şükela:  tümü | bugün
 • merhum kisi, yönetmen roman polanskinin eski karısı olup zamanında bir aktristi. fakat rosemarynin bebegi filmi cekimlerine denk gelen zaman birimi icinde charles manson ve yandaslarınca hunharca katledildi.
 • (bkz: geoff tate)
 • dün gece tesadüfen bir belgeselini izlediğim güzel kadın. kız kardeşi şöyle bir söz söyledi filmde:''onun pek çok hayranı var şimdi; ama ne yazık ki aslında onun değil talihsizliğinin...'' sahiden de sharon tate'i ben de aynı şekilde tanıdığımı fark ettim.sadece charles manson'ın kurbanı, polanski'nin karısı,bir zamanların fireways oyuncusu... yalnızca güzel ve de zavallı bir kadın. işin gerçeklik dışı hissi vrene yanıysa şu:charles manson kimin evine girdiğini bilmediğini söylemiş itiraflarında. ''yalnızca bir kaç sanatçının'' demiş. (bilmiyordum bunu. tuhaf...sonra rosemary tesadüfü?)tabi hollywood'un bu denli ilgisini çekecek kimseler olmasaydı içlerinde, öldürdüğü 7 kişi böylesine uzun yıllar konuşulur muydu;belirsiz. bu tesadüfün de etkisiyle belki hala manson ve müritlerine dünyanın her yanından mesaj yağıyor.
  ayrıca (bkz: charles manson and the family).
 • sapkin zihniyetin zavalli kurbanlarindan sadece biridir. daha dunyaya bile getiremedigi bebegiyle beraber katledilmi$tir bu kizcagiz.
 • susan atkins tarafindan oldurulmustur.
 • kendisine ve bebegine kiyilmi$ yazik edilmi$ cok guzel bir kadin. sharon tate and the manson murders kitabinda der ki susan atkins kendisini bicaklarken mercy me, mercy my child demi$, susan bunun uzerine sharon'in kaninin tadina bakmi$, duvara da bu kanla pig yazmi$tir.
 • 9 ağustos 1969 tarihinde, los angeles'taki evinde charles manson adlı psikopatın müritleri tarafından 16 bıçak darbesiyle katledilen güzel artist. aynı gece birlikte olduğu 4 kişi daha benzer şekilde öldürülmüştür. öldüğünde 26 yaşında ve 8 buçuk aylık hamiledir.
 • öldürülmesi helter skelter adlı filmden öğrendiğim kadarıyla tamamen bir tesadüf eseridir. charles manson adlı şahıs, albüm çalışmaları vb. şeyler yüzünden 1969 yılının bir ağustos akşamı terry melcher adlı müzisyenin evine gider ;ancak melcher taşınmıştır ve kapıyı dönemin ünlü hollywood yıldızlarından roman polanski'nin hamile eşi sharon tate açar. evin yeni sahiplerini kafasına kazıyan manson çok geçmeden müritlerini bu eve gönderir ve dünyalar güzeli bu insanı 8,5 aylık hamileyken vahşice öldürtür. özetle melcher taşınmamış veya polanski çifti bu evi tutmamış olsaydı sharon tate muhtelemen bu şekilde öldürülmeyecekti ve anne olacaktı.
 • manson çetesi tarafından 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş, doğmamış çocuğu da paul richard polanski adıyla annesinin kollarında defnedilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap