şükela:  tümü | bugün
 • kanımca ünlüler aleminin en talihsiz kişisidir. bu alemden kimsenin onunki kadar trajik bir şekilde hayata veda ettiğini sanmıyorum. tamamen tesadüfi ve akıl almaz derecede vahşi bir cinayetin kurbanı olmuştur. birkaç hafta sonra doğacak bebeği ile ölmüş olması hikayeyi daha da dramatik hale getirmektedir. katillerinden susan atkinsmahkemede verdiği ifadesinde yaptığının onu kesmediğini, sharon tate'i öldürdükten sonra tamamen zevk için karnını yarıp bebeğini çıkarmak, tüm kurbanların gözlerini oyup, gözleri duvarlara çarparak parçalamak istediğini ancak bunlara vakitlerinin yetmediğini söylemiştir.

  sosyolojik açıdan bu cinayetin 1960 lardan itibaren başlayan, 2. dünya savaşı ve vietnam savaşlarının yarattığı travmaya tepki olarak gelişen, hippiliğin ortaya çıktığı, özgürlük hareketlerinin arttığı, serbest sekste devrimin yaşandığı ve anfetamin kullanımının had safhaya ulaştığı "savaşma, seviş" döneminin de sonunu temsil ettiği kabul edilir.
 • daha satanizm hakkında hiçbir şey anlayamayacak kadar küçükken almanak'tan okumuştum vahşice öldürüldüğünü. aklımda kalan tek şey inanılmaz güzelliği ve 8,5 aylık hamile oluşuydu. o zamanlar ne roman polanski adının bir önemi vardı benim için ne de oynadığı filmlerin.

  yıllar yıllar sonra ortaokul yıllarında moda olan ceset fotoğraflarına bakma akımına bende kapılmıştım salak gibi. internet sayfası açılır açılmaz ünlüler kısmında sharon tate gözüme takıldı. o an bastıramadığım bir merak duygusuyla ilk ona bakmıştım ve bu o sayfalara ilk ve son girişim olmuştu. o sahne ve 'pig' yazısı bende hiçbir korku filminin yapamadığı etkiyi yaptı senelerce , gerçekliğiyle beni öyle bir korkutmuştu ki uzun süre neden öldürüldüğünü dahi okumaya cesaret edememiştim. benim için adını bile unutmak istediğim bir korku öğesine dönüşmüştü.

  geçenlerde şu belgeseline rastladım. tüm bu anılarım canlandı birden gözümde. çocukken çok güzel bulduğun insanları sonradan beğenmezsin ya bu sefer tam tersi oldu benim için. hatırladığımdan bile daha güzel geldi bana ve maalesef ölümü de daha trajik. sonra katilleri charles manson and the family hakkında araştırma yaparken karşıma çıkan şu haberle bizde ki vicdansızlığın ve pornografik zihniyetin hiç değişmediğini üzülerek gördüm. hele 'öldürüldüğünde üzerine bu gecelik vardı ' fotoğraf altı yazısı , haberi yapan arkadaşın vicdan diye bir şey taşımadığının kanıtı. vahşice öldürülen 8,5 aylık hamile kadın üzerinden sex sells haberi yapan bir zihniyetin devamıdır işte tecavüz haberi verirken çıplak kadın vücudu kullanılması. hiçbir zaman ahlaklı haber yapamamışız ki şimdi yapalım.

  kısacası , kendisini ve trajik ölümünü hiç unutamayacağım artist.
 • o kadar güzeldir ki, ilk güzellik yarışmasına katıldığında henüz 6 aylık bir bebekmiş kendisi (bkz: oha).

