yürekten hisseden, hayatları doğa olmuş çok tatlı işletmecilere sahip kamp alanı.

http://www.facebook.com/…php?gid=57914462435&ref=ts
  • kabak koyunda en gidilesi camping kanımca,siddetle tavsiye olunur.. rahat ortamı,enfes yemekleri,samimi çalışanları,denize en yakın bölgede olması,şirin ve huzurlu bungalovlarıyla kusursuz olduğunu düşünmekteyim.. bide mage var onu unutmamak lazım.. (bkz: labrador retriever)
  • çadır tipli ağaç evlerde bir gece kaldığım ne yemeklerinden ne de konaklamadan memnun kalmadığım pansiyon. çok sıcak insanlar çalışıyor ve samimiyetlerinden şüphem yok lakin gelgelelim durum şöyle;

- çadır tipli ağaç evlerin içinde fare boku vardı. sadece bize denk geldi dicem. hayır, yan taraftaki fransız bi grubunda da aynı şey geçerli. sahilde konuştugumuz başka bir grubunda aynı sorunu vardı. heryer örümcek ağı kaplı falan. tamam doğa falan da o kadar da değil yani.
    - yemekleri vejeteryan işi. et yemeği yok. çok kuğl bir anlayış. ben et yemeden doymayanlardanım mesela. bana ters.
    - duş/wc gibi herşey ortak kullanım. temiz olsa sorun değil de resmen tahtanın üzerinde duş almak zorundasınız. sıçcaksanız falan 1,85 boyunda biri sizi rahatça izleyebilir. ayrıca bir duş başlığı gördüm böyle bir şekil yok. l şeklinde bir boru yerde, sen onu musluga denk getircen de onun içinden su geççek başına düşecek.
    - temizlikten olsa gerek kara sinek dolu heryer. bi de bildigimiz sineklerden olsa neyse. yapışıyor şerefsizler ısırıyolar. belki tüm koy için geçerlidir ama sea valleyde rastlamadım böyle bir şeye.

summary : fare boklu bungalowlarda, heryerinizi böcekler yediği, üstü açık köy tipi wclerlerde işinizi halletmek zorunda kadığınız ve etsiz yemeklere 65 tl vermek isteyenler için süppper bir yer.
  • geçtiğimiz ağustosta kafa dinlemek ve sakin bir tatil geçirmek için tercih ettiğim -bu tercihimi her tatil imkanı bulduğumda yenileyeceğim- mükemmel bir tatil yeri. çalışanları son derece sıcakkanlı, güleryüzlü, içten ve işine önem veren insanlar; yemekleri özellikle mükellef bir sabah kahvaltısı, akşamları ise çok çeşitli ve lezzetli sebze yemeklerinden etli yemekleri hiç aratmayan bir mutfağı olduğunu söyleyebilirim. kaldığım odada yalnızca bir yatak, cibinlik ve sepha bulunuyordu ki odayı yalnızca uyumak için kullandığımdan artı birşeye ihtiyaç olduğunu söyleyemem, açıkçası odamda ilk gün bir kertenkele olduğundan dolayı bir an paniklemiştim ama doğayla içiçe bir tatili tercih ettiğinizde bu tür şeyler gözebatmaktan çıkıyor lakin gene de sinekler için sürekli bir ilaç bulundurmak gerekli. fiyatlar konusundaysa; buraya gelmeden önce öğrencilik zamanlarından kalma bir alışkanlık olarak uğradığım olympos'ta harcadığımın daha azını burada harcadım ve keşke yıllık iznimin tamamını ayırsaydım diyorum hala. 4 gün kaldığım bu yerde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
  • bu yıl ki tatilimin 3 gününü geçirdiğim yer. keşke daha fazla zaman ayırmış olsaydım burası için. bir aksilik nedeniyle çadırda kalmak zorunda kaldım ve böyle bir şeyi hiç planlamıyordum. yani tatil benim için çok da güzel başlamadı. buna rağmen insanların sıcaklığı, yemeklerin lezzeti, buranın dinginliği ve doğa harikası güzelliği sayesinde tekrar ve tekrar buraya gelmeyi kafama koyarak ayrııldım. bir de bonus olarak benim kaldığım aynı zaman diliminde direc-t solisti bilge de tatil yapıyordu. sağolsun o da bir gece müthiş bir müzik ziyafeti sundu bizlere.

