şükela:  tümü | bugün
  • birleşmiş milletler'e bağlı world food programme'in günde sadece 50 cent'e bir çocuğun karnını tüm gün doyurabilmenizi sağlayan mobil aplikasyonu. yemeğinizi yiyorsunuz, sonra sadece bir butona tıklıyorsunuz, birinin daha karnı doyuyor.
  • apple store'da app'i de olan uygulama.

özellikle suriyelilerle ilgili yaptıkları taktire şayan.
  • kesinlikle güzel düşünülmüş bir proje. şu videodan tanıtımına, internet sitesinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. kredi kartı veya paypal ile bağış yapabilirsiniz.
  • united nations'ın günde 40 cent'e bir kişinin karnını doyurmanızı sağladığı, çok yediğim günlerde o zaman bi de yemek bağışlayayım diye kullandığım uygulama. herkesin indirmesini tavsiye ederim.
  • "dünyadaki her 7 çocuktan birinin aç olduğunu söyleyen birleşmiş milletler bünyesindeki united nations world food programme, kısaca wfp, sharethemeal isimli bir mobil uygulama yayınladı. söz konusu uygulamayla akıllı telefonunuzdan 1 gün için 0,40 pound (0,50 dolar) karşılığında ihtiyacı olan bir çocuğa yemek yardımı yapabiliyorsunuz. "

ayrıntılı bilgi

google play

app store
  • birleşmiş milletlerin aç çocuklara yardım amaçlı başlattığı proje. sharethemeal

düşünüyorum da çevremde ben de dahil hemen herkes ara sıra da olsa birileriyle gezip tozuyor. bi yerlere oturup kahve falan içiyor. bir tane kahveye 8-10 lira falan veriyor. sonra gidip ortalama bi yerde yemek yiyor. kişi başı 25-30 lira öderse ucuz buluyor mekanı. sinemaya gidiyor, bilet fiyatlarını geçtim bir mısır menüsüne 15 lira civarı verebiliyor. bu dediklerim ortalama standartta birisinin gezerken yaptıkları. bunun daha aşağısı ya da çok çok daha yukarısında harcayanlar da var.

ama çevremde 1.50 lirası eksilse aç kalacak kimse yok. siz sadece 1.50 lira vereceksiniz, küçük pakette bi çikolata bile daha pahalı. ama aç bir çocuğun karnı doyacak.
  • 10,5 tl ile bir çocuğa 1 hafta boyunca yemek sağlayabiliyorsunuz.
    şu an yardımlar sudan'a gidiyor galiba.
  • 23 nisan sadece türkiye'de olan çocukların bayramı değil.tüm dünyadaki çocukların bayramı.1.5 tl'ye kimse fakirleşmez ama 1 çocuğun karnı doyabilir. share the meal
  • müthiş bir uygulama. ramazan'ın geldiği şu günlerde iftardan sonra bir çocuk da siz doyurun derim ben.