  26 yaşında manson ailesi tarafından öldürüldüğünde 8 aylık hamileydi. katili olan genç kadın, girdikleri evin polanski çiftine ait olduğunu bilmediklerini, herhangi bir eve girdiklerini söylemiş ancak sharon tate'in ölmemek için nasıl yalvardığını histerik kahkahalar eşliğinde mahkemeye anlatmıştır.
 • susan atkins'in polis tarafından alınmış ifadesine göre 8 aylık hamile olan sharon tate'in katillere bebeğinin yaşaması için yalvardığı, doğum yapana kadar kendisini tutsak almalarını ondan sonra kendisini öldürmeleri için yalvarmış, ancak susan atkins'in "sana hiçbir şekilde merhamet göstermeyeceğim" sözünün ardından bıçaklanarak öldürülmüştür. bir diğer kötü ayrıntı ise bıçak yaralarını karnından almamış, göğsünden ve sırtından aldığı darbelerle ölmüştür. mezara gömülürken ise bebeği kollarının arasına yerleştirilerek onunla birlikte gömülmüştür. bu arada katili susan atkins 2011'de beyin kanseri yüzünden hapishanede ölmüştür. diğer katiller ise şartlı tahliye talepleri sürekli reddedildikleri için halen hapis cezalarını çekmekteler. son olarak charles manson'nın 11 nisan 2012'de, patricia krenwinkel'in ve charles tex watson'nın şartlı tahliye talebi ise 2011'de reddedilmiş olup, manson'nın sonraki şartlı tahliye isteme hakkı 15 yıl sonraya atılmıştır. kısaca eğer yaşarsa 92 yaşına kadar hapis cezası devam edecek.
 • öldürülmesi helter skelter adlı filmden öğrendiğim kadarıyla tamamen bir tesadüf eseridir. charles manson adlı şahıs, albüm çalışmaları vb. şeyler yüzünden 1969 yılının bir ağustos akşamı terry melcher adlı müzisyenin evine gider ;ancak melcher taşınmıştır ve kapıyı dönemin ünlü hollywood yıldızlarından roman polanski'nin hamile eşi sharon tate açar. evin yeni sahiplerini kafasına kazıyan manson çok geçmeden müritlerini bu eve gönderir ve dünyalar güzeli bu insanı 8,5 aylık hamileyken vahşice öldürtür. özetle melcher taşınmamış veya polanski çifti bu evi tutmamış olsaydı sharon tate muhtelemen bu şekilde öldürülmeyecekti ve anne olacaktı.
 • merhum kisi, yönetmen roman polanskinin eski karısı olup zamanında bir aktristi. fakat rosemarynin bebegi filmi cekimlerine denk gelen zaman birimi icinde charles manson ve yandaslarınca hunharca katledildi.
 • dün gece tesadüfen bir belgeselini izlediğim güzel kadın. kız kardeşi şöyle bir söz söyledi filmde:''onun pek çok hayranı var şimdi; ama ne yazık ki aslında onun değil talihsizliğinin...'' sahiden de sharon tate'i ben de aynı şekilde tanıdığımı fark ettim.sadece charles manson'ın kurbanı, polanski'nin karısı,bir zamanların fireways oyuncusu... yalnızca güzel ve de zavallı bir kadın. işin gerçeklik dışı hissi vrene yanıysa şu:charles manson kimin evine girdiğini bilmediğini söylemiş itiraflarında. ''yalnızca bir kaç sanatçının'' demiş. (bilmiyordum bunu. tuhaf...sonra rosemary tesadüfü?)tabi hollywood'un bu denli ilgisini çekecek kimseler olmasaydı içlerinde, öldürdüğü 7 kişi böylesine uzun yıllar konuşulur muydu;belirsiz. bu tesadüfün de etkisiyle belki hala manson ve müritlerine dünyanın her yanından mesaj yağıyor.
  ayrıca (bkz: charles manson and the family).
 • 9 ağustos 1969 tarihinde, los angeles'taki evinde charles manson adlı psikopatın müritleri tarafından 16 bıçak darbesiyle katledilen güzel artist. aynı gece birlikte olduğu 4 kişi daha benzer şekilde öldürülmüştür. öldüğünde 26 yaşında ve 8 buçuk aylık hamiledir.
 • sapkin zihniyetin zavalli kurbanlarindan sadece biridir. daha dunyaya bile getiremedigi bebegiyle beraber katledilmi$tir bu kizcagiz.
hesabın var mı? giriş yap