şükela:  tümü | bugün
 • awry'nin opera eğitimi almış,jeff buckley ve björk sevgisini ve etkisini vokal tarzıyla da belli eden ,büyüleyici bir sese ve yoruma sahip vokalisti.
 • bu tarifi imkansiz ses artik kendi kadar sahane sufjan stevens'la arkadaslik etmektedir. o kadar ki illinois'de vokalistlik yapmis, sehir sehir ulke ulke kendisiyle dolanmis, amigo kiz kiligiyla ponponlarini sallamistir.

  ayrica artik my brightest diamond adi altinda calismalarini surdurmekte, sufjan stevens'in kurdugu asthmatic kitty plak sirketine bagli olarak sarkilar yazmaktadir. konuyla ilgili olarak something of an end dinlenmelidir.
 • jedi mind tricks'e ait when all light dies parçasındaki müthiş ara vokalleriyle ilk kez tanımış olduğum fevkalade yorumcu hatun. inside a boy parçası mutlak dinlenmeli
 • sarah kirkland snider'ın penelope albümünde "this is what you're like" ve "the lotus eaters" adlı şarkılarıyla beni benden alan, dinlediğim en büyülü seslerden birine sahip kadın; çiçeği burnunda anne. sufjan stevens albümlerini iki kat güzelleştiren kişi de bizzat kendisidir. the age of adz'de "i want to be well" ve "impossible soul", christmas albümlerinde özellikle "star of wonder" ve "sister winter", come on feel the illinoise'de "chicago" ve albüme adını veren parçadaki katkıları yadsınamaz. sesi her duyulduğunda başka dünyalara göçülüp şarkı süresince oralarda ikamet etmek kaçınılmazdır.

  amy whinehouse ve duffy paraları götürürken belki de asla ana akıma kayamayacak bu güzide sanatçı bir arı gibi çalışıp bir sürü projede solist ve aranjör olarak yer almakta, bir sürü insanla düet yapmakta ve başarılarına başarı katmaktadır. birgün belki de bir patlama yapar, ama yapmasa da o bu mütevazi halinden memnunsa ben onu, kimsenin bilmediği shara'yı, kendi kendime dinlemeye razıyım. bu, asla ülke topraklarımızda konser vermeye gelmeyeceği gibi anlamları da beraberinde getirse de...
 • 19 temmuz 2010'da 'constantine jamesson worden' adında mavi gözlü minicik bir yavrusu olan, yakın zamanda new york city çevresinde yeniden konserlerine başlayan my brightest diamond oluşumunun ta kendisi.

  yazdığı içten, çocuksu, gerçek, üzgün, hayali sözlerine yaylı çalgılar eşlik eder, aynı anda hem çocuksu hem de yaşlı bir kadın gibi gelen sesi ve gitarı ile bir sürü indie müzik grubunun arasında farklılığını dinleyene ispatlar. acımsı tadı ve nehir kenarında bekler gibi bıraktığı huzuruyla bağımlılık yapar, ileri bağımlılık düzeyinde dinleyici artık kendini shara'nın amfiye bağladığı gitarının jackı gibi hisseder.
 • 6 nisanda salon iksv'ye geleceğini öğrenince yerimden zıplamama sebebiyet vermiş kadın.
 • beni haksız çıkaran, iyi ki de bunu yapan şahane kadın. 4 kasım 2010 tarihli entry'mde kimsenin tanımadığı kendisinin ülkemize konsere gelemeyeceği anlamına gelse de aynen böyle, ana akıma kaymadan, en parlak elmasım olarak kalmasının sorun olmadığını dile getirmiştim. ne güzel de mosmor oldum konserin açıklandığı o gün. kendisiyle konuştum, istek şarkı yaptım, konsere gittim, en önden istek şarkım dahil muhteşem 15 şarkı dinledim ve kendisini gözümü kırpmadan izledim, onunla tanıştım, poster imzalattım, harika bir t-shirt satın aldım, insanları öpme adetim olmadığından elini sıkmakla yetindim... ve evet, iyi ki haksız çıktım.

  shara worden kısacık boyuna rağmen, klişe bir laf olacak ama, sahnede devleşen bir kadın...miş. bu kadarını büyük hayranlarından biri olan ben bile tahmin edememiştim. gülüşü, dansları, kuğu gibi selam verişi, iç ısıtan gülüşü ve muhteşem sesiyle seyircilerin her birini hapsetti kendisine; bırakmadı konserden saatler sonra bile.

  çılgın bir takipçisiyim. sarah kirkland snider albümü, clogs şarkıları, bir sürü b-side, remixler, demolar, awry şarkıları, sufjan stevens vokalleri... hepsine sahibim, hepsine ezberim. dahası çıksın, onları da yalar yutarım. taparım.
 • (bkz: i'm on fire)
 • 3 mart 2016'da adini resmi olarak degistirmis, shara nova olmustur.
  instagram hesabi: http://instagram.com/mybrightestdiamond