artıları: çalışanlar müthiş samimi ve paylaşımcı, bu konaklayanlara da yansıyor ve herkes bir anda samimi arkadaşa dönüşüyor. yemekleri oldukça lezzetli.

eksileri: lüks arayanlara göre değil, banyo-wc ortak ama kesinlikle temiz, elektrik problemi var. içki fiyatları biraz daha ucuz olabilirdi :)
  • facebookta kendileri ile ilgili bir paylaşım dolanmakta. paylaşımın büyük bir kısmı doğru; zira o dönemde ben de oralardaydım. paylaşım şu şekilde:

"kabak koyu'nda bulunan shanti garden denen mekanın sahibi olan hasan hüseyin tüzün kardeşlerim ve bana 10-15 kişilik bir grubu da arkasına alarak sopa ile saldırmıştır. ayrıca yine şahsi eşyalarımızı adamlarına çaldırıp çöpe attırmıştır. darp raporu alarak şikayette bulunduk. ancak kabak koyu'nda tatilini geçiren, geçirecek olan duyarlı arkadaşlarımdan bu herife daha fazla prim vermemesini rica ederim. bizim olayımızdan 1 gün önce de hasan önderliğinde yine bir başka arkadaşa 10-15 kişi saldırmış ve kaşını yarmışlar en son bu arkadaş bir ağaca bağlanmak üzere iken ellerinden alınmış."

olayın aslı; kabak koyunda ormana doğru mini bi piknik kamp kuran arkadaşlardan haz etmeyen shanti sahibi, gönüllü çalışanlarını da bu arkadaşların üstlerine salarak saldırıda bulunuyor. kamp eşyalarını önce çöpe atıp, ardından da üstüne kızgın kül yahut kor döküyorlar. ardından yazıyı paylaşan arkadaşa ve 2 kardeşine sopalarla bir saldırı gerçekleşiyor. saldırının üzerine insanlar jandarma çağırıyor; ne var ki jandarma bu 3 kişiyi alıp götürüyor. kabak sakinlerinin -koyda yaz kış yaşayanlar- dedikodularına göre shanti gardenın sahibi hasan yüklü bir ödemede bulunuyor. bu ödeme nereye yapılmış, anlamış değilim. jandarmaya mı, polise mi, orman müdürlüğüne mi belli değil..
    en can sıkıcı kısım, gönüllülerin bu işe dahil olacak kadar alçalmış olması.
    kabak koyunu güzel kılanlar aslında bu dayak yiyen insanlar.. ben oraya gittiğimde tüm yazını kabakta geçirmiş insanların hikayelerini seviyorum. eğerki kabak sadece 3-5 günlüğüne gelip gidenlerin yeri olursa benim için kısa sürede büyüsünü yitirecektir.
    umarım bu olaylar tekrarlamaz, shanti gerekli tepkiyi görür ve insanlar tekrardan hak ettikleri saygıya kavuşur.

dip not : shantiden yaklaşık bi hafta evvel sea valley bungalows çalışanları da bi gruba sopalarla saldırmıştı. sea valley de gönüllülük olmadığı için olay daha çabuk unutuldu, ancak birilerinin kafasını kaşını yarmışlardı..
  • kapanıyormuş. shanti garden kaş olarak, henüz kabak gibi bozulmamış kaş'ta karşılayacak hasan abi'nin güler yüzü bizi...
  • [http://shantigardenkas.com/ shanti garden kaş olarak kaş'ta hizmet vermeye başlamış yer. (bkz: shanti garden kaş) kabak koyunun kalabalıklaşan, huzuru kaybolan atmosferinden kurtulmuş yeni yerinde huzur bulmuş bahçe.