şükela:  tümü | bugün
 • şu an ligde olan en iyi 2 pivot embiid ve jokic. ikisini de severim özelikle joker reisi.

  lakin 1 sahne düşün; jokic ya da embiid pota altında shaqla tek tek kalmış, shaq götü dayamış geri geri gitmeye hazırlanıyor. ne olur sonunda bu sahnenin? robinson, ewing, sabonis gibi adamlar durmaya çalıştı o götün arkasında hatırlatırım ve duramadılar.

  ben sana söyleyim ne olacağını üzücü olur, poster olur, ayıp olur.

  bu mvp finalistlerinin biri 3 lük filan atıyor diğeri asist kralı olacak neredeyse ama er meydanın boyalı alanda yokedilirler. bunun bütün maç süreceğini düşün birde. psikolojik yıkım lan. iyi ki yok shaq valla bozardi kurguyu tonla kural değişirdi gene. ben seviyorum şimdiki homo pivotlari valla tavşan gibi koşturuyorlar amk.tam mahalle maçı çok zevkli.
 • prime dönemi aslında kısa sürmemiş oyuncu.shaq 21 yaşında 29.3 sayı 13.2 rib 2.9 blok ortalamasıyla oynayan bir canavardı.peşi sıra buna benzer istatistikleri tam olarak 2002-2003 sezonuna kadar yaptı yani bu ne demek bu adam zaten 21 yaşından 31 yaşına kadar 10 sezon canavar gibi oynadı he prime denilen süre 26-27'de falan başlar ama shaq'tan bahsediyoruz adam insan değil.
  şimdi biz bu adamı niye goat konusuna sokamıyoruz?bu tartışmada adı geçen hemen hemen herkes gibi shaq'ta şampiyonluklar,mvpler vs bir çok ödülü sildi süpürdü.şunu çok net söylüyorum 90'ların sonu 00'lerin başında kobe yerine t-mac,iverson,carter hangisi olsa lakers yine kazanırdı çünkü ana faktör shaq'tı.bu basketbol onun kadar bu oyunu net domine eden bir adam görmedi.benim için eğer mj haricinde bir adamı tartışacaksak bu tartışmada shaq en başlarda olur.
 • kız arkadaşı tarafından sırtında taşındığı videoyu izledim az önce. kızın köklerini araştırın, bulgar halterci çıkmazsa şerefsizim.
 • 93 senesinde nets'e karşı 24 sayı 28 ribaund 15 blokluk bir maçı vardır. modern zamanlarda profesyonel basketbolda görülen en absürd istatistiklerden biridir.
 • la lakers'in faul atisi ozurlu ayisi. yuzelli kilo civarinda seyreder. nba, bu adami durdurmak icin alan savunmasi kuralini serbest birakmis, 60'li 70'li skorlarla biten maclara giden yolu acmistir. ben daha iyi faul atarim diyenler, bakkaldan bir plastik top alip o sekilde mukayeseye gitsinler cunku basket topunun bu biftegin elindeki relatif agirligi ve boyutunu o sekilde tutturabilirler.
 • abd başkanı george w. bush'a ayar vererek kişisel takdirimi kazanmış insan azmanı.
  olayın gelişimi..
  bush basına show yapmak amacıyla elindeki havası inik basket topunu zıpltmaya çalışıyo ve kalabalığın kahkahalarına maruz kalıyor. shaq'in yorumu ise harika. "sayın başkan kendisine zarar vermesin diye topun havasını indirdik.."
 • querasma,guti,iverson'ı istanbul'a getiren beşiktaş shaq'ı da getirecekse diyorum ki iron maiden'ı da ancak beşiktaş getirir istanbul'a ,inönü stadyumuna.
 • "alonzo mourning benden daha iyi oyuncuydu draft olduğumda, ligdeki diğer pivotlar da benden daha iyi basketbolcuydular. tim duncan lige geldiğinde benden daha iyiydi. ben de yeteneklerim sınırlı olduğu için en dominant olmak için uğraştım. fiziğimi ve hızımı en iyi şekilde değerlendirdim. şut atamam, rebound konusunda çok iyi değilim. ama topu boyalı alanda aldığımda karşıma kaç kişi gelirse gelsin ezerim."

  shaq - nba open court 2012
 • zamanında istatistik hanesine kendince yön verebilmeyi beceren oyuncudur.
  http://1.bp.blogspot.com/…broken-backboards_cut.jpg
hesabın var mı? giriş yap